Як відформатувати жорсткий диск або флешку через командний рядок - все про комп'ютери

Рекламний блок

Командний рядок – потужний інструмент для управління операційною системою Windows. З її допомогою можна зробити практично все, що зазвичай робиться з допомогою графічного інтерфейсу. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як відформатувати жорсткий диск або флеш-накопичувач за допомогою командного рядка.


Крок № 1. Запуск командного рядка.

Якщо ви хочете відформатувати жорсткий диск або флешку через командний рядок, то в першу чергу вам потрібно цю запустити командний рядок. При цьому командний рядок потрібно запускати з правами адміністратора, інакше ви не зможете використовувати команду для форматування.

Запустити командний рядок з правами адміністратора можна кількома способами. Найпростіший варіант, це скористатися пошуком в меню «Пуск». Для цього відкрийте меню «Пуск», введіть у пошук команду «CMD», після чого натисніть правою кнопкою мишки по командному рядку і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

Якщо ж ви користуєтеся операційною системою Windows 8 або Windows 10, то ви можете навіть не використовувати пошук. Просто натисніть комбінацію клавіш Windows X і в меню, що з'явилося, відкрийте пункт «Командний рядок (Адміністратор)».

Після цього з'явиться попередження від Контролю облікових записів. Для того щоб продовжити, натисніть кнопку «Так».

В результаті у вас повинна відкритися командний рядок з правами адміністратора. На наявність прав адміністратора буде вказувати напис «Адміністратор» у заголовку вікна командного рядка.


Крок № 2. Виконання команди форматування жорсткого диска або флешки.

Після того, як командний рядок з правами адміністратора запущена, можна приступати до форматування. Для форматування через командний рядок використовується команда «FORMAT». Для того щоб отримати всю інформацію про цю команду, введіть «FORMAT /?».

Для того щоб виконати форматування жорсткого диска або флешки разом з командного «FORMAT» потрібно використовувати правильні параметри. Як мінімум ви повинні вказати букву диска, який ви хочете форматувати. Наприклад, ось так «FORMAT D:». В цьому випадку для форматування будуть використані стандартні параметри.

Зверніть увагу, перед початком форматування жорсткого диска або флешки вас попросять ввести мітку томи (назва диска). Вам потрібно ввести поточну мітку томи, а не ту, яку ви хочете отримати після форматування. Також вам потрібно буде підтвердити форматування введенням букви Y (від англійського YES).

Нову мітку томи можна буде визначити після завершення форматування. Якщо нова мітка не потрібна, то можна просто натиснути Enter та система буде використовувати для даного диска стандартну мітку томи.

Додаючи до команди «FORMAT D:» інші параметри, можна більш тонко керувати потоком. Наприклад, додавши «/FS:FAT32» можна відформатувати диск у файлову систему FAT32. А параметр «/Q» дозволяє виконати швидке форматування жорсткого диска або флешки. Як вже говорилося вище, щоб отримати інформацію про всі можливі параметри команди «FORMAT», потрібно виконати «FORMAT /?».

Рекламний блок