Компас онлайн - комп'ютерна діагностика


У наш час альтернативою звичайним технічних засобів часто стають електронні. Це торкнулося і, здавалося б, звичайного компаса. Виявляється, на сьогоднішній день даний прилад існує не тільки в матеріальному вигляді (магнітний компас, його модифікація з рідинним лімбом, гірокомпас, електронні варіації даного пристрою та ін). Але й у якості онлайн компаса, що надає повний спектр можливостей для орієнтування на карті. Хтось може заявити, що, мовляв, є GPS-навігатори, дають набагато більші можливості в плані правильного орієнтування.


Сервіс Google Compass - кращий на сьогоднішній день в своєму роді


Слід згадати, що переважна кількість навігаторів більшою чи меншою мірою дають відхилення при прокладанні маршруту. Онлайнова версія компаса, крім того, що надається абсолютно безкоштовно, допомагає нам точно визначити маршрут до об'єкта. Тому, пропоную розглянути кращий, на мій погляд, сервіс з онлайн-версією компаса.


Зміст статті:

 • 1 Google Compass - онлайн версія компаса
 • 2 Як користуватися Google компасом
 • 3 Як визначити сторони світла в квартирі з допомогою компаса
 • 4 Висновок

 • Google Compass - онлайн версія компаса

  Кращий на сьогоднішній день, ресурс, що надає можливість скористатися онлайнових компасом. Незважаючи на те, що сайт повністю англоязычен, Google Compass може похвалитися зручним інтерфейсом, а також інформативністю. На ресурсі представлена докладна інструкція по користуванню компасом, опис сервісу та багато іншого. Але про все по порядку.

  Для початку користування компасом від Google нам необхідно перейти за посиланням - googlecompass.com;

  Ліворуч вгорі ми можемо побачити опис можливостей сервісу, з них можна виділити основні:


 • Нам не потрібно вручну знаходити відмінювання, Google компас зробить це за нас і автоматично визначить точну різницю між магнітним і істинним північчю;
 • Маршрути, виконані при роботі з компасом на Google Maps, можна зберігати і використовувати в будь-який час.

 • Тут описані можливості, які надає нам сервіс


  Нижче, у правому куті дві корисні вкладки:


 • Test Yourself - тут ми можемо перевірити свої навички по використанню даного компаса, відповівши на 5 питань;
 • Using Compass - тут представлена інструкція з користування сервісом, а також демо-версія Google компаса.


  Натиснувши на першу вкладку, ми потрапляємо на сторінку тестування навичок користування сервісом, на другу - потрапляємо на сторінку з описом роботи компаса


 • Під описом можливостей знаходяться два блоки - «Draw Single Leg Route» і «Draw Multi-Legged Route», переходимо по першому;


  Натискаємо на вкладку, щоб перейти до Google Maps


 • З'являється звичайна онлайн карта Google, тут, у рядку «Enter a place/postcode» вводимо наше місце розташування і натискаємо Enter;


  Тут ми вводимо своє місце розташування і натискаємо «Enter»


 • Після цього вибираємо вкладку «SHOW COMPASS», розташовану в блоці Website Navigation, перед нами з'являється той самий Google Compass.
 • Як користуватися Google компасом

  Отже, як можна помітити, онлайн компас від Google складається з центрального кругового диска, що обертається відносно прямокутної плати. На центральній осі диска укріплено магнітна стрілка, яка завжди дивиться на північ і прямо на неї накладена ще одна, доступна для повороту.

 • Для початку нам потрібно повернути прямокутник так, щоб червона стрілка вказувала на кінцеву точку маршруту, для цього потрібно клікнути на значок у вигляді кругової стрілки, який розташований у правому нижньому куті плати;


  Утримуючи цю стрілку, повертаємо плату в потрібному напрямку


 • Якщо довжини червоної стрілки не вистачає для того, щоб «дотягнутися» до кінцевої точки, то ми можемо її збільшити. Для цього натискаємо на значок у вигляді зеленого «ромба», розташований над кінцем червоної стрілки і, не відпускаючи його, тягнемо стрілку до пункту призначення;


  Значок зеленого ромба, що дозволяє «дотягнути» червону стрілку до кінцевої точки


 • Тепер ми можемо поглянути на азимут - розташований він у крайньому правому куті карти;


  Тут ми можемо подивитися значення азимута з точністю до сотих


 • Крім того, можна моментально намалювати маршрут, для цього натискаємо на вкладку «Drow Route», розташовану зліва від значення азимута і у вікні, підтверджуємо свою дію кліком на «ОК».


  Натискаємо на вкладку, щоб намалювати маршрут


 • закрити компас, натискаємо лівою кнопкою миші на «HIDE COMPASS».


  Натискаємо на вкладку, щоб закрити компас


 • За бажанням ви можете перемкнути вид карти, для цього при закритому вікні з компасом натискаємо на вкладку «Map», розташовану в правому верхньому куті карти. Відкривається перелік карт, з яких ми можемо вибрати будь-яку.


  Натискаємо на вкладку, щоб перейти до переліку стилів карти


  Як визначити сторони світла в квартирі з допомогою компаса

  З різних причин людині іноді потрібно визначити напрямки полюсів у своїй квартирі. Це відноситься не тільки до прихильників фен-шуй, але і до любителів кімнатних квітів, адже деякі з цих рослин дуже чутливі до розташування сторін світла.

  Для їх визначення можна скористатися не порівняйте версією, а звичайним компасом. Робиться це так:

 • Встаємо посеред кімнати і встановлюємо компас в горизонтальному положенні;
 • Регулюємо положення стрілки так, щоб її кінець дивився на літеру S або N, отримуємо північ.

 • Поєднуємо стрілку з північним напрямком


  Висновок

  Механічні засоби обчислення з кожним роком все більше поступаються їх онлайнових замінників. Переважна більшість людей вже давно не користується кнопковими калькуляторами, а воліють вбудований у смартфон, можливо, те ж відбудеться і з компасом. Тому, сподіваюся, що стаття виявилася корисною для вас і отримані навички роботи з компасом онлайн не раз виручить вас, коли під рукою не буде механічного приладу.