Як підключити роутер до комп'ютера - все про комп'ютери


Роутери вже давно перестали бути чимось рідкісним і незвичайним. Зараз роутер є майже в кожному офісі, а також у більшості будинків, в яких є інтернет. Дана стаття написана для тих, хто недавно придбав цей пристрій і тільки розбирається з тим як підключити роутер до комп'ютера.

Як правило, настільний комп'ютер підключають до роутера за допомогою кабелю. Тоді як ноутбуки і нетбуки підключаються за допомогою WiFi. У даній статті ми розглянемо процес підключення за допомогою кабелю. Отже, для цього нам знадобиться наступне обладнання:

 • Сам роутер. Про те, як вибрати роутер, можете почитати в одній з наших статей;
 • Мережевий кабель. Для підключення роутера до комп'ютера через кабель вам необхідний мережевий кабель Cat 5e. При цьому даний кабель повинен бути обтиснений з двох сторін (спосіб обтиснення – прямий). Як правило, в комплекті роутером йде вже готовий обтиснений мережевий кабель довжиною близько 1.5 метра. Цей кабель відмінно підійде, якщо ви плануєте помістити роутер на столі, поруч з комп'ютером. Якщо ж мережевого кабелю, немає або він дуже короткий, то вам доведеться придбати його окремо.
 • Комп'ютер з мережевою картою. З цим не повинно виникнути проблем, оскільки більшість сучасних комп'ютерів (ноутбуків і нетбуків) оснащуються вбудованою мережевою картою.

 • Після того як ви зібрали все необхідне, можна приступати до підключення роутера до комп'ютера. Для цього беремо мережевий кабель і встромляємо один його кінець LAN роз'єм на роутері, а інший кінець в мережеву карту комп'ютера.

  Зверніть увагу, на роутері може бути велика кількість мережевих роз'ємів. Як правило, це 4 LAN роз'єму (роз'єми для підключення комп'ютерів з вашої локальної мережі) і 1 INTERNET роз'єм (гніздо для підключення інтернету). Вам потрібно увіткнути кабель в один із LAN роз'ємів (не важливо, в якій саме).

  Що стосується мережевого роз'єму на комп'ютері, то тут нічого складного. Як правило, він тільки один і розміщується на задній панелі системного блоку, поруч з роз'ємами USB.

  Якщо ви використовуєте ноутбук або нетбук, то мережевий роз'єм потрібно шукати на бічних гранях вашого пристрою.

  Після того, як ви поєднали мережевий роз'єм на роутері і комп'ютері за допомогою мережного кабелю, на роутері повинен включитися індикатор, який сигналізує про те, що до роутера підключено пристрій.

  Все, на цьому підключення роутера до комп'ютера через мережевий кабель завершено. Після цього, на комп'ютері має запрацювати локальна мережа та інтернет.


  Про те, що мережа і інтернет працює, просигналізує спеціальна іконка на панелі завдань.


  Якщо щось пішло не так, то дана ікона може бути перекреслена червоним хрестом. Це означає, що мережа не працює.

  Існує велика кількість проблем, які призводять до подібної ситуації. Найбільш часто зустрічаються проблеми це:

 • Проблеми з мережевим кабелем. Кабель не підключений, пошкоджений або неправильно обтиснутий;
 • Мережева карта відключена в налаштуваннях Windows;
 • Не встановлені драйвери мережевої карти;
 • Роутер не працює (відключений від електроживлення або несправний);

 • Також можлива ситуація, коли локальна мережа працює, але доступу до Інтернету немає. У такому разі поруч з іконкою буде показаний жовтий трикутник.

  Причин, які призводять до такої ситуації також чимало. Найбільш поширеними є наступні причини:

 • Роутер не має доступу до інтернету. Не підключений до інтернету, неправильні налаштування на роутері або неправильний MAC-адресу.
 • Використовуються ручні налаштування IP адрес.