Як очистити кеш в Opera - все про комп'ютери

Рекламний блок

Кеш браузера — це тимчасові файли, які браузер зберігає на випадок якщо вони знадобляться при перегляді веб-сторінок. У більшості випадків використання кешу не створює жодних проблем. Браузер використовує файли та кеш і таким чином прискорює завантаження сторінок і економить ваш Інтернет трафік. Але, в деяких випадках, через кешування ви можете отримувати застарілі дані. У такому випадку виникає необхідність почистити кеш.

З цієї статті ви дізнаєтеся відразу два способи, як очистити кеш в Опері. Перший спосіб – звичайна очищення кешу з допомогою налаштувань браузера, другий спосіб – очищення кешу в один клік за допомогою розширення для браузера.


Крок № 1. Заходимо в налаштування.

Якщо ви хочете очистити кеш в Опері, то спочатку вам потрібно зайти в Налаштування браузера. Для цього натискаємо на кнопку «Меню», яка знаходиться у верхньому лівому куті і в меню вибираємо пункт «Налаштування». Також ви можете відкрити налаштування веб-браузера Опера з допомогою комбінації клавіш ALT P.


Крок № 2. Переходимо розділ «Безпека».

Після того як ви зайшли в налаштування Опери, вам потрібно перейти в розділ «Безпека». Для цього клікніть по посиланню в лівому бічному меню.


Крок № 3. Натискаємо на кнопку «Очистити історію відвідувань».

У розділі «Безпека» знаходяться всі налаштування Опери, які мають відношення до особистих даних користувача. Основною функцією тут є кнопка «Очистити історію відвідувань». Натискаємо на неї для того щоб перейти до очищення кешу.


Крок № 4. Очищаємо кеш в Опері.

Тепер ви можете очистити кеш в Опері. Для цього спочатку потрібно вибрати часовий проміжок, дані за який ви б хотіли почистити. Відкрийте список, що випадає, виберіть один з доступних варіантів: за останній день, за минулий день, за минулий тиждень, за останні 4 тижні або з самого початку. Якщо ви хочете повністю очистити кеш, то потрібно вибирати останній варіант.


Після того, як відповідний тимчасовий проміжок обрано, вам потрібно встановити позначку навпроти пункту «Кешовані зображення та файли» і натиснути на кнопку «Очистити історію відвідувань». Якщо разом з кешем ви хочете видалити і інші особисті дані, наприклад, історію відвідувань, то відзначте та інші пункти в даному вікні.

Як почистити кеш в Опері в один клік

Якщо у вас періодично виникає потреба очистити кеш в браузері Опера, то робити це за описаною вище процедурою може бути не дуже зручно. Замість цього краще встановити розширення для Опери, яка дозволить вам очищати кеш буквально в один клік.

Наприклад, можна скористатися розширенням SingleClick Cleaner. Для того щоб встановити дане розширення перейдіть на його сторінку (посилання) і натисніть на кнопку «Додати в Opera».

Після цього розширення SingleClick Cleaner встановиться на панелі інструментів браузера Opera з'явиться іконка у вигляді сміттєвої корзини. При першому натисканні по цій іконці з'явиться сторінка з налаштуваннями розширення, на якій потрібно вказати, які саме дані ви хочете очистити, а також вибрати часовий проміжок. Якщо ви хочете почистити тільки кеш і за весь час роботи браузера, то вам потрібно вибрати варіанти «Empty the cache» і «the dawn of time».

Після цієї первісної налаштування розширення почне працювати в штатному режимі. Тепер, для того щоб очистити кеш в Опері вам потрібно буде просто клікнути по іконці у вигляді кошика.

Рекламний блок