Як зробити скріншот екрану на Windows 10 - все про комп'ютери


Windows 10, як і попередні версії цієї операційної системи, має вбудовані засоби для створення скріншотів екрану. У даній статті ми розповімо про те, як зробити скріншот екрану в Windows 10 трьома різними способами.


Спосіб № 1. Комбінація клавіш Windows PrintScreen

Якщо ви хочете зробити скріншот екрану на Windows 10, то найпростіший спосіб, це скористатися комбінацією клавіш Windows PrintScreen. При використанні даної комбінації клавіш система створює знімок всього екрана.

При цьому отримана картинка залишається в буфері обміну, а також зберігається в Бібліотеках в папці \Pictures\Скріншоти. Таким чином, при використанні даної комбінації клавіш ви отримуєте готовий до використання скріншот.


Спосіб № 2. Програма «Ножиці».

Також в операційній системі Windows 10 залишилася програма «Ножиці». З допомогою якої ви можете зробити скріншот довільній частині екрана. Для того щоб запустити дану програму відкрийте меню Пуск і введіть пошуковий запит «Ножиці».

З допомогою програми «Ножиці» можна зробити скріншот всього екрану, довільної області, прямокутника або окремого вікна. Для того щоб вибрати один з цих варіантів, потрібно відкрити випадаюче меню «Створити».

Також користувач може налаштувати затримку перед отриманням скріншота від 0 до 5 секунд. За час затримки можна відкрити потрібне вікно або виконати інші дії, які повинні з'явитися на скріншоті екрану.

Після отримання скріншота програма «Ножиці» дозволяє робити рукописні замітки прямо на отриманому зображенні.

Для того щоб зберегти отриманий скріншот потрібно відкрити меню «Файл – Зберегти як». Для збереження доступні такі формати JPG, PNG, GIF та MHT.


Спосіб № 3. Клавіша PrintScreen і комбінація клавіш Alt PrintScreen.

у Windows 10 можна створювати скріншоти екрану з допомогою простого натискання на клавішу PrintScreen. Після натискання на цю клавішу операційна система створить скріншот всього екрану і помістить його в буфер обміну. Для того щоб зберегти такий скріншот у вигляді файлу потрібно відкрити будь-графічної редактор і вставити в нього картинку з буфера обміну.

Також можна використовувати комбінацію клавіш Alt PrintScreen. У цьому випадку в буфер обміну буде поміщений скріншот не всього екрану, а тільки активного вікна.