Як поміняти орієнтацію однієї сторінки в Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

При роботі з текстом не рідко виникає необхідність поміняти орієнтацію сторінки з книжкової на альбомну або навпаки. В текстовому редакторі Word це робиться за кілька кліків і звичайно не викликає проблем у користувачів.

Але, якщо потрібно поміняти орієнтацію не всіх сторінок у документі, а лише однієї конкретної сторінки, то це вже набагато складніше і далеко не всі користувачі знають, як це робиться.

У цій статті ми розглянемо, як раз такий варіант. Тут ви дізнаєтеся, як це робиться в Word 2007, 2010, 2013 або 2016.


Змінюємо орієнтацію однієї сторінки за допомогою розривів розділу

Якщо вам потрібно поміняти орієнтацію тільки однієї сторінки в документі Word, то найпростіший варіант, це скористатися розривами розділу. Такий розрив потрібно встановити перед і після сторінки, для якої потрібно змінити орієнтацію. Після того, як сторінка буде відокремлена від іншого документа розривами, можна буде змінити її орієнтацію на альбомну або книжкову, в залежності від того, що конкретно вам потрібно.

Тепер, коли ви знайомі з теорією, приступимо до практики. Припустимо, у вас вже є готовий текстовий документ і є одна з сторінок, для якої потрібно змінити орієнтацію. Для того щоб зробити це вам потрібно спочатку встановити курсор у кінці попередньої сторінки, тобто відразу над потрібної вам сторінки. Після встановлення курсору потрібно перейти на вкладку «Розмітка сторінки», натиснути на кнопку «Розриви» і вибрати «Наступна сторінка». Таким чином, ви встановите розрив розділу перед сторінкою, орієнтацію якої потрібно змінити.

Далі потрібно встановити курсор в кінці наступної сторінки, тобто в кінці орієнтацію сторінки, яку потрібно змінити, і ще раз вставити розрив розділу з допомогою кнопки «Розриви – Наступна сторінка». Таким чином ви відокремте потрібну сторінку від решти документа. Для того щоб переконатися, що розрив встановлений і він стоїть саме там, де потрібно, перейдіть на вкладку «Головна» і включіть там відображення всіх знаків.

Після включення даної опції ви зможете бачити недруковані символи (пробіли, відступи і розриви розділів). На скріншоті внизу показано, як повинен виглядати розрив розділу. Якщо розриви встановлені неправильно, ви можете їх видалити і встановити заново.

Після того, як обидва розриву розділу встановлені на своїх місцях, можна приступати до зміни орієнтації сторінки. Для цього встановіть курсор на сторінку, орієнтацію якої ви хочете поміняти, перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки, натисніть на кнопку «Орієнтація» і виберіть один з варіантів.

Якщо ви зробили все правильно, то орієнтація повинна змінитися тільки для однієї з сторінок. Якщо ж орієнтація змінилася для декількох сторінок, то вам потрібно перевірити як розміщені розриви розділів.

Змінюємо орієнтацію однієї сторінки через параметри сторінки

Є й інший спосіб поміняти орієнтацію однієї сторінки в Word. Щоб скористатися цим способом вам необхідно встановити курсор на сторінку, яка передує тій, орієнтацію якої потрібно змінити. Іншими словами, потрібно встановити курсор на одну сторінку вище. Після того, як курсор встановлений, відкрийте вкладку «Розмітка сторінки» і натисніть на кнопку «Параметри сторінки» (або клацніть «Параметри сторінки за допомогою подвійного кліка по лінійці документа).

В результаті у вас повинно відкритися вікно «Параметри сторінки». Тут потрібно поміняти орієнтацію документа, вибрати варіант застосування «До кінця документа і зберегти налаштування за допомогою кнопки «Ok».

В результаті, всі сторінки, які будуть нижче тієї, де був встановлений курсор, змінять свою орієнтацію. Далі вам необхідно встановити курсор на сторінку, орієнтацію якої потрібно змінити, і знову поміняти орієнтацію всіх аркушів до кінця документа. Тільки в цей раз потрібно вибирати початкову орієнтацію.

В результаті цих маніпуляцій, ви поміняєте орієнтацію тільки однієї сторінки документа Word.

Рекламний блок