Як поставити наголос над буквою у Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

Необхідність поставити наголос над буквою у Word виникає досить рідко. Тому, коли користувачі зіштовхуються з цим завданням вони найчастіше не знають, як її вирішити.

У даному матеріалі ми постараємося заповнити цей пробіл у знаннях. Тут ви зможете дізнатися три простих способи за допомогою яких можна поставити наголос над буквою у текстовому редакторі Word.

Відразу зазначимо, що стаття актуальна не тільки для Word 2007, 2010, 2013 і 2016, але і для старої Word 2003.


Спосіб № 1. Вставка наголоси за допомогою комбінації клавіш ALT X.

Мабуть, найпростіший поставити наголос над буквою у Ворді — це скористатися комбінацією клавіш ALT X.

Робиться це досить просто. Для початку переконайтеся, що курсор встановлений після тієї букви, над якою потрібно поставити наголос. Після цього без пробілу введіть число «301» і натисніть комбінацію клавіш ALT X. Після цього число «301» зникне, а замість нього над останньою буквою з'явиться наголос.

При використанні числового коду «301» наголос буде наклоненно вправо. Якщо вам потрібно зробити наголос, нахилене вліво, то використовуйте числовий код «300». При цьому решта робиться точно також. Встановлюєте курсор після букви, над якою потрібно поставити наголос, вводите «300» і натискаєте ALT X.


Спосіб № 2. Вставка наголоси за допомогою затиснутої клавіші ALT.

Другий спосіб установки наголос над буквою полягає у використанні клавіші ALT. Для цього вам потрібно встановити курсор після тієї букви, над якою потрібно поставити наголос, після чого натиснути клавішу ALT і, не відпускаючи її ввести число «769» на додатковій цифровій клавіатурі.

Таким чином можна поставити нахилене вправо наголос над потрібною літерою. Головне під час введення числового коду «769» не відпускати клавішу ALT, а сам числовий код набирати на додатковій цифровій клавіатурі (блок клавіш з цифрами, який знаходиться в правій частині клавіатури).


Спосіб № 3. Вставка наголоси за допомогою кнопки «Символ».

Останній спосіб досить повільний, тому його варто використовувати тільки в тих випадках, коли перші два з якихось причин не підійшли. Як і в попередніх випадках, спочатку потрібно встановити курсор після потрібної літери.

Подальші дії залежать від версії Word. Якщо ви використовуєте Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам потрібно перейти на вкладку «Вставка», натиснути на кнопку «Символ» і вибрати пункт меню «Інші символи».

Якщо ж у вас Word 2003, то вам потрібно відкрити випадаюче меню «Вставка» вибрати пункт «Символ».

Після цього відкриється вікно «Символ». Тут потрібно вибрати набір символів «Об'єднані диакр. знаки» і виділити один з варіантів наголосу (вправо або вліво). Після цього обраний варіант наголосу можна поставити над буквою за допомогою кнопки «Вставити».

Після першого використання обраний вами варіант наголосу з'явиться в швидкому доступі в випадаючому меню «Символ». І ви зможете вставити його, не відкриваючи весь список символів.

Зверніть увагу, що в списку всіх символом можна подивитися числовий код будь-якого знака.

Використовуючи цей код і комбінацію клавіш ALT X ви зможете швидко вставляти будь-які символи у документ Word.

Рекламний блок