Чому гальмує ноутбук - все про комп'ютери

загрузка...

Ноутбук це той же комп'ютер, тільки в мобільному виконанні. Тому якщо ваш ноутбук гальмує, то причини гальм потрібно шукати точно так само, як і на звичайному настільному комп'ютері. В даному матеріалі ми розглянемо основні причини, чому може почати гальмувати ваш ноутбук або ПК.


Причина № 1. Недостатньо місця на системному диску (диску C:).

Одна з основних причин зниження продуктивності ПК або ноутбука це нестача місця на системному диску (брак місця це менше 1 Гб). Користувачі встановлюють безліч програм і зберігають на системному диску велику кількість власних файлів. Це призводить до того, що на системному диску залишається здатного місця, і починаються так звані гальма.

На перший погляд кількість вільного місця на системному диску не повинно впливати на швидкість роботи. Але, насправді вплив є, причин цьому декілька:

 • Операційна система і програми не можуть зберігати результати своєї роботи;
 • Операційна система і програми не можуть зберегти власні налаштування;
 • Операційна система і програми не можуть записувати тимчасові файли у папки TEMP;
 • Сильна фрагментація файлів.
 • На щастя, проблема з нестачею місця вирішується досить просто. Якщо ваш ноутбук гальмує через нестачу здатного місця, то вам потрібно виконати наступні процедури:

 • Очистити папку з завантаженнями, яка знаходиться за адресою C:\Users\User_name\Downloads;
 • Очистити папку «Мої документи» за адресою C:\Users\ User_name \Documents;
 • Очистити робочий стіл;
 • Очистити корзину;
 • Очистити тимчасові файли;
 • Видалити не потрібні програми;
 • Більш докладно про це можна почитати в нашій статті про те, як почистити диск C.

  Причина № 2. Віруси.

  Віруси це ще одна дуже популярна причина, чому гальмує ноутбук або ПК. Якщо ви перевірили кількість здатного місця і з цим все в порядку, то наступне, що потрібно зробити, це перевірити ноутбук на віруси.

  Якщо у вас немає антивірусу, то краще всього встановити пробну версію якого ні будь платного антивіруса і перевірити з його допомогою комп'ютер. Наприклад, можна встановити Касперського або Доктор Веб.

  Чому саме пробну версію платного антивіруса? Платні антивіруси на голову вище безкоштовних. Це факт. А якщо ваш комп'ютер вже серйозно заражений, то вам потрібен хороший антивірус. Після перевірки і видалення вірусів можете перейти на використання безкоштовного або придбати ліцензію (це не так дорого, як здається).

  Якщо ж у вас вже є антивірус, але ноутбук гальмує і є підозри на те, що він піддався зараженню вірусами, то варто спробувати перевірити його за допомогою безкоштовних антивірусних сканерів.

  Такі сканери випускаються багатьма антивірусними компаніями. Наприклад, ви можете використовувати Dr.Web CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tool.

  Причина № 3. Запущено дуже багато програм.

  Багато програми при установці записують себе в автозавантаження і потім автоматично запускаються при кожному включенні комп'ютера. При цьому далеко не всім з них дійсно необхідно постійно працювати. Таким способом розробники програм намагаються привчити користувача використовувати свою програму і, як результат, підвищити її популярність.

  В результаті такого безвідповідального поведінки розробників програм складається ситуація, коли на комп'ютері користувача накопичується велика кількість програм в автозавантаженні. Усі ці програми запускаються при кожному включенні, сповільнюючи роботу комп'ютера. А ноутбуки в такій ситуації починають гальмувати навіть більше ніж звичайні ПК. Адже в них використовуються менш продуктивні процесори і менший обсяг оперативної пам'яті.

  Для того щоб вирішити проблему з гальмами ноутбука через автозавантаження, її необхідно почистити. Для цього потрібно натиснути Windows R і у вікні ввести команду MSCONFIG.

  Після цього перед вами з'явиться вікно «Конфігурація системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Автозавантаження» і зняти позначки з програм, які не повинні завантажуватися при включенні комп'ютера.

  Більш докладно про це можна прочитати в нашій статті «Як відключити автозавантаження».

  загрузка...
  загрузка...