Як дізнатися індекс продуктивності Windows 10 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Багато людей, які стали власниками нової Windows 10, часто задаються питанням, який пов'язаний з індексом продуктивності. Ця оцінка була присутня у властивостях системи Віндос 7. Тепер такий індекс відсутня в параметрах ОС, що хвилює і інтригує користувачів.

Але, незважаючи на зникнення в звичному для користувачів місці, ця функція все-таки залишилася. Щоб дізнатися швидкодію комп'ютера власнику необхідно знати кілька нехитрих операцій або, при бажанні скористатися сторонніми програмами (одна з яких буде описана нижче).


Зміст статті:

 • 1 Запуск оцінки через командний рядок
 • 2 Утиліта Winaero WEI Tool

 • Запуск оцінки через командний рядок

  Щоб дізнатися індекс продуктивності внутрішніми засобами ОС Windows 10, необхідно скористатися терміналом системи. Запускати з командного рядка слід від імені адміністратора. Для цього потрібно натиснути «Пуск» – «Усі програми» – «Службові Windows», клікнути правою кнопкою миші на розділі «Командний рядок» і вибрати в контекстному меню пункт «Запуск від імені адміністратора».

  Далі, щоб запустити тест продуктивності потрібно ввести команду winsat formal –restart clean. Оцінка працездатності системи буде тривати кілька хвилин. Все залежить від конфігурації комп'ютера. Коли завершитися тест вікно можна буде закрити.


  Оцінка продуктивності Windows 10


  Наступний етап – це перегляд оцінки продуктивності комп'ютера. Всі свої звіти тест зберігає в папці «C:\\windows\performance\winsat\datastore». Оцінка, яка характеризує індекс продуктивності зберігатися в файлі «Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml» (як правило, на початку імені вказана дата проведення тестування). Цей формат xml за замовчуванням повинен відкриватися браузером. Якщо цього не станеться відкрити його можна блокнотом.
  Всередині файлу можна побачити безліч тегів з даними, оцінка продуктивності знаходиться в імені WinSPR. Щоб швидко його знайти, можна скористатись формою пошуку Ctrl F. Всередині WinSPR знаходиться дані про працездатність комп'ютера:


 • SystemScore — це пункт показує загальний індекс продуктивності системи.
 • MemoryScore — оцінка ОЗУ Windows 10.
 • CpuScore — індекс швидкодії процесора.
 • GraphicsScore — загальна оцінка відеочіпа Windows 10.
 • GamingScore — тест ефективності системи в іграх.
 • DiskScore — працездатність жорсткого диска Windows 10.
 • Цей тест є дуже корисною функцією, дозволяючи уникнути установки додаткового програмного забезпечення. Особливо це буде корисно при покупці нового комп'ютера або ноутбука, де швидко і оперативно можна провести аналіз комплектуючих ПК.


  Утиліта Winaero WEI Tool

  Дуже корисною і зручною програмою для оцінки швидкодії комп'ютера може бути програма Winaero WEI Tool. Вона повністю сумісна з Віндовс 10. Також при встановленні не будуть встановлені сторонні додатки (на момент написання статті так це і було). Завантажити утиліту можна з офіційного сайту.

  Запустивши програму, користувач побачить звичний інтерфейс, який показує індекс продуктивності операційної системи. Утиліта всі дані бере з вищезазначеного файлу. Якщо необхідно запустити тест заново, то для цього натискають кнопку Re-run the assessment. Після цього всі дані оцінки будуть оновлені.

  Існує безліч способів дізнатися продуктивність комп'ютера. Самий простий і швидкий це командний рядок. Недоліком можна вважати лише те, що для початківців користувачів цей метод не підходить. Самий красивий і зручний спосіб – це скористатися стороннім додатком. Однак, в екстрених ситуаціях він може не підійти. Наприклад, якщо не можна нічого встановлювати на ПК, в магазині або т. п.

  Рекламний блок