Фейк що це таке - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Напевно, багато хто користувачі стикалися у своєму житті зі словом «фейк». Деякі з нас регулярно використовують Fake у своїй промові, часто не до кінця усвідомлюючи зміст даної лексеми. У цій статті я спробую пролити світло на цей термін, розповім, що це таке фейк, розкрию визначення цього терміна та його характерні приклади.


Визначення слова фейк


Зміст статті:

 • 1 Визначення терміна «фейк»
 • 2 Мотивація створення фейків
 • 3 Ознаки фейку
 • 4 Висновок

 • Визначення терміна «фейк»

  Щоб зрозуміти, що це фейк, потрібно переглянути переклад цього слова з англійської мови. На мові Свіфта і Діккенса слово «fake» означає «підробка, фальшивка». Відповідно, під цим поняттям ми сьогодні розуміємо якусь підробку, обман або шахрайство, або людей, що займаються чимось подібним.


  Фейковое і реальне фото


  Це слово досить органічно перейшло в сферу IT-технологій, отримало в ній ряд нових смислів, і сьогодні при розборі питання «що значить фейк?» даються наступні відповіді:

 • Фотографії та відео, зроблені за допомогою спеціальних програм, де реальність суттєво змінена, викривлена або деформована (наприклад, Photoshop дозволяє значно поліпшити зовнішній вигляд людини, додати неіснуючі деталі, приховати існуючі вади та ін);
 • Фальшиві (вигадані) новини – політичні, економічні, історичні, культурні та ін.;
 • Підроблені акаунти в соціальних мережах і месенджерах, створені на ім'я неіснуючих (або помилкових) персонажів;
 • Сайти-фальшивки, формою схожі на відомі ресурси (наприклад odnoklassniki.ru замість odnoklassniki.ru і подібні).


  Замість Puma - Fuma


 • Мотивація створення фейків

  Для кращого розуміння, що означає Fake, потрібно враховувати мотиви створення фейків. Вони такі:

 • Політичні – автор фейку шляхом «вкидання» файка в соціальну середу планує отримати деяку політичну прибуток – перемога на виборах, зменшення популярності політичних конкурентів, створення поганого або хорошого іміджу для кого-небудь та інше;
 • Економічні – створення фейкових акаунтів, сайтів новин засноване на вигоді, і здатне принести автору фейка якусь фінансову прибуток;
 • Психологічні – створення фейку має якісь психологічні мотиви, що сприяють самоствердженню особистості, її більшій ментального комфорту, соціальної реалізації, деперсоналізації з метою тролінгу та інше;
 • Інші – створення дублюючих ігрових акаунтів, бажання зберегти інкогніто в мережі і так далі.
 • Ознаки фейку

  Істотну роль у розумінні, що таке Фейк грають його істотні ознаки. Основне, на що я б радив звернути увагу – це можливість перевірки фейку фактологічно. Якщо ви бачите якусь новину чи рекламу, вам обіцяють щось багатообіцяюче, чудове і головне - за просто так, то задумайтеся - не фейк чи це, та це не безкоштовний сир у мишоловці.


  Те ж стосується фейкових акаунтів в соціальних мережах. Якщо ви бачите обліковий запис фото або з якоїсь «лівої» аватарки (або навпаки сліпучо красивою дівчиною чи хлопцем), кількість фотографій на такому записі невелика (якщо взагалі є), кількість постів так само мізерно (і зазвичай з однієї групи) – то з великою ймовірністю це фейк. Більш того, часто всі фотографії (і аватари) на фейковом записі завантажуються в один і той же день, зверніть на це пильну увагу.


  Шукаємо ознаки фейку


  Також показником фейкового аккаунта є відсутність або невелика кількість друзів, або навпаки, велика кількість друзів з порожніми (віддаленими) аватарками, що означає, що обліковий запис дружить з усіма поспіль з метою збільшення свого рейтингу. Хорошим показником фейку є також мінімальна кількість аудіо чи відео записів на сторінці користувача.

  Що до різних фейкових сайтів, то уважно придивіться до їх написання в адресному рядку – часто вони відрізняються від свого оригіналу всього на одну (дві) літери. Лише одна неправильно набрана вами буква може призвести до втрати ваших користувальницьких даних, до крадіжки грошей та інших подібних неприємностей.

  Висновок

  Що це фейк? Фейки є непорушним атрибутом нашого життя. Вони зустрічають нас скрізь, і в кожен момент ми може зіткнутися з ними, що називається, лицем до лиця. При цьому, щоб не потрапити в халепу, потрібно знати, що означає фейк і що це таке, володіти неабиякою часткою критичності, старанно перевіряти інформацію за допомогою фактичного матеріалу, і при цьому добре розуміти, що часто колір правди – сірий.

  загрузка...
  загрузка...