Як сфотографувати екран монітора - все про комп'ютери


Скріншот – слово далеко не найвідоміше. Його використовують в основному комп'ютерники і просунуті користувачі. Інші використовують більш прості вирази, наприклад фотографія екрану монітора. Дана стаття якраз для таких користувачів. Тут ми максимально просто і доступно розповімо про те, як сфотографувати екран монітора.

Для того щоб сфотографувати екран монітора нам абсолютно не потрібен фотоапарат. Більше того, для отримання знімка екрану, навіть не обов'язково використовувати якісь спеціальні програми. Все що для цього необхідно вже вбудоване в операційну систему Windows.


Як сфотографувати екран монітора за допомогою клавіші PrintScreen

В операційних системах Windows є дві комбінації клавіш, які можна використовувати для того, щоб сфотографувати екран монітора. Це клавіші PrintScreen і Alt PrintScreen. Розглянемо їх по порядку.

PrintScreen – натиснення на цю клавішу створює фотографію екрану монітора. Потрібно відзначити, що на таку фотографію потрапляє все, що є в даний момент на екрані.

Alt PrintScreen – використання даної комбінації клавіш створює часткову фотографію екрану монітора. У разі використання Alt PrintScreen в кадр потрапить тільки те вікно, яке активно на момент натискання клавіш.

Після натискання на PrintScreen або Alt PrintScreen отримана фотографія екрану монітора поміщається в буфер обміну. Іншими словами картинка з зображенням вмісту вашого монітора просто копіюється. Для того щоб отримати знімок екрана у вигляді файлу, вам потрібно октрыть будь-який графічний редактор (наприклад, Paint), вставити скопійований картинку та зберегти файл у потрібному вам форматі.

Як сфотографувати екран монітора за допомогою програми Ножиці

Також в Windows 7 і більш нових версіях Windows є програма під назвою Ножиці. Дана програма дозволяє сфотографувати будь-яку частину екрана монітора. При цьому користувач може відразу відредагувати і зберегти отримане зображення. Для того щоб запустити програму Ножиці вам потрібно відкрити меню "Пуск" і перейти в «Усі програми – Стандартні».

Після запуску програми «Ножиці» з'явиться невелике вікно. Після появи вікна, вам потрібно виділити частину екрану.

Після того як ви виділили частину екрана з'явиться ще одне вікно, в якому з'явиться знімок виділеної вами частині екрана.

Тепер ви можете відредагувати і зберегти у вигляді файлу. Для того, щоб зберегти ваш скріншот досить відкрити меню «Файл – Зберегти».