Як зменшити розмір файлу JPG - все про комп'ютери

загрузка...

Як правило, користувачі використовують максимально доступний рівень якості при стисненні JPG файлів. Тому такі файли займають досить багато місця.

При зберіганні файлів на жорсткому диску це не створює незручностей. Але, в деяких випадках розмір картинки доводиться зменшувати, навіть на шкоду якості. Наприклад, це може потрібно для відправки картинки електронною поштою. У даній статті ми розповімо про те, як зменшити розмір файлу JPG.


Зменшити розмір файлу JPG можна двома способами:

 • Зменшення права – це зменшення кількості точок, з яких складається зображення. Дозвіл вказується в кількості пікселів по ширині і довжині зображення. Чим вище роздільна здатність зображення ньому більше важить JPG файл і тим краще деталізація картинки.
 • Зниження якості картинки – це посилення ступеня стиснення, яке використовується при кодуванні зображення у формат JPG. Чим нижче якість картинки – тим менше вона важить.
 • Найбільш оптимальним способом зменшення розміру файлу JPG є комбінація двох описаних способів. Трохи зменшивши дозвіл? і трохи зменшимо якість картинки, ви зможете значно зменшити розмір файлу. Для того щоб зробити це вам знадобиться будь-який графічний редактор. Ми продемонструємо цю операцію на прикладі популярного растрового редактора Adobe Photoshop.

  Крок № 1. Відкрийте картинку за допомогою Adobe Photoshop. Це можна зробити через випадаюче меню «Файл - Відкрити» або просто перетягнувши зображення в інтерфейс програми.

  Крок № 2. Зменшіть дозвіл картинки. Для того щоб зменшити роздільну здатність зображення в Adobe Photoshop нам необхідно відкрити випадаюче меню «Зображення – Розмір зображення».

  Після цього перед вами відкриється вікно з настройками розміру зображення. У нашому випадку розмір зображення становить 4592 на 3056 точок.

  У поле «Ширина» вписуємо менше значення. Наприклад, 2500 точок. Значення в поле «Висота» буде підібрано автоматично.

  Крок № 3. Знижуємо рівень якості картинки. Для того щоб знизити рівень якості картинки її потрібно зберегти з іншими налаштуваннями. Для цього відкриваємо випадаюче меню «Файл – Зберегти як». Далі вибираємо теку, перевіряємо формат файлу (він повинен бути JPG) і натискаємо на кнопку «Зберегти». Після цього перед вами відкриється вікно з параметрами JPG стиснення.

  Для того щоб зменшити розмір файлу JPG нам потрібно пересунути повзунок в ліво, зменшивши рівень якості. Для прикладу знизимо рівень якості з 9 до 7 балів. Після того як рівень якості виставлений натисніть на кнопку «Ok» і програма збереже картинку.

  В результаті наших дій JPG розмір файлу зменшився з 5 Мегабайт до 500 Кілобайт. Таким чином обраний нами файл зменшився більш ніж в 10 разів.

  загрузка...
  загрузка...