Як включити блютуз (Bluetooth) на ноутбуці в Windows 7 - комп'ютерна діагностика

загрузка...Зміст статті:

 • 1 Що таке Блютуз і для чого це потрібно
 • 2 Що робити, якщо не працює блютуз?
 • 2.1 Стандартний спосіб включити Bluetooth
 • 2.2 Включення з допомогою апаратних засобів
 • 2.3 Включення за допомогою клавіші Fn
 • 2.4 Включення через Диспетчер пристроїв
 • 2.5 Включення модуля радіозв'язку сторонніми утилітами
 • 2.6 Включення за допомогою командного рядка

 • Що таке Блютуз і для чого це потрібно

  Блютуз (bluetooth - «синій зуб») – це спеціальний стандарт бездротового зв'язку, тобто використовує електромагнітні коливання. Він використовується для з'єднання двох мобільних пристроїв і передачі між ними даних. Спочатку ця технологія розроблялася для того, щоб забезпечити роботу бездротової гарнітури в мобільних телефонах, що дозволяло вести розмови без допомоги рук (hands free). Але цим не обмежується застосування цієї технології в ноутбуці і інших мобільних гаджетах – з його допомогою можна також передавати файли.

  Всім давно відомий ще один стандарт бездротового зв'язку Wi-Fi. У чому відмінності нового стандарту від Wi-Fi? Їх основні відмінності такі:


 • Різні діапазони частот.
 • Bluetooth має менший радіус дії.
 • При використанні блютуз немає необхідності налаштовувати конфігурацію.
 • За допомогою цього стандарту можна налаштувати локальну мережу, тобто з'єднати більше двох пристроїв одночасно.
 • «синього зуба» швидкість передачі істотно вище.
 • Як правило, в сучасному ноутбуці вже вбудований радіомодуль бездротового зв'язку. Але якщо його немає (або одним з абонентів є настільний ПК), то можна купити зовнішній адаптер. Він нагадує флешку і підключається до USB-порту.

  Дізнатися, чи є в ноутбуці з Windows 7 вбудований радіомодуль, а також перевірити його стан і включити його можна за допомогою диспетчера завдань. Для цього слід зайти в панель керування, виберіть пункт «Адміністрування», в ньому відкрити «Керування комп'ютером», далі вибрати «Диспетчер пристроїв». Якщо в переліку встановлених пристроїв немає пункту «Радіомодуль Bluetooth», значить, в ноутбуці модуля блютуз немає. Якщо ж він є, але поруч з ним видається питальний чи окличний знак, то це означає, що драйвери адаптера потребують оновлення або переустановлення, але це тема окремої статті. При купівлі зовнішнього адаптера до нього зазвичай додається компакт-диск з драйверами. Після того як драйвер пристрою буде встановлено, Windows 7 виявить, і користувач зможе переконатися в цьому аналогічними діями.


  Що робити, якщо не працює блютуз?

  Такий стан ноутбук з Windows 7 може виникнути з трьох причин:


 • Адаптер радіозв'язку вимкнений і його необхідно включити.
 • Адаптер несправний.
 • Драйвери адаптера не встановлені або потребують перевстановлення.
 • Нас цікавить тільки перший випадок – коли відповідний адаптер вимкнений, і необхідно його включити. Це можна зробити кількома способами.

  Стандартний спосіб включити Bluetooth

  В області сповіщень на панелі завдань Windows 7 є значок цього радіомодуля.

  Щоб налаштувати стан адаптера, потрібно по ньому клацнути, з'явиться меню. Далі слід клацнути по пункту «Додати пристрій».

  Включення з допомогою апаратних засобів

  Зустрічаються моделі ноутбуків оснащені апаратними кнопками вимикання/вимикання адаптера. Якщо така є, то її треба встановити у положення ON.

  Включення за допомогою клавіші Fn

  Більшість ноутбуків мають на своїй клавіатурі клавішу Fn. Вона призначена для управління станом різного обладнання, встановленого на комп'ютері, в тому числі і блютуз. Верхній ряд клавіш – це функціональні клавіші (зазвичай F1 – F12), натискання яких разом з Fn як раз і виконує таку управління. У ноутбуці, в залежності від його виробника, клавіші управління станом «синього зуба» можуть відповідати різні функціональні клавіші, як правило, це F3-F5. На такий клавіші повинен бути вказаний відповідний значок.

  Іноді обидва бездротових адаптера виконані в одному модулі, тому вони включаються і вимикаються одночасно з допомогою такої функціональної клавіші.

  Включення через Диспетчер пристроїв

  Як зайти в Диспетчер пристроїв Віндовс, вже було сказано на початку статті. Увійшовши в нього, можна побачити картинку з переліком всіх встановлених пристроїв.

  Нас цікавить пункт «Радиомодули Bluetooth». Відкриваємо його, вибираємо відповідний адаптер і клацаємо по ньому правою кнопкою миші. Якщо цей модуль включений, то в меню буде присутній пункт «Вимкнути», інакше – пункт «Задіяти». Ось він-то і потрібен – клацаємо по ньому, адаптер включається.

  Включення модуля радіозв'язку сторонніми утилітами

  В залежності від виробника існує ряд сторонніх утиліт, за допомогою яких можна включити адаптер радіозв'язку. Це такі утиліти, як:

 • Wireless Console (ноутбуки ASUS).
 • ReadyComm (ноутбуки Lenovo).
 • Utility Center (ноутбуки HP).
 • Всі вони дуже прості у використанні, і їх легко знайти в інтернеті. Після інсталяції Windows 7 повідомлень панелі завдань з'являється іконка логотипу Bluetooth. Клацання правою кнопкою миші відкриє меню, в якому буде елемент «Увімкнути/вимкнути адаптер Bluetooth».

  Запуск з командного рядка

  Цей спосіб включити радіомодуль зв'язку складніше всіх описаних вище, тому вдаватися до нього слід лише, якщо ні один із наведених способів не допоміг. Для такого включення знадобиться утиліта DevCon – її легко знайти в інтернеті і завантажити. Якщо вона буде завантажена в архівному стані, то архів потрібно розпакувати. Програму необхідно помістити в каталог C:\Windows\system32. Крім цієї утиліти знадобиться також ідентифікатор (ID) радіомодуля. Його можна дізнатися в диспетчері пристроїв Windows 7.

  В ньому відкриваємо пункт «Радиомодули Bluetooth», клацаємо правою кнопкою миші по потрібному модулю і в меню вибираємо «Властивості». Відкриється вікно, в якому потрібно зайти на вкладку «Відомості», а в випадаючому списку «Властивість» вибрати «ІД обладнання». У вікні «Значення» перша ж рядок і містить ID обраного модуля радіозв'язку.

  Далі входимо в режим командного рядка. Для цього натискаємо «Пуск», в нижньому рядку пошуку вводимо cmd, відкривається вікно, у верхньому рядку якого знаходиться значення «cmd». Клацаємо по ньому, відкривається вікно для вводу командного рядка. У ньому вводимо рядок виду devcon enable ID (без лапок). Замість ID необхідно задати отриманий з диспетчера пристроїв ІД обладнання. Натискаємо Enter, запускається утиліта DevCon, яка включає відключений радіомодуль.

  загрузка...
  загрузка...