Як відкрити RAR файл на Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Операційна система Windows 10 вміє працювати з архівами ZIP, але якщо вам попався RAR файл, то для його відкриття доведеться встановити додаткову програму. У цьому матеріалі ми розглянемо ряд безкоштовних програм, за допомогою яких ви зможете відкрити RAR файли на Windows 10.


7-Zip – один з найбільш відомих і популярних безкоштовних архіваторів. З допомогою архіватора 7-Zip можна відкривати RAR файли, а також файли в таких форматах як ARJ, CHM, CAB, DMG, HFS, CPIO, DEB, MSI, LZH, RPM, ISO, LZMA, XAR, UDF, NSIS, WIM і Z.

При цьому архіватор 7-Zip має інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, який перекладений на 74 різних мови. На скріншоті внизу ви бачите, як виглядає інтерфейс програми 7-Zip.

Для того щоб мати можливість відкривати RAR файли, достатньо просто встановити 7-Zip на комп'ютер. Після чого всі RAR файли почнуть відкриватися саме в цій програмі.

Якщо ж цього не відбувається, то ви можете відкрити RAR файл у програмі 7-Zip через контекстне меню. Для цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по RAR файлу і вибрати «7-Zip – Відкрити архів».

Для того щоб витягти вміст архіву RAR можна скористатися функцією «Витягти», для цього потрібно натиснути на кнопку на панелі інструментів 7-zip. Також ви можете просто «перетягнути» файли з вікна 7-Zip в будь-яку папку.

Крім 7-zip, щоб відкрити RAR файлом можна використовувати і інші архіватори. Серед безкоштовних, можна виділити архіватори PeaZip і IZArc.

Архіватор PeaZip дозволяє відкривати файли в таких форматах як ACE, CAB, DEB, ISO, CPIO, Java archives, CHM, ARJ, LZMA, PET/PUP, PAK/PK3/PK4, NSIS installers, LZH, формати OpenOffice.org, RAR, RPM, U3P, Z, XPI, SMZIP і ZIPX. Завантажити даний архіватор можна на сайті http://www.peazip.org/.

IZArc підтримує формати 7-ZIP, A, ARJ, BH, BIN, B64, ACE, ARC, BZ2, C2D, CDI, BZA, CPIO, GZ, GZA, IMG, JAR, LHA, HA, LZH, CAB, DEB, ENC, ISO, GCA, MBF, LIB, MDF, NRG, RPM, PK3, TAZ, TBZ, PAK, MIM, PDI, RAR, TAR, TZ, YZ1, Z, TGZ, UUE, WAR, XXE, ZIP і ZOO. Крім цього IZArc дозволяє конвертувати архіви одне з формату в іншій, що для безкоштовних архіваторів досить рідкісна функція. Завантажити даний архіватор можна на сайті http://www.izarc.org/.

Рекламний блок