Міжрядковий інтервал у Word - все про комп'ютери


При наборі різних текстових документів виникає необхідність у різних міжрядкових інтервали. Наприклад, для рефератів, курсових робіт дуже часто потрібно полуторний міжрядковий інтервал (1.5), в той час як в інших текстових документах можуть використовуватися міжрядкові інтервали в 1.0 або 1.15. Тому дуже важливо вміти змінювати міжрядковий інтервал у Ворді.


Як змінити міжрядковий інтервал в Word

Для зміни міжрядкового інтервалу в Ворді використовується спеціальна кнопка, яка знаходиться на вкладці «Головна» в блоці кнопок «Абзац». Дана кнопка виглядає як кілька рядків зі стрілками і її досить легко помітити.

Якщо ви використовуєте Word 2003, то там також є така кнопка.

Після натискання на цю кнопку з'являється меню, в якому можна вибрати один з декількох стандартних міжрядкових інтервалів. Зокрема тут можна вибрати полуторний міжрядковий інтервал (1.5), що часто потрібно для рефератів, курсових та дипломних робіт.


Додаткові налаштування міжрядкового інтервалу

Крім стандартних інтервалів в даному меню є пункт «Інші варіанти міжрядкових інтервалів». Його потрібно використовувати, якщо ні один з доступних в меню інтервалів не підходить.

Якщо ви виберіть «Інші варіанти міжрядкових інтервалів», то перед вами з'явиться вікно з додатковими налаштуваннями відступів та інтервалів. Для того щоб налаштувати міжрядкові інтервали вам знадобиться блок налаштувань під назвою «Інтервал». Тут можна змінити спосіб формування міжрядкового інтервалу, а також його розмір (значення).

Тут доступні такі способи формування міжрядкового інтервалу:

  • Одинарний – інтервал вибирається в залежності від самого великого шрифту в рядку.
  • 1.5 рядка – інтервал розміром у 1.5 рядка. По факту це той самий полуторний міжрядковий інтервал.
  • Подвійний – те ж саме, що і одинарний інтервал, але в два рази більше.
  • Мінімум – мінімальний інтервал, необхідний для нормального відображення всіх символів.
  • Точно – точний розмір міжрядкового інтервалу в пунктах.
  • Множник – стандартний метод форматування міжрядкового інтервалу. Увиличивает одинарний міжрядковий інтервал у задану кількість разів.