Як відключити UAC в Windows 8 - все про комп'ютери

Рекламний блок

UAC або User Account Control – це компонент операційної системи Windows, покликаний захищати комп'ютер від небажаних дій користувачів і програм. У разі виявлення подібних дій UAC вимагає додаткового підтвердження, а якщо аккаунт Адміністратора захищений паролем, то при спрацьовуванні UAC вимагатиме введення пароля.

У більшості випадків відключення Контролю облікових записів (або UAC) не потрібно, оскільки даний компонент нагадує про себе досить рідко, але при цьому значно підвищує рівень безпеки. Але, якщо ви часто встановлюєте різні програми, то UAC може вас відволікати регулярними спливаючими вікнами. У таких випадках виникає питання, як відключити UAC в Windows 8. У даному матеріалі ми розповімо про те, як це можна зробити.


Для того щоб відключити UAC в Windows 8 потрібно відкрити вікно з його налаштуваннями. Це можна зробити двома способами:

Спосіб № 1. Через Панель управління. Відкрийте Панель управління Windows 8 і перейдіть в розділ «Облікові записи і безпека – Облікові записи користувачів Змінити параметри контролю облікових записів».

Спосіб № 2. За допомогою пошуку. Відкрийте стартовий екран з плитками і введіть пошуковий запит «uac». Після цього операційна система Windows 8 запропонує відкрити програму «Зміна параметрів контролю облікових записів». Це і є потрібний нам вікно з налаштуваннями UAC в Windows 8.

Після того як ви відкрили вікно з налаштуваннями, ви побачите вертикальний повзунок, який має 4 можливі позиції. Для того щоб відключити UAC в Windows 8 вам потрібно пересунути цей повзунок в нижнє положення і натиснути на кнопку «OK».

Крім повного відключення UAC в Windows 8 ви можете вибрати один з трьох режимів роботи UAC:

  • Повідомляти тільки при спробах додатків внести зміни в комп'ютер (не затемнювати робочий стіл) – це режим мінімальної захисту. Попереджувальні вікна системи UAC будуть з'являтися тільки в тих випадках, коли програми будуть намагатися внести зміни в налаштування операційної системи або інших програм. При цьому попереджають вікна НЕ будуть з'являтися в тих випадках, коли користувач сам вносить такі зміни, а робочий стіл не буде затемняться при появі таких попереджень.
  • Повідомляти тільки при спробах додатків внести зміни в комп'ютер (за замовчуванням) – стандартний режим роботи UAC в Windows 8. Те ж саме, що і в попередньому випадку, але з затемненням робочого столу при появі попереджувальних вікон.
  • Завжди повідомляти – режим, у якому система UAC працює максимально агресивно. При виборі даного режиму роботи попереджувальні вікна UAC будуть з'являтися не тільки при внесенні змін програмами, але і тоді, коли користувач вносить зміни самостійно.
  • Треба зазначити, що відключення UAC в Windows 8 значно знизить рівень безпеки і підвищить вразливість комп'ютера перед вірусами. Тому вимкнути UAC варто лише в крайньому випадку.

    Рекламний блок