Як відключити сплячий режим на Windows 7 - все про комп'ютери

Сплячий режим, це режим роботи комп'ютера, який дозволяє заощадити електроенергію в той час, коли комп'ютер не використовується користувачем. Сплячий режим може бути активований вручну або автоматично після закінчення деякого часу бездіяльності комп'ютера. У цьому матеріалі ми максимально детально розповімо про те, як відключити сплячий режим на Windows 7 і 10.


Для того щоб відключити автоматичний перехід в сплячий режим на Windows 7, вам необхідно відкрити меню «Пуск» і перейдіть в «Панель управління». Тут потрібно відкрити розділ «Система і безпека», а потім підрозділ «Електроживлення».

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями електроживлення. Тут потрібно натиснути на посилання «Налаштування схеми електроживлення», яка знаходиться навпроти активної схеми електроживлення.

Далі повинно відкритися вікно з налаштуваннями активної схеми електроживлення. Тут потрібно вибрати значення «Ніколи» для функції «Переводити комп'ютер у сплячий режим». Також в цьому вікні можна налаштувати час, після якого комп'ютер буде відключити екран, у разі бездіяльності користувача. Після внесення всіх змін забудьте зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Зберегти зміни».


Як відключити сплячий режим з командного рядка

Також ви можете вимкнути сплячий режим на Windows 7 за допомогою командного рядка. Для цього запустіть командний рядок і виконайте такі команди:

 • powercfg -x -standby-timeout-ac 0
 • powercfg -x -standby-timeout-dc 0
 • В командному рядку це буде виглядати приблизно так:

  ці команди відключають сплячий режим (встановлюють значення «ніколи») для роботи від мережі електроживлення (перша команда з параметром -standby-timeout-ac) і для роботи від акумуляторної батареї (друга команда з параметром standby-timeout-dc 0). Якщо ви хочете не відключати сплячий режим, а просто змінити час, після якого комп'ютер активує його, то замість нуля в кінці команди вкажіть потрібну кількість хвилин.

  Як відключити сплячий режим Windows 10

  Якщо ви використовуєте Windows 10, то всі вище описані рекомендації працюють і для вас. Єдине ускладнення, з яким ви можете зіткнутися це відкриття «Панелі управління». Для того щоб відкрити Панель керування в ос Windows 10 вам потрібно клікнути правою кнопкою мишки по кнопці «Пуск» і в меню виберіть «Панель управління».

  Також ви можете зразу відкрити вікно для керування електроживленням для цього виберіть пункт «Керування живленням» в тому ж меню.

  Ще один спосіб відкрити вікно для керування електроживленням в Windows 10 це пошук. Відкрийте меню «Пуск» і введіть пошуковий запит «Електроживлення». Після чого система запропонує вам відкрити потрібне вікно.


  Як видалити hiberfil.sys

  Не рідко, коли користувачі запитують про те, як відключити сплячий режим, вони мають на увазі видалення файлу hiberfil.sys. Насправді файл hiberfil.sys не має прямого відношення до сплячого режиму. Він використовується для сну, а також для гібридного сплячого режиму. Хоча в інтернеті багато плутанини на цю тему.

  При переході комп'ютера в режим гібернації, увесь вміст оперативної пам'яті скидається у файл hiberfil.sys, а при виході з режиму глибокого сну, ці дані повертаються назад в оперативну пам'ять. З-за цього розмір файлу hiberfil.sys дорівнює або майже дорівнює обсягу вашої оперативної пам'яті.

  Для того щоб видалити файл hiberfil.sys і звільнити кілька гігабайт на жорсткому диску потрібно відкрити командний рядок з правами адміністратора і виконати наступну команду:

 • powercfg -h off
 • В командному рядку це буде виглядати приблизно так:

  Після цього режим гібернації буде відключений, а файл hiberfil.sys зникне з системного диска. Для того щоб назад включити дану функцію потрібно просто виконати команду powercfg -h on».