Запускаємо Windows 7 в безпечному режимі (safe mode) - комп'ютерна діагностика

Рекламний блокЗміст статті:

 • 1 Що таке безпечний режим і для чого він потрібен?
 • 2 Спосіб 1
 • 3 Спосіб 2
 • 4. Що робити, якщо комп'ютер самостійно завантажується в безпечному режимі?

 • Що таке безпечний режим і для чого він потрібен?

  Безпечний режим або safe mode – особливий режим роботи, при якому використовується досить обмежений набір драйверів і файлів, необхідних для того, щоб запустити систему. В безпечному режимі можна знайти причини некоректної поведінки вашого ПК і ліквідувати проблеми, що викликали збій у роботі ос Windows. Safe mode володіє куди більш обмеженим набором функцій, ніж повна версія операційної системи, оскільки у разі завантаження безпечного режиму задіяні лише базові драйвера. До того ж напевно користувачам, яким довелося потрапити в нього вперше, буде різати око незвичне низький дозвіл дисплея. Але не поспішайте засмучуватися, ви тут тільки для того, щоб виявити причину збою, вирішити її й повернутися до нормального комфортному користуванню своїм комп'ютером.


  Список можливих причин змусили вас запустити безпечний режим може бути дуже різноманітним: порушення нормального функціонування системи після атаки вірусного ПЗ, завантаження сумнівних додатків рекламного характеру або встановлення невідповідних драйверів, що вступили конфлікт з «залізом» вашого комп'ютера. Для того щоб потрапити в safe mode існує кілька способів.

  Спосіб 1

  Цей спосіб є найбільш простим рішенням для більшості стандартних проблем.

 • Щоб увійти в безпечний режим Windows 7, для початку комп'ютер потрібно перезавантажити або вимкнути. Зробити це простіше всього затиснувши на кілька секунд кнопку «Power» (в тому випадку якщо ПК знаходиться в робочому стані). Якщо комп'ютер вимкнений, то його, відповідно, необхідно включити за допомогою тієї ж самої кнопки.
 • Відразу після перезавантаження, коли ініціалізація BIOS вже завершена, а заставка Windows 7 ще не з'явилася на екрані, потрібно натиснути клавішу F8. Враховуючи той факт, що зробити це не завжди виходить з першого разу, то можна з самого початку перезавантаження, коли ви почуєте звуковий сигнал, натискати на клавішу F8 кожні півсекунди. Виробники деяких моделей ноутбуків вносять зміни у свої моделі, і замість кнопки F8 у рідкісних випадках використовуються різні клавіші від F1 до F12.

 • Якщо все зроблено правильно, то ви повинні побачити перед собою меню з варіантами вибору найбільш відповідного варіанту завантаження. Миша в цьому випадку не представляє ніякої практичної користі, тому вибирати доведеться тільки за допомогою стрілок клавіатури. Нас цікавить запуск безпосередньо безпечного режиму, але знати що являють собою інші варіанти буде незайвим.«Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів» практично аналогічний safe mode, єдина відмінність якого – у завантаженні мережевих драйверів, завдяки чому можна працювати в локальній мережі і в інтернеті. Але тут, зрозуміло, не варто забувати, що вхід в мережу в цьому режимі далекий від комфортного хоча б з причини вкрай низького дозволу екрану.

  «Безпечний режим з підтримкою командного рядка» – завантаження цього режиму дозволить взаємодіяти з системою за допомогою командного рядка. Звичний графічний інтерфейс відсутній.

