Зник диск D на Windows 7,10 що робити? - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Бувають ситуації, коли після встановлення, оновлення або просто збою ОС Windows на комп'ютері може пропасти відображення диска D. Фізично він як і раніше знаходиться на своєму місці, але система відмовляється бачити його, а різні способи вирішити проблему ніяк не допомагають. Що ж робити в такій ситуації? В даному матеріалі я розповім, які дії потрібно зробити якщо пропав диск D на Windows 7 і 10, перерахую причини даної дисфункції, а також поясню, як її виправити.


Повертаємо відображення Д диска


Зміст статті:

 • 1 Які причини дисфункції на Віндовс
 • 2 Як виправити проблему, якщо «Пропав диск D»
 • 2.1 Пропав логічний диск D
 • 2.2 Зник жорсткий диск D
 • 3 Відео-рішення

 • Які причини дисфункції на Віндовс

  При розгляді причин проблеми важливо, перш за все, визначитися, з чим ми маємо справу – з пропажею логічного розділу D на жорсткому диску вашого ПК (коли на одному жорсткому диску розташовуються логічні розділи C і D), або з пропажею жорсткого диска D (коли C і D в системі - це окремі жорсткі диски).


  В залежності від відповіді на згадане питання причини проблеми відображення диска D можуть бути наступними:

 • Відійшов (або нещільно підключений до гнізда) шлейф жорсткого диска D;
 • Стався випадковий збій у роботі ПК, пошкодив логічну структуру розділів жорсткого диска;
 • Логічну структуру жорсткого диска пошкодили вірусні програми;
 • Логічний розділ D програмно захований жартівниками-ентузіастами;
 • До системи підключено диск D (часто куплений), який не ініціалізований і не відформатовано.


  Помилка Disk D is missing


 • Як виправити проблему, якщо «Пропав диск D»

  Методів вирішення проблеми відсутності диска D може бути декілька, що, знову ж, залежить від того, чи зник у вас логічний розділ на жорсткому диску або окремий фізичний диск. Розглянемо варіанти рішення по порядку.

  Пропав логічний диск D

  Отже, припустимо, у вас є вінчестер, на якому досить традиційно співіснують два логічних розділи – З і D. Одного разу розділ D просто зник. Що необхідно зробити?


 • Призначте букву зниклому логічного розділу. Досить частою причиною пропажі розділу D є втрата ним ідентифікаційної букви (в даному випадку «D»).
 • Для її відновлення натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть diskmgmt.msc - та натисніть enter.
 • Перед вами відкриється меню керування дисками. Якщо ваш відсутній диск з'явиться у списку дисків, але при цьому не має ідентифікуючої букви (в стовпці «Тому» ліворуч), тоді необхідно таку літеру йому надати.
 • Клікаємо на порожнє місце стовпця «Тому» зліва від нашого не ідентифікованого диска правою кнопкою миші, в меню вибираємо «Змінити букву диска або шлях до диска».

 • Вибираємо «Змінити букву диска…»


  Потім тиснемо на «Додати», потім на «Призначити букву диска» (вибираємо, наприклад, «E»). Після внесення даних змін тиснемо на «Ок», вказаний диск повинен стати доступним для перегляду в провіднику.


  Використовуйте функціонал програми Acronis Disk Director (нині актуальна 12 версія продукту). Скачайте та встановіть цей інструмент, запустіть його, в меню зліва виберіть запуск програми Acronis Recovery Expert, що використовується для відновлення жорстких дисків.


  Вибираємо Acronis Recovery Expert


  Після запуску даної програми вибираємо ручний режим відновлення, клікаєм на незайняте простір жорсткого диска.


  Вибираємо незайняте простір жорсткого диска


  Потім визначаємося з методом пошуку (вибираємо найшвидший метод). Програма пошукає зниклий диск, і, цілком ймовірно, знайде його. Клікніть на даному диску мишкою, а потім натисніть на «Далі». Програма відновить цей диск, і проблема зникнення диска на комп'ютері буде вирішена.


  Функціонал Acronis Recovery Expert дозволяє відновити доступ до диска D


  Пропав жорсткий диск D

  Якщо ваш HDD (SDD) під літерою D не відображається в системі, насамперед рекомендую перевірити щільність підключення шлейфів, що йдуть до даного жорсткого диска (перевірте щільність підключення як до роз'ємів жорсткого диска, так і материнської плати).

 • Якщо все щільно підключено, і, тим не менш, диск не відображається, тоді натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть diskmgmt.msc і натисніть enter.
 • У вікні керування дисками перевірте, чи підключений (але не видимий в системі) диск.
 • Якщо не відображається, тоді проблема в роботі самого жорсткого диска (несправний), або який-небудь з шлейфів жорсткого диска не працює нормально (пошкоджений, не щільно підключений до гнізда і так далі).
 • Диск D може відображатися, але мати різні статуси:

 • RAW (сирої). Зазвичай такий статус має нещодавно підключений, куплений диск, який, у більшості випадків, навіть не відформатовано. Клацніть на ньому правою клавішею миші та виберіть пункт «Форматувати». Якщо ж такий статус має логічний розділ, то надайте йому ідентифікує букву як було описано вище. Якщо ж з якихось причин, статус «Raw» має диск, який раніше працював нормально, то рекомендую спробувати його відновити;
 • Немає даних (не ініціалізованим першим). У цьому випадку клікаємо правою клавішею миші на такому диску, і в меню вибираємо «Ініціалізувати диск», а потім визначаємося з форматом (краще вибрати MBR).


  Ініціалізуємо наш диск


 • Диск буде ініціалізованим першим і отримає статус з областю «не розподілена» (іноді яка-небудь область диска може спочатку мати такий статус). Клацніть знову правою клавішею миші по даній нерозподіленого області, і виберіть «Створити простий том», після чого призначте йому букву, розмір, тип файлової системи NTFS).


  Вибираємо «Створити простий том»


  Після виконання даних операцій диск D повинен з'явитися у відображенні провідника вашого ПК.

  Відео-рішення

  Якщо у вас пропав диск D на Windows 7 або 10 важливо, перш за все, визначитися з суттю зниклого диска D (логічний чи фізичний), і, залежно від цього, використовувати інструменти, перераховані мною вище. Після відновлення доступу до диска рекомендую перевірити систему на вірусу (допоможе, наприклад, Dr.Web CureIt!), цілком можливо, що причиною зазначеної дисфункції була злоякісна діяльність вірусних програм.

  загрузка...
  загрузка...