: Що робити, якщо інтернет є, а сторінки в браузері не відкриваються? - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Багато хто стикався з такою проблемою, як відсутність інтернету на комп'ютері, ноутбуці або інших пристроях. При цьому браузер виводить повідомлення: «Веб-сторінка недоступна» або подібну напис. Частими винуватцями цього є: аварія на лінії провайдера, несправність домашнього обладнання (роутер, мережева карта тощо) або неправильні налаштування. Все це можна охарактеризувати двома словами – «немає інтернету». А що робити тим, у кого зв'язок працює, але веб-сторінки не відкриваються?


Дана стаття розповідає про таких ситуаціях та способах вирішення цієї проблеми. У минулій статті я розбирав ситуацію, коли невизначена мережу без доступу до інтернету.

Зміст статті:

 • 1 Аналіз проблеми
 • 2 Проблеми зі службою DNS
 • 3 Вплив вірусів і шкідливих програм
 • 4 Некоректні налаштування proxy - сервера
 • 5 Неправильна конфігурація host файлу

 • Аналіз проблеми

  Першим ділом потрібно переконатися, що доступ в інтернет дійсно присутній і працює коректно. Як правило, інші програми, що використовують мережу, в такій ситуації працюють (доступний скайп, аська і т. п.).


  Але бувають такі випадки, коли їх немає, а встановити дані програми немає можливості. У цьому випадку можна перевірити роботу мережі за допомогою командного рядка. Для цього натискають клавіші Windows R і у вікні вводимо cmd. Перед користувачем повинен з'явитися термінал, де вводять команду ping (далі можна спробувати ввести адресу сайту яндекс, наприклад, вийде – ping www.yandex.ru). При виникненні цієї проблеми ця команда виведе на екран повідомлення про неможливість з'єднання з ресурсом. Але при цьому якщо ввести ping 8.8.8.8 вийде повідомлення про вдале статус.


  ping www.yandex.ru


  ping 8.8.8.8


  Причини проблеми, коли не відкриваються сайти, можуть бути різними. Це може бути пов'язано:

 • проблеми зі службою dns;
 • вплив вірусів і шкідливих програм;
 • некоректні налаштування proxy - сервера;
 • неправильна конфігурація host файлу (Для чого потрібен файл hosts в Windows 7).
 • Проблеми зі службою DNS

  Частим винуватцем ситуації, коли браузер не відкриває сайти, але при цьому доступ в інтернет не закритий, є робота сервера DNS. Визначити цю проблему можна описаним вище способом, коли необхідно було відкрити командний рядок і пінговать адреса будь-якого ресурсу по доменному імені та по ip.


  Кожен сайт має свій индикационный номер розташування, що називається IP-адресою. У глобальній павутині безліч різноманітних ресурсів і всі вони мають унікальний адресу. Щоб не мучити пам'ять людини було придумано створити сервіс, який при введенні імені сайту (наприклад, яндекс) міг визначити його IP-адресу.


  Іноді трапляються ситуації, коли DNS сервер провайдера не працює або, збилися налаштування мережі в маршрутизаторі, комп'ютері. Причина того, чому не відкриваються сторінки сайтів з'ясовано, залишилося пояснити, як вирішити цю проблему.

  Є два варіанти рішення. Якщо збилися налаштування мережі, то тут потрібно виправити їх на правильні і при необхідності перезавантаження обладнання. У разі аварії DNS можна поміняти установки на мережевому адаптері. Для цього натискаємо «Пуск» - «Панель управління» - «Мережа та Інтернет» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - «Зміна параметрів адаптера». Тут на значку «Підключений до локальної мережі» клікаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Властивості». Потім виділяємо пункт TCP версії 4 і у вікні вибираємо пункт «Використовувати такі адреси DNS». Нижче у вікні вводимо 8.8.8.8 (публічний Google DNS сервер) або 77.88.8.8 (публічний DNS яндекс). Після натисніть кнопку «Зберегти» або «Застосувати».

  Щоб перевірити роботу можна відкрити командний рядок (Window R – cmd), далі потрібно перевірити зв'язок (наприклад, яндекс). Вводимо команду ping www.ya.ru. При правильних діях нижче можна буде побачити інформацію про часу відповіді сервера.

  Вплив вірусів і шкідливих програм

  Також проблема, коли не відкриваються сайти в браузері, але при цьому доступ в інтернет є і DNS працює, може бути пов'язана з впливом вірусів і шкідливих програм. В цьому випадку допоможе вирішити питання «Чому не відкриваються сторінки в браузері?» перевірка системи спеціалізованими програмами: AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware Free, Zemana AntiMalware і т. п. Ці утиліти дозволяють знаходити шкідливе ПЗ, яке стало причиною проблеми з відкриттям сторінок в інтернеті.

  Некоректні налаштування proxy - сервера

  Ще однією причиною чому сайти не відображаються в браузері можуть бути зміни або внесення даних про некоректну proxy сервері. При цьому комп'ютер підключений до інтернету і по всьому параметром зв'язок працює.
  Щоб виправити це становище необхідно потрапити в налаштування браузера. Для цього переходять в панель управління, де вибирають пункт властивості браузера (або оглядача).

  У меню вибирають вкладку «Підключення» і клацають на кнопку «Налаштування мережі».

  Тут, у вікні перевіряють всі параметри, а у разі якщо вони не потрібні просто стирають всю інформацію і вибирають пункт автоматичне визначення.

  Після цього в браузерах сайти повинні показувати свої сторінки.

  Неправильна конфігурація host файлу

  Також причиною того, чому можуть не відкриватися сторінки інтернет-ресурсів, може бути неправильна конфігурація файлу host. Це ситуація малоймовірна, але все ж варто перевірити. Файл host призначений для запису доменних імен сайтів і їх IP адреси, але як правило він порожній і всі запити відправляє на сервер DNS. Іноді виникають ситуації, коли шкідлива програма записує деякі параметри і браузер стає непрацездатним.

  Щоб перевірити конфігурацію файлу потрібно перейти в системну папку Windows на диску C. Далі System32\drivers\etc і відкрити блокнотом host. Як правило, він має стандартне зміст як показано на малюнку:

  У разі якщо після опису localhost (127.0.0.1) присутні рядки з інформацією про будь-яких сайтах і їх доменних іменах, при цьому слеш не стоїть навпроти цих даних, то швидше за все браузер не працює належним чином з-за них. Щоб виправити цю ситуацію, потрібно просто видалити ці рядки і зберегти зміни у файлі. Після необхідно перезавантажити комп'ютер і повторити спробу перегляду веб-сторінок.

  Ситуація, коли комп'ютер підключений до мережі, але при цьому сайти недоступні для користувача зустрічається часто. На першому місці це проблема, викликана неполадками на стороні провайдера, коли сервера DNS не працюють. Друге по частотності, коли сайти інтернет ресурсів недоступні, це впливу шкідливих програм. У цьому випадку рекомендується мати гарне антивірусне забезпечення і частіше проводити профілактику по виявленню вірусів.

  Рекламний блок