Як вимкнути комп'ютер через певний час - все про комп'ютери


Вимикання комп'ютера це досить типова процедура, яка рідко в кого викликає якісь складності. Однак якщо вам потрібно вимкнути комп'ютер не прямо зараз, а через деякий час, то тут все трохи складніше. Зараз ми розповімо про те, як вимкнути комп'ютер через певний час.


Вимикаємо комп'ютер через певний час за допомогою командного рядка

найпростіший варіант, це скористатися командою shutdown. Дану команду можна вводити в командному рядку, але, найпростіше відкрити вікно «Виконати» (з допомогою комбінації клавіш Windows-R) і вводити команди у нього.

Команда shutdown має безліч параметрів. Якщо ви хочете ознайомитися з ними всіма, то виконайте команду «shutdown/?». Ми ж розглянемо лише кілька самих основних з них:

 • /s – вимикання:
 • /r – перезавантаження
 • /h – гібернація:
 • /f – примусове закриття всіх відкритих програм без попередження користувача;
 • /t – установка таймер в секундах;
 • Отже, для того щоб вимкнути комп'ютер через певний час нам потрібно виконати команду shutdown з параметрами /s (вимикання комп'ютера) і /t (установка таймера). Таким чином, кінцева команда для вимикання комп'ютера буде виглядати приблизно ось так:

 • shutdown /s /t 60
 • Після виконання даної команди, комп'ютер вимкнеться через 60 секунд. Природно ви можете вказати не 60 секунд, а будь-який інший потрібний вам час (в секундах). При необхідності за допомогою команди shutdown можна перезавантажити комп'ютер або відправити в гібернацію. Для цього потрібно змінити параметр /s /r (перезавантаження) або /h (гібернація).

  Вимикаємо комп'ютер через певний час за допомогою планувальника

  Ще один варіант, це використання Планувальник завдань. Для того щоб запустити Планувальник завдань відкрийте меню Пуск і введіть в пошук фразу «Планувальник завдань». Також ви можете запустити Планувальник завдань виконавши команду taskschd.msc.

  Після запуску Планувальника завдань, потрібно створити нове завдання і налаштувати його на вимикання комп'ютера через певний час. Для цього натискаємо на кнопку «Створити просту задачу».

  Після цього перед вами з'явиться вікно для створення завдань. На першому етапі потрібно просто ввести назву завдання та натиснути на кнопку «Далі».

  Далі потрібно вибрати частоту спрацьовування для нашої задачі. Якщо ви хочете вимкнути комп'ютер тільки один раз, то вибирайте пункт «Одноразово». При необхідності можна вибрати варіант «Щодня» або будь-який інший.

  Далі потрібно вказати точний час та дату, коли ви хочете вимкнути комп'ютер.

  Наступний крок – вибір дії, яке буде виконуватися при спрацьовуванні завдання. Тут потрібно вибрати варіант «Запустити програму».

  Після цього потрібно ввести команду shutdown і параметри для неї. Для прикладу введемо параметр /s (вимикання комп'ютера) і /t (таймер на 60 секунд).

  На цьому створення завдання завершено, на останньому етапі просто натискаємо на кнопку «Готово».

  Після цього створена вами завдання з'явиться в Бібліотеці планувальника.

  Вимикаємо комп'ютер через певний час за допомогою програм

  Також для виключення комп'ютера через певний час можна використовувати спеціалізовані програми. Для прикладу розглянемо дві популярні програми такого роду.

  Airytec Switch Off (Завантажити)

  Airytec Switch Off – це невелика системна програма, яка дозволяє автоматично вимикати комп'ютер в певний час. Дана програма має невелику кількість функцій і досить простий інтерфейс. Завдяки чому з нею зможе впоратися будь-який бажаючий. Також потрібно зазначити, що дана програма має сб-інтерфейс. Це дозволяє вимикати комп'ютер по локальній мережі або через Інтернет.

  PowerOff (Завантажити)

  Потужна програма для вимикання комп'ютера. Дана програма має безліч налаштувань, що дозволяє налаштувати її під будь-які завдання. З недоліків даної програми можна виділити хіба що занадто заплутаний інтерфейс, який може відлякати недосвідчених користувачів.