Як зробити нумерацію сторінок з 3 сторінок у Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

При оформленні рефератів, курсових або навіть дипломних робіт може виникнути необхідність зробити нумерацію сторінок не з першої сторінки документа, а, наприклад, з третьої. І якщо ви раніше не робили такої хитрої нумерації, то, швидше за все, без сторонньої допомоги у вас нічого не вийде.

У цій статті ми розповімо про те, як в Word зробити нумерацію сторінок з 3 сторінки. Стаття буде актуальна для сучасних версій Word, тобто для Word 2007, 2010, 2013 і 2016. Також стаття буде корисна тим, кому потрібно зробити нумерацію, починаючи з 4, 5 або будь-якої іншої сторінки.


Крок № 1. Вмикаємо відображення всіх символів.

Для того щоб зробити нумерацію сторінок з 3 сторінки ми будемо використовувати розриви розділів. І для того щоб було більш зручно працювати з цими розривами краще відразу включити відображення всіх символів. Так ми зможемо бачити встановився розрив розділу і де він знаходиться.

Для включення відображення всіх символів потрібно перейти на вкладку «Головна» і натиснути на кнопку зі знаком абзацу.

Крок № 2. Вставляємо розрив розділу в кінець другої сторінки.

Тепер, коли в документі відображаються всі символи, можна приступати до роботи з розривами розділу. Для того щоб зробити нумерацію сторінок з третьої сторінки нам потрібно вставити розрив розділу наприкінці другої.

Тому встановіть курсор в кінець другої сторінки вашого документа, перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і натисніть там на кнопку «Розриви». В результаті відкриється меню, в якому потрібно вибрати варіант «Наступна сторінка».

Якщо ви зробили все правильно, то в самому кінці другої сторінки (після всього тексту) у вас повинен з'явиться розрив розділу.

Якщо розрив розділу з'явився всередині тексту або до початку наступної сторінки, то його потрібно видалити і встановити повторно.

Крок № 3. Поділяємо колонтитули в різних розділах.

Після установки розриву розділу, у вашому документі Word утворюється два розділи. Перший розділ – це перші дві сторінки, а другий розділ – це третя сторінка і все решта. Для того щоб можна було зробити нумерацію з 3 сторінки, вам потрібно розділити колонтитули першого і другого розділу.

Для цього переходимо до третьої сторінки документа і робимо подвійний клік по тому колонтитула, де має розміщуватися нумерація сторінок. Наприклад, якщо ви хочете зробити нумерацію сторінок внизу аркуша, то вам потрібно перейти до третьої сторінки зробити подвійний клік з нижнього колонтитула.

В результаті такого подвійного кліка включиться режим редагування колонтитулів і у верхній частині вікна Word з'явиться вкладка «Конструктор». Перейдіть на вкладку і натисніть на кнопку «Як в попередньому розділі.

Після натискання на цю кнопку нижні колонтитули першого і другого розділу будуть оброблятися окремо, а значить тепер можна зробити окрему нумерацію для перших двох сторінок і для всіх інших сторінок починаючи з третьої.

Крок № 4. Робимо нумерацію сторінок з третьої сторінок.

Тепер підготовка закінчена, можна зробити нумерацію сторінок з третьої сторінки. Для цього перейдіть на 3 сторінку вашого документа Word і встановите там курсор.

Далі перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «Номер сторінки» і виберіть пункт «Формат номерів сторінок».

В результаті з'явиться невелике вікно з налаштуваннями нумерації. Тут потрібно переключиться в режим «Почати» і вказати число, з якого повинна починатися нумерація сторінок на третій сторінці. Зазвичай вибирають число 1 або 3. Якщо вибрати число 1, то третя сторінка документа буде пронумерована як перша, четвертна як друга і т. д.

Після того, як ви вибрали з якого числа має починатися нумерація, знову натисніть на кнопку «Номер сторінки» і включіть нумерацію.

Треба нагадати, що якщо ви налаштували колонтитулів, номер сторінки потрібно вставляти саме внизу сторінки. Інакше нічого не буде працювати.

Рекламний блок