 • Вибравши за допомогою стрілок клавіатури безпечний режим з допомогою стрілок клавіатури, підтверджуєте свій вибір натисканням клавіші «Enter». Якщо всі кроки були виконані вірно, то ви повинні успішно здійснити вхід в safe mode, підтвердженням чого буде екран чорного кольору з написами «Безпечний режим» по кутах екрана.
 • [note]
  На замітку: після того як ви натиснете клавішу вводу почнеться завантаження safe mode. Список найбільш важливих системних драйверів при цьому відобразиться на вашому моніторі. Якщо під час завантаження конкретного файлу відбувається помилка – то обов'язково зверніть на це особливу увагу, а краще запишіть його назву на листочок паперу, цілком ймовірно що проблема пов'язана саме з ним.
  [/note]


  Спосіб 2

  Другий спосіб трохи складніше і підходить для більш просунутих користувачів. Для того щоб запустити безпечний режим не доведеться багаторазово стукати по клавіші F8, але вхід до нього можливий тільки в тому випадку, якщо Windows 7 не містить критичних помилок і ви можете провести запуск повної версії операційної системи на комп'ютері.

 • Заходьте в панель швидкого доступу «Пуск» і натисніть «Виконати». У вікні потрібно ввести команду msconfig і підтвердити свої дії натисненням на клавішу «Enter».
 • Відкриється вікно «Конфігурація системи», в якій знаходите вкладку «Загальні», якщо вона не відкрилася відразу за замовчуванням. Обираєте пункт «Діагностичного запуску» та натисніть «Застосувати».
 • Перейшовши на вкладку під назвою Завантаження, необхідно поставити галочку напроти пункту «Безпечне завантаження», обрану точку залишити мінімальної. Тепер знаходите в діалоговому вікні кнопку «Ok» і клацаєте по ній лівою клавішею миші.
 • Якщо все зроблено правильно, то на екрані з'явиться вікно з питанням про необхідність перезавантаження. Погоджуєтеся, підтверджуєте свій вибір і комп'ютер повинен автоматично перезавантажиться.
 • У тому випадку, якщо завантаження безпечного режиму пройшла успішно, то переходите у вкладку «Завантаження», яку можна знайти в конфігурації операційної системи. Зайшовши в журнал завантаження можна ознайомитися з докладними даними про завантаження системи (усі дані зберігаються у вигляді текстового документа Ntblog). Всі драйвера, завантажені на даний момент часу, можна побачити у розділі інформації про комп'ютер. Розділ GUI дозволяє вимикати екран привітання. Кожна зміна в незмінних параметрах завантажень може призвести до того, що запуск Windows 7 в звичайному режимі буде неможлива.
 • Після того як причини неполадок виявлені, а самі неполадки усунені, потрібно не виходячи з безпечного режиму повернути все назад. Для цього заходите в вищезазначений msconfig і в розділі «Загальні» обираєте пункт «запустити». З вкладки «Завантаження» необхідно зняти галочку напроти пункту «Безпечний режим». Тим самим ви поставите до відома» операційну систему про те, що всі проблеми ліквідовані і можна проводити запуск Windows 7 в звичайному режимі.
 • Що робити, якщо комп'ютер самостійно завантажується в безпечному режимі?

  Якщо ні з того ні з сього ваш ПК завантажується в безпечному режимі, то причина, швидше за все, у нещодавно встановленому обладнанні, або у програмному забезпеченні, викачаних з ненадійних джерел. У випадку з сумнівним ЗА проблема легко вирішується за допомогою розділу «Установки і видалення програм», який знаходиться в «Панелі управління». Всі додатки, встановлені за останній час, необхідно видалити. У тому випадку, якщо в збій роботи операційної системи винувато нещодавно встановлене обладнання драйвери, що конфліктують з вашої ОС, то необхідно знову ж таки зайти в «Панель управління» і самостійно видалити безпосередньо сам пристрій, або, відповідно, його драйвера. Якщо після видалення сумнівної пристрою або драйвера Windows нормально завантажується, то проблема була безпосередньо пов'язана з конфліктом апаратного типу. Якщо ж і після проведення всіх перерахованих маніпуляцій проблема не вирішена, можливо має місце бути пошкодження реєстру. У такому разі вас врятує тільки повторна установка операційної системи.

  Рекламний блок