Що це таке IPV6 і IPV4 - комп'ютерна діагностикаБагато з користувачів досить часто стикаються з термінами «IP», «IPv4», «IPv6», «IPng», змінюють IP-налаштування свого комп'ютера, обговорюють специфіку динамічного і статичного IP-адреси, і при цьому часто не до кінця володіють значеннєвим навантаженням даних слів. Адже сучасний інтернет побудований на дії інтернет-протоколу (IP) і його варіацій, за правилами яких передається і приймається потрібна нам інформація. У цьому матеріалі я розповім, що це таке IPV6 і IPV4, опишу специфіку їх функціоналу і характерні особливості.


Опис IPV6 і IPV4


Зміст статті:

 • 1 Що таке IP
 • 2 IPV6 і IPV4 - специфіка функціоналу
 • 3 Що таке IPv4
 • 4 Що таке IPv6
 • 4.1 Переваги IPv6 у порівнянні з IPv4
 • 5 Різниця між адресацією IPv4 і IPv
 • 6 Налаштування IPv6 на Windows 7 (відео)

 • Що таке IP

  Перш ніж почати розповідь про те, що це IPv6 і IPv4, слід визначити, що ж означає сам термін «IP».


  IP (скорочено від Internet Protocol – Інтернет Протокол) – це маршрутизируемый мережевий протокол, який встановлює технічний формат пакетів і схему адресації для комп'ютерів, що обмінюються один з одним інформацією через мережу (дізнатися, як визначити свій IP можна тут). Більшість мереж об'єднують IP з протоколом більш високого рівня, званим TCP (Transmission Control Protocol – Протокол управління передачею), який створює віртуальне з'єднання між початковим пунктом і пунктом призначення.


  IP


  IP можна легко порівняти з поштовою системою. IP дозволяє адресувати пакети і відправляти їх в систему, але не існує прямого зв'язку між відправником і одержувачем. TCP/IP дозволяє створювати з'єднання між хостами так, що вони можуть обмінюватися повідомленнями за певний проміжок часу.

  IPV6 і IPV4 - специфіка функціоналу

  Нині існують дві версії Інтернет-Протоколу (IP) – IPv4 (IP версія 4) і більш нова версія, називаючи IPv6 (IP версія 6). IPv6 є наступною еволюційною сходинкою в розвитку IP, і ще деякий час буде співіснувати паралельно з більш старою версією IPv4. У відповіді на питання, що значить IPv6 і IPv4 більш докладно зупинимося на кожному з них.


  Що таке IPv4

  IPv4 (Інтернет Протокол версії 4) є четвертою версією Інтернет-Протоколу (IP), і використовується для ідентифікації пристроїв в мережі через адресну систему, дозволяючи, так само, з'єднувати пристрої через веб.


  Огляд ipv4


  IPv4 використовує 32-бітну адресну схему, дозволяючи існування 2^32 (більше 4 мільярдів адрес. При цьому разом із зростанням Інтернету очікується, що кількість невикористовуваних IPv4 адрес досить швидко закінчиться, так як кожне пристрій, включаючи комп'ютери, смартфони і ігрові консолі при підключенні до Інтернету вимагає для себе IP-адресу.

  Новий адресна система Інтернет використовує Інтернет-Протокол версії 6 (IPv6) розроблялася для того, щоб повністю задовольнити зростаючу потребу в необхідній числі вільних інтернет-адрес.

  Після того, як ми визначилися з тим, що це IPv4, перейдемо до особливостей протоколу IPv6.

  Що таке IPv6

  IPv6 (Інтернет-протокол версії 6) також званий IPng (Internet Protocol next generation – Інтернет-протокол наступного покоління) – це оновлена версія інтернет-протоколу (IP) створена з урахуванням стандартів Інженерного Ради Інтернету для заміни поточної версії IPv4.


  Огляд IPv6


  IPv6 є спадкоємцем IPv4, і був задуманий як революційне оновлення існуючої дотепер версії Інтернет-Протоколу, і в даний час співіснує з більш старим IPv4. Новий IPv6 створений щоб забезпечити інтернету стійкий і надійний зростання, що стосується як кімнати готівки хостів, так і загальної кількості переданого трафіку, підтримуючи 2^128 адрес – набагато більше застарілого протоколу IPv4.

  IPv6 часто називають «наступною генерацією» стандартів Інтернету, який постійно розвивається з середини 1990-х до сьогоднішнього дня. Він був народжений як відповідь на тривоги про те, що кількість необхідних IP-адрес скоро перевищить граничні можливості мережі Інтернет. Після того, як ми дізналися що це таке IPv6, розглянемо доповнення існуючих в ній.

  Переваги IPv6 у порівнянні з IPv4

  Разом із збільшенням кількості можливих адрес, існують і інші важливі технологічні зміни в IPv6 у порівнянні з IPv4:

 • Немає необхідності в NAT (трансляції мережевих адрес);
 • Авто-конфігурація;
 • Більше немає колізій приватних адрес;
 • Спрощена, більш ефективна, маршрутизація;
 • Краща багатоадресна маршрутизація;
 • Більш простий формат заголовка;
 • Підтверджене якість обслуговування (QoS), також зване «маркуванням потоку»;
 • Вбудована автентифікація і підтримка конфіденційності.
 • При цьому, в IPv6 існують кілька варіантів адрес:

 • Unicast (одноадресные) – використовується в сервісах персонального характеру, що направляється з одного, певного, джерела до однієї IP-адресою
 • Anycast (групові) – дозволяє посилати дані до всім абонентам певної ip-мережі;
 • Multicast (многоадресные) – дані передаються для необмеженої кількості абонентів.


  Різниця протоколів


 • Різниця між адресацією IPv4 і IPv

  Після того, як ми визначилися з тим, що таке IPv6 і IPv4, зупинимося на питанні «яка різниця між IPv6 і IPv4?». De facto, IP-адреса являє собою двійкове число, але він також може бути записаний у більш зручному для людини форматі. Наприклад, 32-розрядний числовий адреса, що використовується в IPv4, може бути оформлений у десятковій системі 4 цифрами, причому кожна цифра може мати значення від 0 до 255. Наприклад, це можуть бути цифри 172.16.254.1.


  Двійковий адресу


  Адреси протоколу IPv6 є 128-бітними, і оформлені в шістнадцятковій системі. Наприклад, адресу IPv6 може бути записаний як 3ffe:1904:4546:3:201:f8ff:fe22:68cf.


  Еволюція ip


  Налаштування IPv6 на Windows 7 (відео)

  Вище мною були розглянуті IPV6 і IPV4, ми дізналися, що це таке, зазначена специфіка даних протоколів і описані переваги протоколу IPv6 над IPv4. Незважаючи на очевидний характер даних переваг, впровадження IPv6 іде неквапом, безліч фахівців фіксують різні баги і проблеми у роботі шостої версії протоколу. Але в найближчому майбутньому, volens-nolens, більш старий IPv4 поступиться своє домінуюче становище більш модерного, оптимального і просунутому протоколу IPv6. Еволюцію не зупинити.