Як відновити дані з карти пам'яті MicroSD - комп'ютерна допомога

Рекламний блок

Багато зустрічалися з проблемою втрати даних на картах пам'яті телефонів і фотоапаратів. Причин її виникнення багато. Ми розповімо про те, як швидко і безпечно відновити видалені файли з карти пам'яті MicroSD.

Втрата даних з карти пам'яті – явище неприємне, але поправимо. У більшості випадків, користувач може самостійно спробувати відновити видалену інформацію. Якщо ж дані представляють велику цінність, тоді варто звернутися в сервісний центр, де кваліфіковані фахівці допоможуть витягти вашу інформацію в цілісності й схоронності.


Причини втрати даних

Інформація може зникнути з накопичувача з багатьох причин. Все залежить від того, де була карта пам'яті. Втрата даних може нести як логічний, так і механічний характер.

Основні логічні помилки:

 • збій у гаджеті;
 • випадкове форматування або видалення;
 • вірус.

 • Фото: втрата даних в процентному вираженні


  З механічних причин найчастіше зустрічаються знос пам'яті і фізичне ушкодження.


  Ознаки несправності карти пам'яті можуть бути наступними:

 • помилки в структурі папок;
 • неправильного відображення обсягу;
 • карта пам'яті не розпізнається комп'ютером або телефоном.
 • При першому їх появі, негайно зробіть резервну копію даних накопичувача, відформатуйте його і перевірте на помилки. Якщо карта запрацювала нормально, інформацію можна перенести назад.

  Що нам знадобиться

  Якщо дані вже видалено, можна спробувати відновити їх самостійно.

  Що для цього знадобиться:

 • комп'ютер під управлінням операційної системи WindowsXP/7/8;
 • кардрідер, що підтримує формат MicroSD;
 • SD адаптер;


  Фото: SD адаптер


 • програмне забезпечення для відновлення даних.
 • Важливо! Перед початком процедури, ні за яких обставин не записуйте нові дані на карту пам'яті! Це може призвести до затирання вже існуючих і неможливості їх відновлення.

  Відновлення даних на карті пам'яті MicroSD через R-Studio

  R-Studio - потужний програмний пакет, який використовується професіоналами в області відновлення. При відсутності фізичних пошкоджень носія, з високою ймовірністю врятує загублену інформацію. З розширенням функціоналу і спрощенням інтерфейсу, програма стала доступна звичайним користувачам. Щоб почати відновлення даних з карти пам'яті microSD, підключіть її до комп'ютера через адаптер і запустіть R-Studio. У головному вікні будуть відображені всі підключені носії.


  Фото: головне вікно програми R-Studio


  Для запуску сканування необхідно виділити карту пам'яті і натиснути кнопку «Сканувати». У спливаючому вікні можна вибрати тип файлів, розмір області сканування і його тип.


  Фото: встановлення налаштувань


  Ці налаштування можна залишити за замовчуванням. Процедура займає приблизно 10-15 хвилин. Після завершення у вікні дисків будуть відображені віртуальні розділи з завантажувальними записами і файлами.


  Фото: знайдені файли


  Побачити знайдену інформацію можна двічі клікнувши по потрібного розділу (якщо він був відформатований, то, швидше за все, це буде розділ жовтого кольору). Відкриється вікно зі списком каталогів, де можна переглянути вміст знайдених файлів і зберегти його.

  Огляд програм

  Крім R-Studio, існує ще кілька ефективних утиліт, які допоможуть повернути втрачені дані. Всі вони ідеально дуже прості у використанні і відмінно підходять навіть починаючим користувачам. Звичайно, у кожної програми є свої плюси і мінуси, але якщо їх знати, можна уникнути помилкових дій і вибрати утиліту, що підходить для кожного конкретного випадку. Нижче ми розповімо про найцікавіші з них.

  Відео: Відновлення видалених файлів

  Auslogics file recovery

  Одна з кращих програм свого типу. Стоїть поряд з R-Studio, але в порівнянні з ним має більш приємний і зрозумілий інтерфейс. Варто відзначити можливість пошуку і відновлення файлів будь-якого типу, а також сумісність з картами пам'яті будь-якого типу.


