Як зробити таблицю в Word - все про комп'ютери


Текстовий редактор Word це сама просунута програма для роботи з текстом. За допомогою даної програми можна створити будь-які текстові документи, в тому числі і з таблицями. У цьому матеріалі ви зможете дізнатися, як зробити таблицю в Ворді 2003, 2007, 2010 і 2013.


Як зробити таблицю в Word 2007, 2010 і 2013

Для початку розповімо про те, як зробити таблицю в нових версіях Ворд. Починаючи з Ворд 2007, компанія Microsoft використовує у своїх офісних програмах так званий стрічковий інтерфейс. Даний інтерфейс складається з вкладок. На кожній вкладці є ряд кнопок і функцій, які користувач може використовувати після відкриття вкладки. Для того щоб зробити таблицю в Ворді 2007, 2010 і 2013 вам необхідно перейти на вкладку «ВСТАВКА» і натиснути на кнопку «ТАБЛИЦЯ». Після цього відкриється меню для створення таблиць.

В самому верху відкрився меню буде квадрат з комірок. За допомогою даного квадрата можна швидко створити таблицю. Для цього достатньо виділити мишкою потрібну кількість комірок, натиснути ліву клавішу мишки. Після цього на сторінці в Ворді з'явиться таблиця вибраного вами розміру.

Єдине обмеження даного способу створення таблиць це розмір. З допомогою виділення мишкою можна створити таблицю максимум 10 на 8 осередків. Для того щоб створити таблицю більшого розміру натисніть на кнопку «ТАБЛИЦЯ» і виберіть пункт «ВСТАВИТИ ТАБЛИЦЮ».

Після цього з'явиться невелике вікно, в якому можна вказати кількість стовпців, рядків, а також налаштувати автоматичний підбір ширини стовпців. Після внесення всіх необхідних налаштувань потрібно натиснути на кнопку «OK» і на сторінці буде створена таблиця потрібного вам розміру.

Також за допомогою кнопки «ТАБЛИЦЯ» можна створювати таблиці зі стилями. Для цього потрібно вибрати пункт меню «ЕКСПРЕС-ТАБЛИЦІ» і в меню вибрати таблицю з відповідним стилем.

Ще одна дуже корисна функція це таблиці Excel всередині документа Word. Для того щоб зробити таблицю Excel в Word натисніть на кнопку «ТАБЛИЦЯ» і виберіть пункт «ТАБЛИЦЯ EXCEL».

Після вибору цього пункту на сторінці Word з'явиться невелике віконце з таблицею Excel. В такій таблиці можна працювати точно також як і в програмі Excel. Ви можете створювати формули і користуватися усіма іншими функціями табличного процесора Excel.

Також ви можете зробити таблицю вручну. Для цього натисніть на кнопку «ТАБЛИЦЯ» і виберіть пункт «НАМАЛЮВАТИ ТАБЛИЦЮ». Після цього з'явиться інструмент олівець, за допомогою якого ви зможете створити зовнішню межу таблиці.

Подальше редагування таблиці можна виконувати за допомогою інструментів, які розташовуються на вкладці «КОНСТРУКТОР» і «МАКЕТ».

Як зробити таблицю в Ворді 2003

Якщо ви все ще використовуєте текстовий редактор Ворд 2003, то для того щоб зробити таблицю вам необхідно відкрити випадаюче меню «ТАБЛИЦЯ – ВСТАВИТИ – ТАБЛИЦЯ».

Після цього з'явиться невелике вікно для вибору кількості стовпців, рядків і налаштування автоматичного підбору ширини стовпців. Після внесення всіх налаштувань потрібно натиснути на кнопку «OK» і таблиця з'явиться в документі.

Також створити таблицю можна за допомогою кнопки на панелі інструментів. Але, при використанні даного способу максимальний розмір таблиці буде складати 4 на 5.

Сусідня кнопка дозволяє зробити таблицю Excel або документа Word.

Також ви можете намалювати таблицю вручну. Для цього виберіть пункт меню «ТАБЛИЦЯ НАМАЛЮВАТИ ТАБЛИЦЮ»

Для подальшого редагування таблиці потрібно відкрити Панель кордонів». Для цього натисніть на відповідну кнопку на панелі інструментів.

На даній панелі розміщуються кнопки для малювання таблиць, заливки, сортування значень в таблиці, а також інші інструменти для роботи з таблицями.