Як запустити Диспетчер завдань - все про комп'ютери


Диспетчер завдань – один з основних інструментів при роботі з Windows. Він дозволяє подивитися запущені програми, зупинити завислу програму або простежити за витратою системних ресурсів. Тому для того щоб максимально ефективно працювати з операційною системою Windows вам необхідно знати, як запустити Диспетчер завдань. У цьому матеріалі ми розглянемо кілька способів запуску даної програми.


Запуск з допомогою клавіатури. Диспетчер завдань можна запустити за допомогою комбінації клавіш CTRL ALT DEL, це самий популярний і відомий спосіб запуску цього інструменту. При цьому користувач може натиснути клавішу Delete як на основній клавіатурі, так і на NumPad.

Після використання комбінації клавіш CTRL ALT DEL на екрані з'явиться невелике меню, в якому мишкою потрібно вибрати пункт «Запустити Диспетчер завдань».

Також існує й інша, менш відома комбінація клавіш, що дозволяє відразу запускати Диспетчер завдань без появи проміжного меню, а саме CTRL SHIFT ESC. Крім цього, комбінацією клавіш CTRL SHIFT ESC зручна ще й тим, що її можна натискати однією рукою.

Запуск з панелі завдань. Другий варіант включення Диспетчера завдань це контекстне меню на панелі завдань. Якщо натиснути правою кнопкою миші по Панелі Задач, то в випадаючому меню можна знайти пункт «Запустити Диспетчер завдань». Даний спосіб запуску дозволяє відкрити Диспетчер завдань тільки за допомогою мишки.

Запуск з допомогою команди. Також ви можете включити Диспетчер задач з допомогою команди taskmgr.

Цю команду можна ввести в пошук меню Пуск і в меню Виконати (комбінація клавіш Windows R) або в командний рядок.

Треба відзначити, що при використанні пошуку меню Пуск (або на стартовому екрані, якщо ви використовуєте Windows 8) ви можете просто ввести «Диспетчер завдань».

Цього буде більш ніж достатньо, для того, щоб операційна система знайшла потрібну програму і запропонувала його запустити.