Як включити Яндекс Дзен на комп'ютері в браузері - комп'ютерна діагностика


Ще на початку літа 2015 року компанія «Яндекс» оголосила про запуск альфа-версії рекомендаційного сервісу Яндекс Дзен, покликаного врахувати індивідуальні переваги користувача і сформувати у відповідності з ними власну новинну стрічку. Нині ж сервіс «Дзен» за замовчуванням вбудований в Яндекс Браузер на комп'ютер, і для тих, хто не знайомий з даним сервісом, я підготував цей матеріал, де розповім, що таке Яндекс Дзен, і як включити Яндекс Дзен в Яндекс Браузері.


Включаємо Яндекс Дзен


Зміст статті:

 • 1 Що таке Яндекс Дзен
 • 2 Як включити Яндекс Дзен на ПК
 • 3 Як включити Яндекс.Дзен на Андроїд
 • 4 Висновок

 • Що таке Яндекс Дзен

  Вчення про просвітління «дзен», створене буддійським ченцем Шаоліньського монастиря Бодхидхармой в 4 столітті до н. е., має непряме відношення до об'єкту мого розповіді.


  «Яндекс.Дзен» - це сервіс браузера Яндекс на ПК, який формує стрічку публікацій з урахуванням інтересів і уподобань користувача. Натискаючи «подобається» або «не подобається» на кожному наданому сервісом матеріалі користувач сприяють більш точному обліку своїх інтересів і преференцій, і наступного разу сервіс «Яндекс.Дзен», що використовує у своїй роботі технології штучного інтелекту, надасть користувачеві контент, який повною мірою відображає його погляди і уподобання.


  Аналіз зворотного зв'язку Дзен


  Сам же самонавчальний штучний інтелект побудований на технологіях «Диско» та «Матрікснет», використовують у своїй роботі комп'ютерне зір і обробку штучного мови. Назва технології «диско» є скороченням від англійського «discovery» (відкриття), і прекрасно ілюструє суть реалізації даної технології, в основу якої покладено відкриття якісно нового. Технологія ж «Матрікснет» дозволяє отримувати довгі ланцюги ранжирування, що базуються на складній формулі з урахуванням безлічі факторів і їх комбінацій.

  Нині ж Яндекс Браузер з технологією Дзен доступний в 24 країнах світу для операційних систем Windows, Android і iOS, дана технологія також задіяна в Яндекс.Лаунчер – додаток для Андроїд-смартфонів, який покликаний допомогти користувачеві в організації робочого простору.


  Яндекс Дзен знає що вам подобається


  Як включити Яндекс Дзен на ПК

  Для використання технології Дзен вам достатньо завантажити свіжу версію браузера Yandex і встановити його на вашому комп'ютері.


  При цьому пам'ятайте, що для включення і активації технології Яндекс Дзен необхідно деякий час, протягом якого браузер буде спостерігати ваші улюблені ресурси і теми пошукових запитів з метою створення унікальної моделі ваших уподобань.

 • Після того, як модель ваших інтересів і симпатій буде сформована, «Дзен» представить вам рекомендації матеріалів, які будуть доступні внизу вікна браузера.
 • Натиснувши на віконце матеріалу в стрічці, ви побачите повний матеріал, відкритий в окремому вікні.
 • Позначаючи вподобані вам публікації (значок з великим пальцем вгору) ви будете сприяти більш частого появи у вашій стрічці схожих матеріалів завдяки включеному Яндекс Дзен.
 • А натискаючи значок «не подобається» (великий палець вниз) ви зможете виключити або значно зменшити кількість таких матеріалів в майбутньому.
 • Якщо ж який-небудь ресурс вам категорично не подобається, ви можете натиснути на кнопку «Не подобається» поряд з матеріалом, а потім і клікнути на «Заблокувати».
 • Чим активніше ви користуєтеся функціоналом «Дзен», чим частіше клікаєте на «Подобається» чи «Не подобається», тим більш точну картину ваших уподобань формує штучний інтелект, і тим більш актуальні і корисні для вас матеріали будуть запропоновані вам в майбутньому.

  Різноманітність матеріалів в Яндекс Дзен досить широко – вам будуть запропоновані як новинні публікації, так і відео, фото, блоги і так далі, і все у відповідності з вашими інтересами та уподобаннями.

  Якщо ви раптом випадково відключили функцію «Дзен», тоді знову увімкніть її зайшовши в «Меню», вибравши налаштування браузера, і поставивши галочку навпроти опції «Показувати в новій вкладці Дзен – Стрічку персональних публікацій». Інструкція щодо відключення сервісу описана тут.

  Як візуально виглядає включення опції «Дзен» в налаштуваннях Яндекс.Браузер ви можете подивитися на відео:

  Як включити Яндекс.Дзен на Андроїд

  Включення Яндекс Дзен на Андроїд робиться схожим чином, вам досить завантажити найсвіжішу версію Яндекс.Браузера для ОС Android, і дочекатися, поки система сформує модель ваших інтересів і переваг. Саме включення-відключення даного сервісу знаходиться в «Параметри» - «Додатково», опція «Показувати стрічку рекомендацій Zen».

  Висновок

  Описана в даній статті технологія Дзен – це найближче майбутнє розвитку інтернет-браузерів. Вже зараз багато соціальні мережі (Facebook, Vkontakte та ін) пропонують користувачеві формування стрічки новин з урахуванням його поглядів та уподобань, і це лише початок шляху створення ексклюзивного цифрового продукту під конкретного споживача. Робиться це в інтересах користувачів, які отримують контент «під себе», так і в інтересах творців самого контенту, адже розробники також хочуть знати, які таргет-групи є споживачами продукту, і на яку кількість користувачів їм варто розраховувати в майбутньому. Словом, плюсів у включенні технології Яндекс Дзен вистачає, подивимося, яке її чекає майбутнє.