Як зробити яскравіше екран на ноутбуці - все про комп'ютери

Екран – один з основних споживачів енергії на ноутбуці. Тому виробники ноутбуків і розробники програмного забезпечення вигадують різноманітні способи заощадити енергію, растрачиваемую екраном. Найпростіший спосіб економії це зниження яскравості екрану на ноутбуці. Не рідко яскравість екрану знижується автоматично (наприклад, тоді, коли рівень заряду акумулятора низький), що ставить користувача в глухий кут. Оскільки більшість не досвідчених користувачів просто не знають, як повернути екрану нормальний рівень яскравості. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, то дана стаття повинна вам допомогти. Тут ми розповімо про те, як зробити яскравіше екран на ноутбуці.


Спосіб № 1. Управління яскравості екрану ноутбука за допомогою «Центру мобільності Windows».

В операційних системах Windows є невелика утиліта, яка називається «Центр мобільності Windows». Вона призначена для керування функціями, які впливають на витрату енергії ноутбуком. Для того щоб відкрити «Центр мобільності Windows» вам необхідно натиснути правою кнопкою мишки на значок акумулятора (вона знаходиться внизу праворуч, поряд з системним годинником) і вибрати пункт «Центр мобільності Windows».

Після цього перед вами повинно відкритися вікно «Центру мобільності Windows». Для того щоб зробити яскравіше екран на ноутбуці вам потрібно просто перемістити повзунок яскравості вправо. Зменшення яскравості виконується аналогічним способом.

Крім керування яскравістю у вікні «Центр мобільності Windows» є доступ до інших функцій. Наприклад, тут можна управляти гучністю, включати або відключати режим економії заряду акумулятора, а також керувати бездротовими з'єднаннями.

Спосіб № 2. Управління яскравістю екрану на ноутбуці за допомогою комбінації клавіш.

Більшість виробників ноутбуків передбачають можливість керування яскравістю екрана за допомогою комбінацій клавіш. Зверніть увагу на вашу клавіатуру, там, швидше за все, є клавіші, на яких крім звичайних знаків є зображення у вигляді сонця. Ці клавіші використовуються для керування яскравістю екрану на ноутбуці. Але, їх потрібно натискати разом з клавішею Fn, яка зазвичай розташовується в лівій нижній частині клавіатури.

Використовуючи ці клавіші, ви зможете швидко збільшувати або зменшувати яскравість екрану на вашому ноутбуці. При цьому, вам не потрібно відкривати якісь додаткові вікна чи програми.

Спосіб № 3. Управління яскравістю екрану через Панель управління.

Також ви можете зробити екран на ноутбуці яскравіше через Панель управління. Для цього відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека — /> Електроживлення — /> Налаштувати відключення дисплея».

Тут ви зможете встановити рівень яскравості екрана, який буде використовувати при роботі від акумулятора і мережі електроживлення. Але, потрібно пам'ятати, що ці налаштування будуть застосовані тільки до поточного плану електроживлення. А в операційній системі Windows таких планів три. Це висока продуктивність, економія енергії і збалансований. Для того щоб автоматичне зміна яскравості екрану на ноутбуці працювало максимально передбачувано вам необхідно налаштувати яскравість для всіх трьох планів енергоживлення.