Способи автоматичного вимикання комп'ютера в Windows 7 - комп'ютерна діагностика


Автоматичне відключення комп'ютера – функція надзвичайно важлива і корисна, незважаючи на свою простоту. Завдяки її наявності можна засинати під звуки улюбленої інтернет-радіостанції, IPTV або збиратися на роботу під бадьорі треки, залишивши після виходу з будинку комп'ютер включеним у твердій впевненості, що після завантаження потрібного файлу з торрент-трекера або закінчення сканування на предмет пошуку вірусів, він вимикається самостійно, заощадивши при цьому електроенергію і ресурси комплектуючих, яким довга робота без перерви теж протипоказана.

У деяких програмах (наприклад у таких, як Nero) передбачено автовідключення безпосередньо після завершення процесу «пропалення диска, але що ж робити в тому випадку, якщо така опція не передбачена? Існує кілька способів налаштувати автоматичне вимикання як за допомогою вбудованих засобів Windows 7, так і з використанням сторонніх гаджетів. Розглянемо їх докладніше.


Зміст статті:

 • 1 Спосіб перший: налаштування автовимкнення за допомогою вбудованих засобів системи
 • 2 Спосіб другий: налаштування автовимкнення за допомогою Планувальника завдань»
 • 3 Спосіб третій: налаштування автовимкнення за допомогою гаджетів і стороннього

 • Спосіб перший: налаштування автовимкнення за допомогою вбудованих засобів системи

 • Отже, для початку необхідно відкрити командний рядок Windows 7. Це можна зробити через меню швидкого доступу «Пуск», вибравши в розділі «Стандартні» можливість «Запуск від імені адміністратора», так і з допомогою поєднання клавіш Win R.
 • У вікні вводите наступне: «shutdown-s-f-t-6000», де «s» повідомляє комп'ютеру, що йому потрібно вимкнутися. Якщо, припустимо, замість «s» виставити «r», то операційна система сприйме це як сигнал до перезавантаження, «я» – до примусового завершення сеансу роботи Windows. «t» – доносить до комп'ютера інформацію про те, через який проміжок часу, власне, і відбудеться вимкнення. Параметр визначається виключно в секундах, у нашому прикладі «t» становить 6000, що еквівалентно 100 хвилин.
 • Попередньо, за 1 хвилину до відключення комп'ютера, система попередить про це, вивівши на екран вікно з відповідним повідомленням.
 • У разі, якщо ви вирішили скасувати цей процес, просто введіть у командний рядок «shutdown – a». Система повинна підтвердити внесені зміни за допомогою вікна з повідомленням про це.
 • Спосіб другий: налаштування автовимкнення за допомогою Планувальника завдань»

 • Для того щоб відкрити «Планувальник завдань», необхідно в пошуковому рядку прописати «Планувальник» і підтвердити свій вибір, натиснувши «Enter».
 • У вікні праворуч списку натискайте на «Створити просту задачу», потім у виниклому додатково віконці введіть назву шуканого задачі, наприклад «Автовимкнення комп'ютера», після чого клікайте по кнопці «Далі».
 • Наступне діалогове вікно запропонує вам самостійно вибрати, чи збираєтеся ви скористатися подібним завданням одноразово, або, приміром, щодня.
 • Після вибору необхідного інтервалу відкриється Майстер створення простої задачі». Тут ви повинні вказати, з якого саме часу і почнеться виконання поставленого завдання.
 • У рядку «Програми або сценарію» варто «Додати аргументи» «s» і «f», докладніше про які вже згадувалося вище. Потім Windows надасть вам «Зведення», з якої слід ознайомитися, і якщо все вірно, то натиснути «Готово». Повторно зайшовши в «Планувальник завдань» ви можете включати і відключати таймер на свій розсуд, скориставшись вкладкою під назвою «Бібліотека завдань». На цьому, власне, і все. Авто вимикання налаштоване.
 • Спосіб третій: налаштування автовимкнення за допомогою гаджетів і стороннього

  Для операційної системи Windows 7 існує велика кількість різноманітних гаджетів, які дозволяють зручно налаштувати автоматичне вимкнення комп'ютера. Перевага подібних сторонніх утиліт в тому, що вони дозволяють пропустити алгоритм, обов'язковий при використанні вбудованих ресурсів ОС. До всього іншого вони невибагливі до «заліза» ПК, і з їх допомогою можна завжди бути в курсі, наскільки завантажений центральний процесор на поточний момент, скільки залишилося вільної оперативної пам'яті, який рівень сигналу Wi-Fi і пропускна здатність бездротових мереж, а також скористатися функціями календаря і планувальника.

  У випадку, якщо вам абсолютно не потрібен весь цей додатковий функціонал, можна скачати і встановити на Windows 7 один з найпростіших гаджетів, такий як «Turn Off PC».

  Він володіє трьома кнопками і вікном, де задається час, через яке, власне, і відбудеться вимкнення ПК. «Вага» програми займає декілька мегабайт, так що для того, щоб завантажити та встановити таку утиліту, піде всього-на-всього пара хвилин. Освоїтися в ній під силу навіть зовсім недосвідченому користувачеві.