Як визначити яка відеокарта стоїть на комп'ютері - все про комп'ютери

Рекламний блок

Відеокарта – це один з основних компонентів будь-якого комп'ютера. Адже саме відеокарта займається формуванням і виводом зображення на екран.

У цьому матеріалі ми розглянемо відразу три способи, які допоможуть вам визначити, яка відеокарта стоїть на вашому комп'ютері.


Визначаємо відеокарту через Диспетчер пристроїв

найпростіший спосіб визначити, яка відеокарта стоїть на комп'ютері, це скористатися вбудованим в Windows інструментом, який називається «Диспетчер пристроїв». Цей інструмент дозволяє подивитися які пристрої і компоненти використовуються разом з комп'ютером. Також за допомогою «Диспетчера пристроїв» можна управляти підключеними пристроями. Наприклад, можна включити або вимкнути пристрій, а також встановити або видалити драйвер для пристрою.

У Windows існує безліч різних способів для відкриття «Диспетчера пристроїв». Наприклад, ви можете скористатися пошуком в меню «Пуск». Для цього потрібно просто відкрити меню «Пуск» і ввести в пошукову рядок «Диспетчера пристроїв».

Також ви можете відкрити меню «Виконати» (це робиться за допомогою комбінації клавіш Windows-R) і ввести команду «mmc devmgmt.msc».

Після того, як ви відкриєте «Диспетчер пристроїв», перед вами з'явиться список пристроїв і компонентів, що використовується на вашому комп'ютері. У цьому списку потрібно знайти розділ «Відеоадаптери» і відкрити його подвійним кліком.

В результаті перед вами з'явиться список відеокарт, встановлених на вашому комп'ютері.

Як бачимо, даний спосіб визначення відеокарти, яка стоїть на комп'ютері, дуже простий. Але, спосіб працює тільки в тому випадку, якщо на комп'ютері інстальовано драйвери для відеокарти.

Визначаємо відеокарту через Засіб діагностики DirectX

Ще один досить простий спосіб визначення відеокарти полягає у використанні вбудованого в Windows інструменту під назвою «Засіб діагностики DirectX». Як можна здогадатися, даний інструмент призначений для пошуку проблем, пов'язаних з DirectX, але ми можемо використовувати його і для отримання інформації про відеокарту.

Для того щоб запустити Засіб діагностики DirectX» потрібно відкрити меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows-R) і ввести команду «DXDIAG».

Після відкриття «Засоби діагностики DirectX» потрібно перейти на вкладку «Екран». Тут буде вказана назва відеокарти, а також деяка технічна інформація про неї.

Як і в попередньому випадку, даний спосіб може не спрацювати, якщо на комп'ютері не інстальовано драйвери для відеокарти.

Визначаємо відеокарту з допомогою сторонніх програм

Якщо на комп'ютері не інстальовано драйвери для визначення відеокарти потрібно використовувати сторонні програми. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму GPU-Z. Дана програма допоможе вам не тільки визначити назву вашої відеокарти, але і всі її основні характеристики.

Користуватися GPU-Z дуже просто, все що вам потрібно зробити, це запустити її на своєму комп'ютері. Після запуску програми ви зможете визначити відеокарту по інформації, яка вказана в полі «Name».

Також у програмі GPU-Z можна подивитися назва виробника, який випустив дану плату (не плутати з виробником чіпа).

Інформація про виробника відеокарти вказується в полі «Subvendor».

Рекламний блок