Яку вибрати відеокарту для комп'ютера - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Відеокарта для комп'ютера - обладнання спеціального типу, основна функція якого полягає в перетворенні зображення в відеоформат і показ його на моніторі. Це пристрій відіграє важливу роль у системі комп'ютера. Слід зазначити, що від якісної відеокарти буде багато в чому залежати якість відео.

У тому випадку, коли користувач буде використовувати для роботи з Microsoft Word і Excel, відвідувати веб-сторінки в інтернеті, переглядати поштові сервіси, слухати музичні композиції або просто дивитися фільми, то можна використовувати заводську відеокарту. Завдяки застосуванню графічного прискорювача можна істотно заощадити в фінансовому плані.


Незайвим буде відзначити той факт, що в більшості відеокарт є спеціальний процесор, який допомагає швидко обробити інформацію і після цього зменшити навантаження на центральний процесор і допомагає йому працювати без збоїв.

У зв'язку з тим, що багато відеокарти споживає велику кількість енергії необхідно використовувати додаткове харчування. Найчастіше, купуючи пристрій, додаткові перехідники поставляються в комплекті. Рекомендується уточнювати у консультантів магазину їх наявність.Багато відеокарти можуть з легкістю переробляти рендеринг конвеєрів, таких як OpenGL або DirectX. Серед виробників відеокарт особливо виділяються nVIDIA і ATi компанії.

Позитивні сторони NVIDIA полягають у тому, що вона допомагає в оптимизировании драйверів спеціально для ігор. Результат – часткова відсутність помилок, збоїв у роботі. Ще однією позитивною стороною продукції від цього виробника вважається наявність CUDA технології.

Компанія ATi пропонує плати за низькими цінами, крім цього вони відрізняються приголомшливою якістю картинки, наявністю м'яких і досить реалістичних квітів. Карти ATi набагато менше споживають енергії на відміну від аналогів.


Зміст статті:

 • 1 Складові відеокарти
 • 2 Шина пам'яті
 • 3 Відеопам'ять і графічне ядро
 • 4 Пам'ять
 • 5 Інтерфейси
 • 6 Охолодження або як все відбувається

 • Складові відеокарти

  Основними складовими відеоадаптера вважається:

 • Графічний процесор, який допомагає у виведенні даних на екран монітора. Крім цього, він здатний проводити обчислення і відображати графіку в тривимірному форматі. Не слід забувати про те, що від якісно придбаного процесу буде залежати додатки, наприклад, ігри.
 • Відеоконтролер, який займається формуванням картинки і відправкою сигналів на монітор. Також пристрій обробляє запити ЦП, що передаються за допомогою контролера шин даних. Між іншим, від ширини шини буде багато в чому залежати налагоджена робота системи.
 • Відео ROM – це пам'ять постійного характеру, завдяки якій можна відшукати шифри, таблиці, а також BIOS відеокарти.
 • Відеовиходи відіграють важливу роль при виборі пристрою і поділяються на аналоговий (VGA), а також цифровий (DVI). Відеокарта для комп'ютера має вихід S, має порт HDMI. Вони допомагають підключитися до телевізора і відправляти на нього сигнали. Не зайвим буде вказати і на те, що чистота зображення, яке потрапляє і виходить завдяки DVI-виходу у багато разів якісніше і яскравіше ніж надісланого через VGA-вихід.
 • Зараз можна відшукати багато відеокарт, в які вбудований HDMI-вихід, основна функція якого полягає в тому, щоб надсилати відео в HD-якості і отримувати картинку з високим дозволом і яскравістю. Одночасно з цим можна вказати і на те, що завдяки існуючому порту можна відправити і звуку.

  Не менш важливими елементами в графічній карті можна назвати систему охолодження, вона, в свою чергу, поділяється на активну і пасивну. Вентилятор (активна) стане помічником для тих, хто потребує налагодженої і безперебійній роботі з урахуванням постійних навантажень. Пасивна або, іншими словами, радіатор підійде для цінителів офісної тиші і спокою.

  Шина пам'яті

  Цей критерій відіграє важливу роль, адже з його допомогою можна зрозуміти, яка продуктивність у карти. Для його виміру прийнято використовувати біт, тобто обсяг інформації, який передається завдяки одному такту.

