Windows Old: що це за тека і чи можна її видалити - все про комп'ютери


Не рідко користувачі виявляють на системному диску свого комп'ютера нові папки, яких там раніше не було. Однією з таких папок є папка Windows.old». Всередині цієї папки зазвичай знаходяться під три папки: Windows, Documents and Settings і Program Files.

Якщо ви виявили папку Windows.old на своєму комп'ютері, то цей матеріал повинен вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся, що це за тека, навіщо вона потрібна і чи можна її видалити.


Що це за тека

Зіткнувшись з папки Windows.old користувачі в першу чергу задаються питанням, що це за тека. Насправді все дуже просто.

Папка Windows.old з'являється після оновлення операційної системи Windows до нової версії. Наприклад, така папка з'явиться якщо ви оновіть Windows 7 до Windows 10. При повній перевстановлення Windows папка Windows old не з'являється.

Справа в тому, що при оновленні на системний диск записуються нові системні файли, ті, які потрібні нової версії операційної системи. У той час як старі файли не видаляються, а переміщаються в папку Windows.old. Це робиться для того, щоб у разі необхідності можна було повернутися до старої версії операційної системи без повної переустановки.

Можна видалити Windows Old

Якщо коротко, то так, папку Windows Old можна видалити. Але, треба розуміти, що після видалення папки Windows Old ви не зможете повернутися до попередньої версії операційної системи. Іншими словами, відкотити оновлення після видалення Windows Old вже не вийде.

Але, якщо ви твердо вирішили залишитися на новій версії Windows, то для видалення Windows Old в системі є спеціальний механізм. Щоб скористатися ним, вам потрібно відкрити властивості системного диска.

І натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після цього операційна система проаналізує системний диск. Це може зайняти кілька хвилин.

В результаті відкриється вікно «Очищення диска». У цьому вікні список різних тимчасових файлів, які займають місце на диску, але не потрібні операційній системі. Для того щоб у цьому списку з'явилися файли з папки Windows Old, потрібно натиснути на кнопку «видалити системні файли».

Після цього система ще раз проаналізує системний диск і знову покаже список тимчасових файлів, які можна видалити. Але, в цей раз в списку пункт «Попередні встановлення Віндовс». Це і є папка Windows Old. Відзначаємо «Попередні встановлення Віндовс» і натискаємо на кнопку «Ок» внизу вікна.

Далі з'явиться попередження про видалення файлів. Тут просто підтверджуємо видалення.

Після всіх цих дій система запустить очищення диска. Дочекайтеся поки всі вибрані вами тимчасові файли будуть видалені.

Після завершення очищення диска, весь вміст папки Windows old буде видалено. На системному диску залишиться тільки порожня папка Windows old, яка не буде займати місця.

При бажанні, решту порожню папку Windows old можна видалити. Для цього вам потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора і виконати команду «rd /s /q c:\windows.old».

Треба відзначити, що якщо ви вирішите не морочитися з очищенням системного диска і видалення папки Windows old, то через деякий час система сама її видалить. Наприклад, при оновленні Windows 7 до Windows 10 папка Windows old автоматично видаляється всього через 30 днів після оновлення.