додати рядок або стовпець в Excel - все про комп'ютери

загрузка...

При роботі з таблицями Excel часто виникає необхідність додати рядок або стовпець вже після того, як частина даних заповнена. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то не варто переживати. Все вирішується досить просто і в цій статті ви зможете дізнатися, як це робиться. Стаття буде актуальна для сучасних версій Excel, включаючи Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.


Як додати рядок в таблицю Excel

Якщо вам потрібно додати рядок в таблицю Excel, то для цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по номеру тієї рядка над якою потрібно вставити новий рядок. Після цього в меню треба вибрати пункт «Вставити». В результаті над обраною вами рядком буде додано ще один пустий рядок. При цьому нумерація рядків зміститься вниз.

Також можна просто клацнути по будь-якій комірці таблиці і вибрати пункт «Вставити».

Після цього з'явиться невелике вікно, в якому потрібно вибрати варіант «Рядок» і натиснути на кнопку «Ок». В результаті над виділеною коміркою буде додана нова порожній рядок.

Треба зазначити, що якщо перед цим ви щось копіювали, то замість пункту «Вставити» в контекстному меню буде доступний пункт «Вставити скопійовані комірки». Якщо вам потрібно вставити саме порожній рядок, то спочатку потрібно скасувати попереднє копіювання за допомогою натискання на клавішу ESC на клавіатурі. Також можна скористатися кнопкою «Вставити» на вкладці «Головна». Для цього потрібно натиснути на стрілку під кнопкою «Вставити» і вибрати пункт «Вставити рядки на аркуші».

З допомогою кнопки «Вставити» можна додати рядок в будь-який момент, не дивлячись на використання функції копіювання.

Як додати новий стовпець на аркуші Excel

Стовпці додаються точно також, як і рядки. Наприклад, ви можете клікнути правою кнопкою мишки по номеру стовпця і вибрати пункт «Вставити». У цьому випадку новий порожній стовпець буде додано перед тим, який ви обрали.

Також можна просто натиснути правою кнопкою миші по будь-якій комірці, вибрати «Вставка», а потім, в меню вибрати «Стовпець». Або ви можете натиснути на кнопку «Вставити» на вкладці «Головна» і вибрати пункт «Вставити стовпці на аркуші».

Як додати рядок в таблицю Excel

Всередині аркуша Excel можна створювати окремі таблиці, які допомагають керувати даними, сортувати списки і застосовувати фільтри. Якщо ви хочете додати рядок в кінець такої таблиці, то ви можете просто виділяти останню комірку в таблиці і натиснути на клавішу TAB на клавіатурі. У результаті натискання на клавішу TAB у таблицю буде додано новий рядок, а виділення переміститься на першу комірку останнього рядка таблиці.

Якщо в кінець таблиці потрібно додати більше одного рядка, то ви можете просто розширити таблицю на необхідну кількість рядків. Для цього треба натиснути на нижній правий кут таблиці і потягнути її вниз.

Якщо вам потрібно додати рядок у таблиці, то це можна зробити так, як це описано в першій частині статті. Натискаємо правою кнопкою мишки по номеру рядка і вибираємо «Вставити».

Як додати стовпець у таблиці Excel

Стовпці додаються в таблицю аналогічним способом. Якщо потрібно додати стовпець в кінець таблиці, то можна просто розшити таблицю на потрібну кількість стовпців. Для цього клікаєм по нижньому правому краю таблиці і тягнемо його вправо.

Якщо потрібно додати стовпець у таблиці, то можна використовувати спосіб, описаний на початку статті. Натискаємо правою кнопкою мишки по стовпцю і вибираємо «Вставити».

загрузка...
загрузка...