  З вказаного можна зробити висновок про те, що ширина шини повинна бути чималою, в іншому випадку обсяг пам'яті просто не допоможе. Оптимальний варіант знаходиться десь в межах 128 - 256 біт. На порядок вище розташовуються «ігрові» рішення, трохи нижнього рангу, але також заслуговують права на існування і в зв'язку з цим також дуже затребувані.

  Відеопам'ять і графічне ядро

  У відеокарті є пам'ять кількох видів: GDDR2 або GDDR3 або GDDR5. Основні два старі і їх в основному можна зустріти в старих моделях. Більш нові моделі мають в своїй комплектації тип пам'яті GDDR5, відрізняється збільшеними частотами.

  Пам'ять

  Вона не відіграє великої ролі, але може знадобитися для додатків з масштабними ресурсами. Сьогодні в якості стандарту прийнято використовувати 1-2 Гб. В різних спеціалізованих магазинах можна знайти 512 Мб моделі, тобто варіант бюджетного типу або ж так звані моделі ігрового ряду, обсяг яких становить 4 Гб.

  Інтерфейси

  Більшість сучасних відеоадаптерів оснащені виходами, які знадобляться при великому обсязі інформації. В основному серед заводських моделей можна виявити кілька виходів, а саме: DVI і HDMI, а також mini-HDMI і VGA. Зверніть увагу на те, що у відеокарти має бути не менше двох цифрових виходів, які в подальшому допоможуть налагодити роботу двох моніторів. У такому випадку при необхідності можна буде підключити два монітори.

  Охолодження або як все відбувається

  Розрізняють два основних види охолоджувальної системи: пасивна і активна. У першому випадку мова йде про радіаторі, що допомагає відводити тепло від елементів відеокарти. Подібні моделі можуть маркуватися магазинних каталогах як «Silent».

  Пам'ятайте про те, що пасивне охолодження має масу переваг, але одночасно з цим відразу ж знижується продуктивність, що не особливо радує. У тому разі, коли потрібна хороша відеокарта, важливо своєчасно вибрати правильний охолоджувач, яких в одному пристрої може бути декілька, все залежить від того, хто виробник і як він вирішив зробити.

  У зв'язку з тим, що так званим «ненажерою» можна назвати саму відеокарту. Блок живлення, в свою чергу, по потужності повинен бути вище інших складових комп'ютерної системи, але при цьому характеристики картки не повинні бути занижені або відставати від стандарту.

  Любителі комп'ютерних ігор повинні знати про існування таких понять як: SLI, Multi-Card, а також Crossfire.

  Не дивлячись, що SLI і Crossfire ідентичні по використанню, їх випускають різні виробники, тобто всім відомі NVidia і AMD. Їх основне завдання полягає у збільшенні продуктивності комп'ютера у багато разів. Цього можна досягти, додавши додаткову відеокарту.

  Тут немає нічого складного, доведеться взяти місток і приєднати його до материнської плати і нового пристрою. Рекомендується звернути увагу на те, що подібний провід буде згодом проблематично відшукати, якщо його не буде в оригінальному комплекті.

  Яка користь такого технічного рішення? По-перше, це суттєва грошова економія. Можливо, зробити покупку двох відеокарт з середніми характеристиками і шляхом з'єднання зробити з них потужну і сильну конструкцію. По-друге, це видима грошова економія і придбання якісного товару.

  Хотілося б підсумувати, що якщо є гроші, то можна придбати дорогу відеокарту, яка дасть можливість працювати з 3D-додатками і контентом. Вартість в цьому випадку коливається від того, яку складність відеокарті доведеться подолати.

  Здійснюючи таку важливу покупку, відеокарта для комп'ютера слід прислухатися до вищевказаних порад, але все ж важливіше дотримуватися власних переваг і побажань. Перед покупкою відеокарти важливо звернути увагу на блок живлення і параметри графічної карти, так як саме вона забирає багато енергії.

  Рекомендується звернути увагу на обсяг пам'яті відеокарти, для вимірювання якого прийнято використовувати Мб. Від його величини буде залежати і потужність, а значить якість гри на пристрої. Подібний нюанс важливий, так як геймери через кілька місяців змушені знову купувати нову відеокарту у зв'язку з непридатністю лад із заниженою потужністю.

  загрузка...
  загрузка...