Як прибрати програми з автозавантаження - все про комп'ютери

Однією з причин зниження швидкості роботи комп'ютера є велика кількість програм, які автоматично запускаються відразу після завантаження операційної системи. В деяких випадках кількість автоматично запускаються програм може досягати декількох десятків. Це відбувається з-за того, що багато програм при установці записують себе в автозавантаження. З часом кількість автоматично завантажуваних програм накопичується, і комп'ютер починає гальмувати. У цій статті ми розповімо про те, як прибрати програми з автозавантаження, якщо вони вам не потрібні, і ви використовуєте їх рідко.


Як прибрати програми з автозавантаження з допомогою утиліти Msconfig

В операційній системі є вбудована утиліта під назвою «Конфігурація системи» з її допомогою можна прибрати непотрібні програми з автозавантаження. Для того щоб її запустити натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні введіть команду msconfig і натисніть на клавішу вводу.

Після того як перед вами відкриється вікно «Конфігурація системи» перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Тут потрібно зняти позначки навпроти програм, які ви хочете прибрати з автозавантаження.

Для того щоб зберегти результати налаштування натисніть на кнопку «Ok». Все, ось таким простим способом можна видалити з автозавантаження не потрібні програми.

Крім автозавантаження з допомогою утиліти Msconfig можна управляти і службами. Запустіть Msconfig, перейдіть на вкладку «Служби» і зніміть позначку з непотрібних вам програм. Для того щоб вам було простіше працювати зі списком служб, увімкніть функцію «Не відображати служби Майкрософт». Після включення цієї функції в списку служб будуть відображатися тільки служби сторонніх програм.

Після зняття позначок напроти непотрібних програм збережіть результат налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».

Як прибрати програми з автозавантаження з допомогою програми Autoruns

Для того щоб прибрати непотрібні програми з автозавантаження ви можете скористатися спеціальними програмами. Однією з найбільш потужних програм такого роду є програма Autoruns. За допомогою цієї невеликої утиліти дуже зручно керувати програмами в автозавантаженні. Дана програма є безкоштовною і її можна завантажити з офіційного сайту.

Інтерфейс програми Autoruns складається з безлічі вкладок, в яких відображені усі програми, компоненти операційної системи, які завантажуються автоматично.

Але, для того щоб прибрати програми з автозавантаження в Windows 7 нам зовсім не обов'язково розбиратися з усіма вкладками цієї програми. Все що нас цікавить це вкладки «Logon» (тут зосереджені всі основні способи запуску програм) і «Services» (тут відображаються служби). Загалом вкладки «Logon» і «Services» це аналоги вкладок «Автозавантаження» і «Служби» з утиліти Msconfig. Отже, відкриваємо програму Autoruns, переходимо на вкладку «Logon» і знімаємо позначку навпроти програм, які ми хочемо прибрати з автозавантаження.

Якщо хочете відключити деякі служби, перейдіть на вкладку «Services» і повторіть зняття позначок. У програмі Autoruns зміни застосовуються автоматично, так, що після налаштування можна просто закрити програму.