Не працює мікрофон Skype - все про комп'ютери


Skype – це напевно сама популярна програма для спілкування за допомогою голосу і відео в Інтернеті. Тому не дивно, що питань, пов'язаних з цією програмою дуже багато. Один з найбільш поширених питань про Skype звучить приблизно так: у мене не працює мікрофон в Skype, що робити?

На жаль, простого і швидкого відповіді на це питання немає. Існує дуже багато різних проблем, які можуть призводити до подібної ситуації. В даному матеріалі ми розглянемо кілька найбільш поширених з них.


Проблема № 1. Не встановлені драйвери для звукової карти.

Якщо у вас не працює мікрофон в Скайпі, то в першу чергу потрібно перевірити драйвери звукової карти. Якщо на комп'ютері не інстальовано драйвери мікрофон не буде працювати.

Для того щоб перевірити драйвери звукової карти, натисніть комбінацію клавіш Windows R і у вікні, введіть команду «mmc devmgmt.msc». Таким чином, ви відкриєте вікно «Диспетчер завдань». В цьому вікні потрібно відкрити розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої». Якщо драйвери для звукової карти встановлені, то в даному розділі повинна відображатися ваша звукова карта.

Якщо ж драйвери не встановлені, то звукової карти або не буде взагалі або вона буде позначена іконкою зі знаком питання. Якщо у вас саме така ситуація, то вам потрібно завантажити та встановити останню версію драйверів для звукової карти.


Проблема № 2. Мікрофон не правильно підключений.

Ще одна поширена причина проблем з мікрофоном в Скайпі це неправильне підключення мікрофона до комп'ютера. Для того щоб мікрофон працював, він повинен бути підключений до гнізда призначеному для мікрофона. Цей роз'єм зазвичай виділений рожевим кольором. Також поряд з роз'ємом для мікрофона повинна знаходитися невелика намальована іконка у вигляді мікрофона.

Крім цього на багатьох мікрофонах є спеціальний перемикач для включення і виключення. Якщо такий перемикач є, то очевидно, що він повинен бути в положенні «Включено».


Проблема № 3. Мікрофон вимкнено в системних налаштуваннях.

Також потрібно перевірити системні налаштування звуку. Можливо, мікрофон там просто відключений. Для цього клікніть правою кнопкою миші по іконці динаміка, яка знаходиться на панелі завдань. Після чого в контекстному меню виберіть пункт «Записуючі пристрої».

В результаті перед вами з'явиться вікно «Звук» відкрите на вкладці «Запис». Тут будуть відображатися всі ваші пристрої для запису звуку. Якщо ваш мікрофон вимкнено, то ви можете включити його, клацнувши по ньому правою кнопкою мишки.


Проблема № 4. Мікрофон працює, але дуже тихо.

Багато користувачів вважають, що їх мікрофон не працює в Skype, хоча насправді він працює, але дуже тихо. Щоб виправити цю проблему, відкрийте «Записуючі пристрої» так як це описувалося вище.

Після цього виберіть ваш мікрофон і натисніть на кнопку «Властивості».

Таким чином, ви потрапите в налаштування мікрофону. Тут потрібно перейти на вкладку «Рівні і збільшити там гучність мікрофона і його посилення.


Проблема № 5. Неправильно підключена або налаштована передня панель.

Якщо ви підключаєте мікрофон до передньої панелі настільного комп'ютера, то можливо проблема в підключенні цієї передньої панелі до материнської плати. Якщо вона підключена не правильно, то мікрофон не буде працювати. Щоб це перевірити, просто підключіть мікрофон до роз'єму на задній стороні комп'ютера.

Також можлива ситуація, коли передня панель підключена правильно, вона все одно не працює. Це зазвичай пов'язано з неправильними налаштуваннями звукової карти. Справа в тому, що передня панель може бути підключена двома способами (AC97 і HD Audio) і в налаштуваннях звукової карти повинно бути вказано, який з способів використовується.

Якщо для підключення передньої панелі використовувався один спосіб, а в налаштуваннях зазначений інший, то роз'єми для навушників і мікрофона на передній панелі комп'ютера не будуть працювати.


Проблема № 5. Неправильні налаштування Skype.

Якщо ви виключили всі описані вище причини, але мікрофон в Скайпі все одно не працює, то вам варто перевірити налаштування в самому Skype. Для цього відкрийте меню «Інструменти – Налаштування» і перейдіть на вкладку «Налаштування звуку».

Тут необхідно переконатися, що вибрано правильний мікрофон і включити функцію під назвою «Дозволити автоматичне налаштування мікрофону».