Як зменшити шрифт на комп'ютері за допомогою клавіатури - комп'ютерна діагностикаУ процесі роботи на комп'ютері у деяких користувачів може виникнути потреба зменшити шрифт на екрані дисплея. Це може бути пов'язано як зі збоєм в роботі комп'ютера, коли всі значки несподівано виросли в розмірах, або ви просто хочете зменшити шрифт, щоб на екрані містилося більше інформації – головне, що у вас виникла ця потреба, і ви не знаєте, як її здійснити. У цьому матеріалі я спробую допомогти вам і розповім зменшити шрифт на комп'ютері за допомогою клавіатури, які інструменти для цього існують і як ними користуватися.


Зміст статті:

 • 1 Як зменшити шрифт на комп'ютері – необхідні причини
 • 2 Як зменшити розмір шрифту – основні рішення
 • 3 Відео зміни шрифту на PC

 • Як зменшити шрифт на комп'ютері – необхідні причини

  Якщо у вас виникло питання про те, як зменшити шрифт на ПК за допомогою клавіатури, значить, відображення шрифту на екрані вашого комп'ютера перестало вас влаштовувати. Це може статися із-за надмірно великих розмірів відображення шрифту в браузері або в різних службових програми (MS Word, Excel та ін), а також при виникненні потреби зменшення розміру системних шрифтів ОС Windows, у випадку коли написи до іконок відображаються не зовсім коректно.


  Інструкція по установці нових шрифтів Windows в два кліка тут.

  Як зменшити розмір шрифту – основні рішення

  Серед способів того, як зробити шрифт на комп'ютері менше, виділяють наступні варіанти:

  Скористайтесь клавішами Ctrl – (мінус). Даний спосіб є досить універсальним і дозволяє регулювати розмір шрифту у більшості комп'ютерних програм, причому як у бік зменшення, так і у бік збільшення (Ctrl і клавішу « »). Просто затисніть клавішу Ctrl і натисканням на клавішу «-» (мінус) зменшити розмір шрифту до потрібного значення.


  Використовуйте сполучення клавіш Ctrl -


  Зменшити розмір шрифту за допомогою налаштувань браузера. При серфінгу в мережі виникає потреба зменшити розмір відображається браузером шрифту (зокрема, для більш комфортного перегляду вмісту сайту). Для цього зайдіть в налаштування браузера, пошукайте там опцію розміру шрифту (у мене в Firefox вона знаходиться у вкладці «Зміст»), і встановіть потрібний розмір шрифту.


  Також у браузері є можливість повністю змінити масштаб екрану (масштаб сторінки). При заходженні в меню налаштувань відкриється меню, де зверху (зазвичай) розташовані клавіші регулювання масштабу відображення - «мінус» ( - ), плюс ( );


  Міняємо масштаб у браузері


  Міняємо дозвіл екрану. Ще одним простим методом зменшення шрифту є збільшення дозвіл екрану (кількість відображуваних точок на одиницю площі). Відповідно, значки і шрифт зменшаться в розмірах для більш комфортного їх сприйняття користувачем. Щоб зробити це, натисніть на вільному просторі робочого столу правою кнопкою миші, виберіть опцію «Дозвіл екрану», а потім перемкнутися на більш високий дозвіл екрану. При цьому враховуйте можливості вашого монітора і не ставте дозвіл вище заявлених характеристик вашого пристрою.


  Міняємо дозвіл екрану в Windows


  Скорочуємо розмір шрифту за допомогою налаштувань ОС. Ще один ефективний спосіб, щоб зменшити розмір шрифту на комп'ютері нам дає інструментарій ОС Windows.

 • Наводимо курсор на порожнє місце робочого столу, тиснемо праву клавішу миші (або праву клавішу на вашому тачпаді), вибираємо «Персоналізація».
 • Потім вибираємо «Колір вікна», а потім – «Додаткові параметри оформлення».
 • В елементах вибираємо, наприклад, «Значок» та проставляємо справа як розмір шрифту, так і розмір значка.
 • Так ви можете змінювати відображення різних системних вікон і величину використовуваного ними шрифту.

  Міняємо параметри екрана. Заходимо в панель управління, переходимо в «Управління та персоналізація», вибираємо «Екран» та змінюємо розмір в бік зменшення (при можливості). Також ви можете змінити розмір шрифту використавши опцію «Інший розмір шрифту» зліва.

  Відео зміни шрифту на PC

  Вище я описав різні способи того, як зменшити шрифт на комп'ютері за допомогою клавіатури. В більшості випадків вистачає універсального варіанта сполучення клавіш Ctrl , системних випадках може знадобитися зміни налаштувань екрану, а також використання різних опцій персоналізації. Все це виконується легко, не вимагає особливих умінь і гарантує користувачеві потрібний результат.