  Фото: вікно відновлення


  Зручна система пошуку дозволяє дуже точно вказати саме те, що вам потрібно знайти, тим самим прискорюючи процес сканування. Попередній перегляд допоможе зберегти лише ті файли, які дійсно потрібні, тим самим не створюючи на комп'ютері зайвий сміття. Єдиний недолік програми – її вартість. Щоб придбати повну версію, доведеться віддати близько 1000 рублів.

  Hetman Uneraser

  Маловідома, але також хороша програма. Зовні нагадує вікно провідника, в якому відображаються знайдені файли. У цьому ж вікні можна їх відновити. Утиліта автоматично виконує глибоке сканування носія навіть з пошкодженої файлової системою.


  Фото: інтерфейс програми Hetman Uneraser


  Основними перевагами програми є:

 • простота;
 • підтримка пристроїв усіх типів: карти пам'яті, фотокамери, телефони і інші USB пристрої;
 • робота з усіма основними файловими системами;
 • відновлення файлів з пошкоджених розділів;
 • можливість перегляду файлів перед збереженням.

 • Потрібна завантажувальна флешка для установки ОС. Читати статтю, створення завантажувальної флешки.

  Все що потрібно знати, як зробити Гугл стартовою сторінкою. Знаходиться тут.

  Hetman Uneraser – продукт платний, коштує близько 30 доларів, однак така ціна, на наш погляд, невиправдана. За цю ж вартість можна знайти більш ефективні аналоги.

  SoftPerfect File Recovery

  Проста утиліта, яка допоможе відновити інформацію при випадковому видаленні. Підтримує більшість типів носіїв та файлових систем. SoftPerfect File Recovery більше служить помічником при дрібних неприємностях. На жаль, вона марна у разі форматування носія або перезапису вже стертих даних.


  Фото: вікно програми SoftPerfect File Recovery


  До переваг можна віднести дуже простий інтерфейс і можливість роботи зі стисненими томами. Програма поширюється безкоштовно, що дає можливість кожному користувачу тримати її при собі на випадок виникнення неприємних ситуацій.

  Magic Uneraser

  Також маловідома, але на цей раз потужна програма відновлення даних. Її ключові здібності – простота і ефективність. Зовні нагадує інтерфейс провідника. Робота з Magic Uneraser покрокова: користувач самостійно обирає місце пошуку і тип файлів, що істотно прискорює процедуру.

  Утиліта підтримує практично всі типи носіїв з файловою системою FAT або NTFS.

  Magic Uneraser має ряд переваг, які виділяють її від інших аналогів:


  Фото: інтерфейс Magic Uneraser


 • коректний пошук і відновлення зі збереженням імен;
 • всстановление метаданих файлу;
 • витяг втрачених даних з дискет;
 • упаковка збережених даних в іѕообраз;
 • просунутий алгоритм, що дозволяє знаходить навіть ті файли, які інші програми не виявляють.
 • Magic Uneraser хоч і платне, проте коштує своїх грошей.

  RS File Recovery

  Простий і надійний інструмент для самостійного відновлення даних. Буде корисний як новачкам, так і досвідченим користувачам. Легко справляється з завданнями практично будь-якої складності. Має інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс та функцію попереднього перегляду.


  Фото: інтерфейс RSFileRecovery


  Розробники впровадили дуже корисну функцію, що дозволяє ще на початковому етапі оцінити можливість відновлення файлу. Особливості програми практично не відрізняються від аналогічних їй, але при цьому вона відмінно справляється зі своїми функціями.


  ви повинні вибрати і підключити адаптер. Докладніше в статті, WIFI адаптер для телевізора LG.

  Способи, як змінити пароль на роутері. Тут.

  Детальна настройка роутера ZTE. Знаходиться за посиланням.

  Якщо ви часто стикаєтеся з проблемою втрати даних, то під рукою завжди корисно мати одну з цих програм. Яку саме – вирішувати вам. Також не варто забувати про створення резервних копій важливих файлів – це значно скорочує ризик безповоротної втрати даних. Щоб звести ризик до мінімуму – регулярно слідкуйте за станом вашої картки пам'яті гаджета.

  Рекламний блок