Кешовані дані що це на Андроїд - комп'ютерна діагностикаУ процесі роботи з Android-пристроями (та й не тільки з ними) користувачі часто зустрічаються з таким терміном як «кеш». Інтернет переповнений програмами і рекомендаціями, що пропонують очистити кеш, видалити Cache, скачати ігровий кеш і так далі. При цьому багато користувачів часто навіть не розуміють, з чим мають справу, механічно виконуючи потрібні від них операції. У цьому матеріалі я розповім, що це таке кешовані дані на Андроїд, які принципи роботи з кешом і як його видалити.


Опис кешованих даних


Зміст статті:

 • 1 Що таке кешовані дані
 • 2 Навіщо потрібно очищати кеш
 • 3 Як видалити кешовані дані
 • 4 Висновок

 • Що таке кешовані дані

  Так що це кешовані дані? Кожен раз, коли ви використовуєте ваш Android-пристрій для ігор, роботи з інтернет-сайтами і так далі, ваш смартфон зберігає певну інформацію про них у себе в пам'яті (налаштування, копії сторінок і так далі). Ці збережені дані дозволяють прискорити роботу з даним сайтом, додатком і так далі, адже тепер немає необхідності кожного разу завантажувати їх заново, а можна скористатися даними про них, що вже знаходяться в пам'яті телефону. Такі дані називаються «кэшированными даними», і вони розташовані в проміжному буфері з швидким доступом, який і називається «кешем».


  Відповідно, кешовані дані – це інформація, отримана з будь-якого сайту або програми, що знаходиться в пам'яті вашого мобільного пристрою Андроїд. Ці дані будуть затребувані при вході на сайт, налаштування та сторінки якого були кешованих перш, при запуску програми, дані про яку були кешованими раніше і так далі.

  При цьому, якщо ми маємо справу з «кешем» якоїсь гри, то в даному випадку мається на увазі ігровий архів, що містить текстури, графіку, аудіо, відео, налаштування гри та інше подібне. Причому в більшості випадків без такого «кешу» гра просто не запуститься, тому необхідно не тільки мати кеш гри, але і встановити його за потрібною адресою, описаного в інструкції до гри.


  Для коректного запуску гри не забудьте встановити кеш


  Навіщо потрібно очищати кеш

  Після того, як ми визначилися з тим, що це таке кеш і що значить кешовані дані, необхідно роз'яснити питання про те, навіщо необхідно регулярно чистити кеш і видаляти дані з нього.


  Також вам обов'язково потрібно знати для чого потрібна папка Thumbnails займає понад ГБ пам'яті вашого пристрою і як видаливши її звільнити значну частину пам'яті Андроїд пристрої.

  У процесі роботи вашого пристрою його Cache починає переповнюватися безліччю різноманітних даних. Фотографії, які ви колись дивилися, сайти, які відвідували, додатки, які запускали – все це залишає слід у пам'яті вашого пристрою. Причому, в більшості випадків, такі кешовані дані лежать марним вантажем, адже існує безліч сайтів, які ми відвідали тільки раз, додатки, які запускали тільки раз, фото, які більше не побачимо і так далі.


  Тому, щоб ці дані не забивали пам'ять вашого пристрою під зав'язку і не сприяли появі помилки DF-DLA 15, рекомендується регулярно чистити кеш. Як це зробити я розповім нижче.


  Не забудьте почистити кеш


  Як видалити кешовані дані

  Визначившись з тим, що означають ці дані і навіщо необхідно очищати Cache, розглянемо питання ефективного очищення кешу.

  Очищення кеша можна виконати кількома способами, а саме:

 • Використовуйте сторонні програмні засоби. Існують спеціальні програми, які дозволяють легко очистити кеш пристрою, при цьому ви можете запрограмувати автоматичний характер такої очистки в налаштуваннях програми (приміром, раз у добу). Використовувати такі програмні засоби як Auto Cache Cleaner, App Cache Cleaner, Cache Cleaner та інші;
 • Видаляємо дані кеша всіх додатків через налаштування ОС. Зайдіть в налаштування вашого апарату, виберіть «Пам'ять», потім тапніте на «Дані кеша», і підтвердіть видалення даних кеша;


  Видаляємо дані кеша


 • Видаляємо дані кеша потрібного додатка. Йдемо в «Налаштування», переходимо в «Додатки», знаходимо там потрібне нам, тиснемо на нього, і в даних про додатку тиснемо на кнопку «Очистити кеш».
 • Тепер ми розібралися, що значить очистити кешовані дані, і за допомогою яких методів можна це зробити.

  Висновок

  я детально розібрав що це кешовані дані на телефоні, для чого вони служать, і яким чином їх можна видалити. Незважаючи на корисний характер використання кешу, його необхідно регулярно очищати з метою профілактики переповнення пристрою непотрібними даними. Скачайте для цього зручну програму зі згаданих вище, можна налаштувати автоматичне очищення Cache раз на добу – і проблема з кешем на вашому пристрої буде ефективно вирішена.