Як видалити або відключити onedrive в Windows 10 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Багато користувачів Windows 10 можуть спостерігати, що при кожному вході в систему вони бачать в області повідомленні або у провіднику, в якості папки, сервіс onedrive. Але, незважаючи на це, більшість не знає, що це таке або просто користуються іншими хмарними сервісами. Звичайно, цей факт пробуджує у користувача бажання видалити цю програму, встановлену без його відома.

Ця стаття покаже різні способи відключення сервісу хмарного зберігання в Windows 10. Деякі дії для різних версій (Професійної і Домашньою, а також у відмінних розрядності систем) будуть відрізнятися один від одного. Як правило, процес відключення звернемо. Видалення ж сервісу не рекомендується компанією Microsoft і проводиться на свій страх і ризик.


Існує 4 способи позбавлення від onedrive:

 • вимкнути в параметрах сервісу;
 • відключення групових політиках;
 • відключення в реєстрі системи;
 • видалення сервісу;
 • [tip]Як стверджувалося вище, деякі методи можуть не підійти тієї або іншої версії Windows 10.[/tip]


  Зміст статті:

 • 1 Вимкнути в параметрах сервісу
 • 2 Відключення групових політиках
 • 3 Відключення в реєстрі системи
 • 4 Видалення сервісу

 • Вимкнути в параметрах сервісу

  Цей спосіб підходить обом версіям. Метод дуже простий і складається з декількох кроків, що дозволяють відключити хмарний сервіс. Спочатку необхідно перейти в область повідомлень, натиснувши правою кнопкою миші на ярлик сховища, і вибрати розділ «Параметри».


  В налаштуваннях програми потрібно зняти галочку в розділі «Автоматично запускати onedrive при вході в windows». Ця дозволить відключити синхронізацію файлів і папок в хмарне сховище. Потім потрібно натиснути кнопку «Ок» для застосування налаштувань.


  Отже, синхронізація вимкнена, але значок сховища залишився. Щоб прибрати його з вікна меню провідника необхідно викликати редактор реєстру операційної системи. Для цього одночасно натискаємо комбінацію кнопок на клавіатурі WIN R і в діалоговому вікні пишемо команду regedit. Потім тиснемо на кнопку «Ок».

  Далі з'явиться вікно редактора реєстру. Тут з лівого боку відображені розділи, праворуч відображаються конфігураційні файли. Щоб перейти до потрібного пункту, необхідно здійснити шлях:

  «HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6\»

  Після, права частина відобразить дані, де вибираємо файл system.ispinnedtonamespacetree, тиснемо правою кнопкою і міняємо його значення з «1» на «0». Якщо все зроблено правильно, значок хмарного сховища повинен зникнути в провіднику після перезавантаження комп'ютера.

  Відключення групових політиках

  Цим методом можуть скористатися лише власники Віндовс 10 Професійна або вище (Корпоративна, Освітня).

  Спочатку необхідно викликати редактор групових політик. Все робиться за допомогою команди GPEDIT.MSC, яка вводиться в поле вікна «Виконати», викликане поєднанням кнопок на клавіатурі WIN R.

  Після появи меню редактора групових політик необхідно перейти до розділу onedrive. Щоб це зробити необхідно послідовно вибрати наступні папки— «Адміністративні шаблони» — «Компоненти Windows» — «OneDrive».

  В меню, яке розташоване з лівого боку, з'явиться файл «Заборонити використання OneDrive для зберігання файлів. Потрібно двічі натиснути на нього і у вікні, вибрати рядок «Включено». Потім, щоб зміни набрали сили, необхідно перезавантажити комп'ютер. Ці прості дії дадуть змогу відключити хмарне сховище Microsoft, його значок також зникне з панелі провідника.

  Відключення в реєстрі системи

  Третій спосіб підходить до будь версіями Windows 10. Особливо він буде незамінний там, де немає групових політик.

  Спочатку необхідно викликати редактор реєстру. Далі, необхідно перейти в розділ «HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows». Тут у лівій частині необхідно створити розділ з назвою onedrive. Для цього натисніть правою кнопкою миші і виберіть «Створити» - «Розділ». Вибираємо створений розділ. Натискаємо в порожньому вікні правою кнопкою миші і вибираємо в контекстному меню пункт «Створити» - DWORD. Після цього файлу даємо ім'я DISABLEFILESYNCNGSC, де вказуємо значення рівне 1. Перезавантажуємо комп'ютер і хмарний сервіс більше не буде турбувати власників комп'ютера.

  Якщо за якихось обставин потрібно знову включити сервіс, для цього необхідно запустити редактор реєстру і перейти до папки OneDrive. Вибрати файл DisableFileSyncNGSC і поміняти його значення на 0.

  Видалення сервісу

  Четвертий метод дозволяє видалити хмарний сервіс. Але виробниками робити це не рекомендується. Обгрунтовано це на те, що onedrive тісно взаємопов'язаний системою. І якщо його видалити, невідомо які можуть бути в подальшому наслідки. Наприклад, після чергового оновлення Windows 10 може статися фатальна помилка, яку буде важко виправити. Якщо сервіс змішалась або нервує, то його краще вимкнути. Він не займає багато місця на жорсткому диску і не використовує багато ресурсів комп'ютера.

  Щоб видалити сервіс потрібно запустити командний рядок з правами адміністратора. Спочатку потрібно зупинити всі служби сховища, щоб можна було зробити деінсталяцію. Робиться це за допомогою команди TASKKILL /F /IM ONEDRIVE.EXE.

  Після необхідно видалити додаток з допомогою наступної команди:
  [tip]

 • Для 32х бітної операційної системи - C:\SYSTEM32\ONEDRIVESETUP.EXE /UNINSTALL
 • Для 64х бітної операційної системи - C:\SYSWOW64\ONEDRIVESETUP.EXE /UNINSTALL
 • [/tip]
  Далі потрібно перезавантажити програму, щоб зміни вступили в силу. Після програма обміну даними в хмарний сервіс Microsoft зникне назавжди.

  Рекламний блок