Як дізнатися яка відеокарта комп'ютер на Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Мене часто запитують, що потрібно робити, щоб комп'ютер мав високу продуктивність. Звичайно, способів дуже багато, при цьому якісь методи дійсно допомагають, збільшуючи швидкість системи на очах, а якісь просто чистять ОС від сміття. Але варто відзначити, що оптимальним варіантом у цьому буде наявність самих свіжих драйверів окремих компонентів, де особливу увагу можна приділити відеоадаптеру.

Тут також мене засипали питаннями: «Як перевірити і подивитися свою відеокарту, встановлену в комп'ютер або ноутбук в Windows 7?».


насправді способів безліч і не вимагає спеціальних пристосувань або ж програмного забезпечення. Обійтися можна внутрішніми засобами операційної системи Windows 7. Також варто відзначити, що не потрібно розбирати свій пристрій або шукати іншу документацію на комп'ютер.


Зміст статті:

 • 1 Найшвидший спосіб – параметри екрана
 • 2 Диспетчер пристроїв на допомогу
 • 3 Вбудована утиліта DirectX
 • 4 Сторонні програми інформування

 • Швидкий спосіб – параметри екрана

  Мене як фахівця, завжди цікавили швидкі методи і способи. Розповідаючи по нашій темі, хотілося б виділити найшвидший з усіх. Єдиний мінус лише в тому, що він неінформативний. Але для визначення типу відеокарти на комп'ютері і подальшого оновлення її драйверів, спосіб підходить.

  Щоб перевірити яка відеокарта встановлена windows 7 потрібно перейти до головного екрану. Тут на вільній області натиснути правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати розділ «Дозвіл екрану».


  Потім в меню, що відкриється, потрібно знайти рядок «Додаткові параметри».


  Натиснувши на неї, користувач побачить всі властивості графічного адаптера. Тут, мене завжди дивувало, що відеокарта має одну назву, може відрізнятися від інших параметрів таких як рядок адаптера та ін

  До недоліків цього методу можна віднести лише, що якщо драйвер не встановлений на відеокарту, то дізнатися її модель та характеристики таким способом не вдасться.

  Диспетчер пристроїв на допомогу

  Ще один спосіб, який може допомогти дізнатися яка все-таки встановлена відеокарта в комп'ютері за допомогою власних сил windows 7 – це диспетчер пристроїв. Цей метод мене більше всіх влаштовує. Вбудована утиліта windows дає чітку і зрозумілу структуру встановлених пристроїв, а також вона інформує користувача про те, що в системі можуть бути пристрої без встановлених драйверів.

  Отже, щоб дізнатися модель графічного ядра потрібно натиснути кнопку «Пуск», навести курсор миші на пункт «Комп'ютер» і клацніть правою клавішею, вибрати розділ «Властивості».

  Після цього користувач зможе побачити меню «Властивості системи». У цьому вікні слід вибрати вгорі праворуч пункт «Диспетчер пристроїв».

  Відкриється вікно, де списком буде представлено всі встановлені пристрої в системі windows. Нас цікавить рядок відеоадаптер, натиснувши на яку користувач побачить всю інформацію описує його відеокарту.

  Вбудована утиліта DirectX

  Це ще один спосіб, пропонований компанією Microsoft дозволяє перевірити і дізнатися яка модель відеокарти, встановлена на комп'ютері. Суть його полягає в тому, що необхідно відкрити вікно «Виконати» (відкривається після натискання комбінації Window R) і ввести dxdiag.

  Після цього користувачеві запропонують перевірити цифрові підписи, що відносяться до драйверів. Тут можна погодитися (доведеться почекати пару секунд) або відмовитися, на наступний результат це ніяк не вплине.

  Якщо все зроблено правильно відкриється меню засобів діагностування DirectX. Воно являє собою меню з безліччю вкладок, де міститься різна інформація про систему (відео, звук тощо). Тут необхідно вибрати розділ «Екран» і в полі «Пристрій» побачити яка відеокарта встановлена на комп'ютер.

  Сторонні програми інформування

  Цей спосіб добре підходить для недосвідчених користувачів, які хочуть дізнатися свій відеоадаптер, встановлений на пристрої, але при цьому ще погано працюють за комп'ютером. Також цей метод підійде в тих випадках, коли всі вищеописані дії не допомогли.

  Даних утиліт дуже багато. Існують платні так і безкоштовні версії. У рамках цієї статті буде описана одна безкоштовна утиліта Speccy Free.

  Завантажити її можна на офіційному сайті скоєно безкоштовно. Установка не вимагає специфічних знань і труднощів не повинно виникнути.

  Дана утиліта збирає всі дані про систему і виводить їх у зручному для користувача вигляді. Інтерфейс програми виглядає як показано на картинці.

  Щоб дізнатися який відеоадаптер встановлений в системі потрібно перейти на вкладку «Загальна інформація», де на відповідному пункті буде назву і модель відеокарти. Для більш детальної інформації можна перейти в розділ «Графічні пристрої».

  Рекламний блок