знімати відео з веб-камери - все про комп'ютери

Рекламний блок

Для сучасного комп'ютера веб-камера є одним з основних периферійних пристроїв. Вона дозволяє спілкуватися в режимі відео, робити фотографії не відходячи від монітора, а також знімати відео.

Але, більшість користувачів не використовують всі функції веб-камери. Вони купують веб-камеру і використовують її тільки для спілкування. Але, коли з'являється необхідність зняти відео і зберегти його у вигляді файлу, то це викликає великі труднощі. У даній статті ми спробуємо вирішити цю проблему і розповімо про те, як знімати відео з веб-камери.


Як знімати відео з веб-камери за допомогою програми VirtualDub

Для того, щоб зняти відео з веб-камери і зберегти його у вигляді файлу вам необхідно використовувати програму для запису. Однією найпростіших програм для запису відео з веб-камери є програма VirtualDub. Дана програма є повністю безкоштовною, і при цьому оснащена всіма необхідними функціями для редагування відео. З її допомогою можна вирізати і склювати частини відео, кодувати і конвертувати відео, а також працювати з декількома звуковими доріжками.

Отож, скачайте VirtualDub з офіційного сайту і встановіть на свій комп'ютер. Після запуску програми, відкрийте меню «Файл» і виберіть пункт «Capture AVI».

Після цього у вікні програми VirtualDub має з'явитися зображення з вашої веб-камери. Якщо ніякого зображення не з'явилася, значить, вам потрібно відкрити меню «Device» і вибрати вашу веб-камеру зі списку доступних пристроїв.

Після цього у вікні програми VirtualDub з'явиться зображення з веб-камери. Далі вам вказати файл, в який зберігатиметься відео з веб-камери. Для цього відкриваємо меню «File», вибираємо пункт «Set capture file» і вказуємо папку та ім'я файлу.

Все, тепер ми готові до запису відео. Для того щоб почати знімати відео з веб-камери вам потрібно відкрити меню «Capture» і вибрати пункт «Capture video»

Після цього почнеться запис відео. У правій частині вікна програми VirtualDub буде відображатися інформація про відео. Тут можна дізнатися обсяг файлу з відео, кількість знятих кадрів і інші дані.

Для того щоб зупинити запис відео з веб-камери відкрийте меню «Capture» і виберіть пункт «Stop capture»

Після цього запис відео буде зупинена, а вийшло відео буде лежати в тій папці, яку ви вибрали раніше.

Треба зазначити, що за замовчуванням програма VirtualDub не використовує стиснення відео, тому отриманий відео файл може бути дуже великого розміру. Якщо такий розмір відео вас не влаштовує, то перед початком запису вам потрібно змінити настройки стиснення. Для цього відкрийте меню «Video» і виберіть пункт «Compression».

Після цього перед вами відкриється вікно, в якому можна вибрати кодек і налаштувати параметри стиснення.

Як знімати відео з веб-камери за допомогою стандартного

В більшості випадків в комплекті з веб-камерою йде диск, на якому зберігаються драйвери. Після установки цих драйверів на вашому комп'ютері повинна з'явитися програма для управління веб-камерою. Зазвичай ця програма дозволяє швидко і без зайвих проблем знімати відео з веб-камери. Наприклад, разом з драйверами від веб-камери Logitech встановлюється програма Logitech Webcam Software. Зараз ми продемонструємо, як зняти відео з веб-камери за допомогою Logitech Webcam Software.

Отже, для того, щоб знімати відео за допомогою Logitech Webcam Software вам потрібно запустити цю програму і натиснути на кнопку «Зйомка».

Після цього веб-камеру потрібно переключити в режим запису відео.

Далі в правій частині вікна вам потрібно вибрати дозвіл відео. Тут доступні наступні дозволи: 320 на 240, 640 на 480 і 800 на 600.

Все, тепер для того щоб почати знімати відео з веб-камери потрібно просто натиснути на кнопку запуску.

Після закінчення запису, ви зможете знайти відзняте відео в папці C:\Users\User_name\Videos\Logitech Webcam.

Рекламний блок