Що таке скетч - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Мистецтво – важливий засіб пізнання світу. Через мистецтво людина відображає Реальність, конструює і модифікує її, відображаючи Прекрасне і Потворне в створених ним образах. Серед безлічі форм і виразів мистецтва важливе місце займає «скетч», будучи свого роду проміжною ланкою між базовим матеріалом і вже завершеною, цілісною композицією. У даній статті я розповім, що таке скетч, для чого він призначений, і як малювати скетчі, не маючи для цього знань, умінь і навичок.


Огляд поняття скетч


Зміст статті:

 • 1 Що це таке скетч?
 • 2 Що таке «скетчинг»
 • 3 Як малювати скетчі
 • 4 Висновок

 • це таке скетч?

  «Скетч» (від англ «sketch» - начерк, ескіз) – це швидко виконується від руки малюнок, зазвичай не вважається завершеною роботою. Скетч може служити різним цілям - він допоможе швидко запам'ятати те, що бачить художник. Записати або розвинути ідею з метою подальшого її використання, або послужити зручною формою графічної демонстрації картинки, задумки або принципу. Якщо ви не знаєте, що таке Вайн вам обов'язково потрібно ознайомитися з минулої статті блогу.


  Зазвичай скетч виконується будь-яким зручніше засобом – олівцем, ручкою, фломастером, вуглинкою, маркером і іншими графічними інструментами.


  Професійно виконаний скетч


  При цьому скетчі зазвичай діляться на два основні види:

 • Схематичні скетчі – прості, що містять лише каркас візуальної композиції;
 • Докладні скетчі – містять досить точне зображення всіх деталей композиції, нехай і в спрощеній формі.
 • Створення скетчів є досить популярним способом проведення часу, у світі існує співтовариства художників-скетчеров, а також регулярно проводяться різні виставки таких робіт. Зокрема, досить популярна виставка «Urban Sketching» (міський скетчинг), де майстри скетчу виставляють свої шедеври на загальний огляд.


  Створення скетчу на «Urban scething»


  Що таке «скетчинг»

  ми розібралися, що таке скетч, а тепер розглянемо, що ж таке «скетчинг». «Скетчингом» (sketching) називається сама техніка малювання скетчів. Для цього найбільш часто використовують «скетчбуки» - невеликих розмірів альбоми (зазвичай форматів A5 або A6), які зручно носити з собою в сумці. Художники рекомендують не прив'язуватися до послідовності сторінок в скетчбуке, а, відчувши натхнення, малювати на будь-якій сторінці, тим самим переносячи відображений свідомістю образ на матеріальну основу.


  Так виглядає типовий скетчбук


  Як малювати скетчі

  Щоб навчитися малювати скетчі, варто, насамперед, придбати сподручный матеріал, за допомогою якого ви будете створювати свої майбутні шедеври. На початку підійде звичайний олівець та блокнот, а потім, у міру вдосконалення навичок художника, ви будете використовувати інші популярні інструменти.

  При створенні скетчу потрібно визначитися з композицією малюнка, в якому б гармонійно поєднувалися різні елементи. Важливо не забувати про найважливіші закони композиції, яким повинен відповідати скетч – цілісності, контрастів, новизни, підпорядкування всіх засобів композиції ідейному задуму (сформульовані А. Кибриком). Порушення гармонії композиції часто призводить до її естетичному неприйняття глядачем, тим самим перекреслюючи всі старання художника.

  Почніть з простих скетчів, тим самим ви «наб'єте руку» (створите в мозку потрібні нейронні патерни, які дозволять швидко і якісно виконувати подібні малюнки). Можете почати з малювання простих ліній і елементів, різних геометричних фігур, це дозволить легко і швидко проводити потрібні лінії, виключивши тремтіння руки.


  Тренуйтеся на простих графічних елементах - це дозволить «набити руку»


  На перших порах краще зосередитися на створенні схематичних скетчів, в яких деталей мало, та де присутні лише грубі обриси предметів. Продумайте заздалегідь важливі риси об'єкта, виділіть його головні пропорції, не ускладнюйте малюнок, темні області можна спробувати заштрихувати. Не бійтеся зіпсувати ваш скетч і почати все спочатку – помилки є закономірною частиною розвитку потрібних нам навичок, і ви повинні привчити себе спокійно ставитися до їхньої наявності.

  По мірі того, як у вас будуть виходити прості скетчі, можна буде поступово переходити до більш складних моделях, і, в кінці кінців, ви досягнете майстерності, дозволяє створювати візуальні шедеври всього декількома штрихами.

  Висновок

  В даному матеріалі було розібрано, що таке скетч і скетчинг, і якими способами можна навчитися малювати скетчі. Якщо ви не володієте навичками для малювання подібних ескізів, то їх завжди можна придбати, адже, як кажуть, в кожному з нас дрімає душа Художника. Одним вже вдалося її розбудити, а в інших вона досі мовчить. Так може, настав час прокинутися?

  Рекламний блок