HDR що це таке в телефоні - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Деякі з користувачів, знімаючи фото з допомогою своїх смартфонів, можуть зустріти в налаштуваннях камери режим HDR. Багато хто просто не звертають на нього уваги, а дарма, адже цей режим має купу переваг, про які багато власників смартфонів просто не здогадуються. У цьому матеріалі я розповім, що це таке HDR в телефоні, поясню, коли їм варто користуватися, і які його основні функції.


Технологія роботи з фотографіями HDR


Зміст статті:

 • 1 Що це таке HDR
 • 2 використовувати Як HDR
 • 3 Коли варто знімати в HDR
 • 4 Коли не варто використовувати HDR
 • 4.1 Висновок

 • це таке HDR

  HDR – це абревіатура від «High Dynamic Range» (високий динамічний діапазон), який являє собою міру спектру освітлення на різних рівнях. Наприклад, людське око володіє високим рівнем динамічного діапазону, ми бачимо безліч деталей темного будівлі на тлі світлого неба, а от якщо це ж будівля сфотографувати за допомогою смартфона, то на фото даний будинок перетвориться в одну темну пляму, на якому більшість деталей просто губляться.


  Відповідно, динамічний діапазон визначає кількість контрасту, яке може бути відображене на фото без втрат деталізації.


  HDR фото


  Прагнучи уникнути втрат в якості, багато фотографи намагаються фотографувати тільки темні або світлі частини зображення. Ну а що якщо нам би вдалося зробити знімки з акцентом на світлих, а потім на темних частинах зображення, а потім їх органічно поєднати в одне збалансоване зображення? Саме цим і займається функція HDR.

  Якщо ви не знаєте, що таке Телетайп в телефоні опис тут.


  Як використовувати HDR

  Активуйте режим зйомки свого телефону, потім зайдіть у опцію налаштування (значок шестерінки), перейдіть в «Ефекти», і виберіть «HDR» в режимі зйомки.


  Потім наведіть камеру телефону по центру екрану і знімайте. Пам'ятайте, що це в режимі HDR процес зйомки займає трохи більше часу (апарат робить кілька фото з різною експозицією), тому в об'єктиві не повинно бути руху об'єктів, а сам телефон потрібно тримати нерухомо.

  Якщо у вас в телефоні немає цього HDR режиму (стара модель), тоді ви можете встановити собі сторонні додатки, що дозволяють працювати з HDR. Я б рекомендував такі додатки як Camera HDR Studio, HDR Camera, Ultimate HDR Camera, Snapseed та інші.

  Що це таке і як виглядає робота з HDR можна подивитися на відео:

  Коли варто знімати в HDR

  Режим HDR створений для отримання зображень високої якості в певних ситуаціях. Ось випадки, коли варто не тільки знати що таке HDR, але вміти його використовувати:

 • Ландшафти. Великі ландшафти і пейзажі володіють безліччю контрастів між небом і землею, які важко поєднуються на одному фото. З режимом HDR ви отримаєте максимальну кількість деталей, як неба, так і землі;
 • Портрети при сонячному світлі. Велика кількість світла дуже важливо для гарного фото, але занадто багато світла на чиємусь обличчі, може викликати темні тіні, відблиски і інші небажані речі. HDR прибере це все, що людина на фото буде виглядати краще і природніше;
 • Малоосвітлені сцени, а також сцени з заднім підсвічуванням. Якщо ваше фото виглядає дуже темним (це трапляється коли багато світла на задньому тлі), режим HDR виправить цей недолік.


  Times Square в HDR


 • Коли не варто використовувати HDR

  При цьому в деяких ситуаціях використання HDR може зробити ваше фото гірше. Ось вони:

 • Фото з рухом. Якщо якийсь об'єкт, що рухається (або буде рухатися в полі кадру, HDR збільшує шанс отримання розпливчатого зображення. Пам'ятайте, що зазвичай HDR створює три фото, і якщо ваш об'єкт рухається між першим і другим знімком, то на остаточному фото ви можете отримати щось дурне. Сподіваюся, ви стали розуміти, що це HDR і коли його використовувати, а коли ні;
 • Сцени з високим контрастом. Деякі фото виглядають краще з сильним контрастом між темними і світлими частинами експозиції. Використання HDR може зробити контраст не настільки помітним, і це може негативно позначитися на зображенні;
 • Яскраві кольори. Використання під час зйомки HDR зображення з яскравими кольорами може змусити отримане фото «потьмяніти».
 • Висновок

  Що це HDR в смартфоні? режим HDR в телефоні може додати вашим фото гармонійності, хорошу промальовування деталей і збалансованості зображення. Використовуйте режим HDR при зйомці пейзажів і нерухомих об'єктів з великою деталізацією, при цьому уникайте застосування HDR при зйомці рухомих об'єктів - та ваші фото незмінно будуть радувати вас своєю якістю та естетичним виглядом.

  Рекламний блок