Як об'єднати розділи жорсткого диска - все про комп'ютери


Розділ жорсткого диска, це логічно відокремлена частина накопичувача. Розділи створюють для того щоб відокремити файли операційної системи від користувальницьких файлів, крім цього розділи можуть створюватися і просто для зручності користувача.

Чому вигідно створювати окремі розділи:

 • На різних розділах можна використовувати різні файлові системи, або однакові файлові системи, але з різним розміром кластера.
 • Операції з одним розділом не впливають на інші розділи.
 • Розділи дозволяють відокремити файли операційної системи від файлів користувача. Це дозволяє зберегти користувальницькі файли у разі повної переінсталяції операційної системи.
 • Завдяки поділу на один жорсткий диск можна встановити більше однієї операційної системи.
 • Як бачимо, створення розділів на жорсткому диску приносить багато користі. Але, іноді виникає ситуації, коли створені раніше розділи починають створювати складності. В такому випадку виникає цілком закономірне питання, як об'єднати розділи жорсткого диска. Про це ми розповімо в цій статті.

  Для того щоб об'єднати розділи жорсткого диска нам потрібна спеціальна програма. Швидко і якісно об'єднати розділи за допомогою стандартних засобів Windows. У даній статті ми розглянемо об'єднання розділів на прикладі безкоштовної програми EaseUS Partition Master Free.


  Отже, викачуємо і встановлюємо програму EaseUS Partition Master Free. Після запуску програми ми побачимо вікно зі списком доступних програм. Для об'єднання розділів жорсткого диска нам знадобитися «Partition Manager».

  Тиснемо на кнопку «Partition Manager». Після цього перед нами відкриється вікно зі списком дисків і розділів. Для того щоб об'єднати розділи жорсткого диска нам необхідно вибрати один із розділів, який ми хочемо об'єднати і відкрити контекстне меню (правий клік мишкою). У відкрившомуся контекстному меню вибрати пункт «Merge partition».

  Далі перед вами відкриється вікно «Merge partition». Тут потрібно вибрати розділи, які ви хочете об'єднати, а також вибрати розділ, який буде використаний в якості основного.

  Після вибору розділів для об'єднання і натискання на кнопку «ОК» програма почне процес підготовки до об'єднання.

  Після завершення цього процесу перед вами з'явиться основне вікно програми, в якому вибрані розділи вже будуть об'єднані. Але поки що об'єднання розділів жорсткого диска не закінчено. Далі нам потрібно натиснути на кнопку «Apply» на панелі інструментів.

  Натиснувши на кнопку «Apply» ми побачимо попередження, тиснемо «Yes».

  Після цього програма почне процес об'єднання розділів жорсткого диска.

  В залежності від розміру розділів і кількості файлів на них, процес об'єднання може зайняти від декількох хвилин до декількох годин. Коли все буде готово, програма повідомить про це з допомогою сплывающего вікна.

  Після завершення об'єднання розділів жорсткого диска, новий розділ з'явиться у вікні «Мій комп'ютер». Обсяг нового розділу буде відповідати загальному обсягу всіх об'єднаних розділів. Файли і папки, які були на розділах будуть збережені.

  Крім EaseUS Partition Master Free існують і інші програми, які можна використовувати для об'єднання розділів, але вони в основному платні. Наприклад: Acronis Disk Director, Paragon Hard Disk Manager, Norton Partition Magic, Active@ Partition Manager і інші.