Способи форматування жорсткого диска - комп'ютерна діагностикаФорматування – це процес повного очищення і розмітки локального диска. Основна частина власників комп'ютерної, так і будь-якої іншої цифрової техніки не раз вдавалися до такої процедури. В основному подібну процедуру, проводять заради видалення непотрібних даних з жорсткого диска або ж зміни файлової системи NTFS, FAT, FAT32). Але найчастіший варіант, без сумніву – форматування, як підготовка місця для переустановки операційної системи. Якщо розібратися, форматування жорсткого диска D особливого розуму не вимагає. Інша справа, системний C. Ось з ним, недосвідченим користувачам, доведеться повозитися. Проблема в тому, що видалити всі дані з диска, перебуваючи в інтерфейсі Windows XP, 7, 8, 10 – неможливо.


Але не варто хвилюватися, процедура не так страшна, як здається. Адже на самій-то справі – «ламати не будувати». Тому в першу чергу перемістіть всі важливі файли. Компакт-диски, флешки, навіть локальний гвинт D, відмінно підійде для цих цілей. Якщо його не чекає та ж доля. Поки чайники думають, як таки форматується не системний жорсткий диск, давайте нагадаємо їм про це.


Зміст статті:

 • 1 Форматування системного локального диска
 • 2 Форматування системного локального диска
 • 2.1 Acronis Disk Director
 • 2.2 Форматування за допомогою псевдоустановки ОС
 • 2.3 ERD Commander

 • Форматування системного локального диска

  Щоб не заплутатися в цьому складному процесі, розберемо все по пунктах.

 • Наводимо курсор миші на цікавить вас гвинт, для цього незабутній зайти в «Мій комп'ютер».
 • Клікаємо правою кнопкою миші і вибираємо рядок «Формат», після чого з'явиться ось таке віконце.
 • Єдиний пункт, який є сенс міняти це «Файлова система», більшість віддає перевагу самому нового типу NTFS.
 • Тиснемо «Почати» і вже через хвилину, отримуємо результат.
 • Таким способом, легко очиститься як будь знімний накопичувач, так і вже призабуті CD-RW «болванки». Чотири простих кроки і місія виконана. Повірте, не варто качати непотрібних програм, цей метод досить надійний та ефективний. А ось на методах форматування системного жорсткого диска, зупинимося детальніше.


  Форматування системного локального диска

  Очищення системного жорсткого диска (З), видалить вашу операційну систему. Іншими словами, зайти на звичний робочий стіл у вас не буде можливості. Тому проводити подібний процес, необхідно лише в тому випадку, якщо знаєш, що робити далі. Але сьогодні не про це.


  Щоб провести форматування жорсткого диска, на якому розміщена ОС, вам знадобиться:

 • Завантажувальна флешка або компакт-диск;
 • Поверхневе знання біос-середовища;
 • Рівні руки.
 • Якщо все перераховане є, прощаємося зі старої Windows XP, 7, 8, 10 і перезавантажуємо комп'ютер. На самому початку завантаження комп'ютера тиснемо клавішу Delete, після чого потрапляємо в біос. В різних операційних системах дана середовище, може незначно відрізнятися, але при бажанні, розібратися можна (дивіться третій пункт). Переходимо на вкладку Boot, після чого тиснемо Enter у рядку Boot Device Priority.

  Далі, вашому погляду з'являться пріоритетні джерела завантаження інтерфейсу, будь то Windows XP, 7, 8, 10 або ж набору утиліт.

  Порядок їх розташування, визначає момент звернення до них вашим комп'ютером. Тобто, у першому рядку, необхідно вибрати з пристроїв, в якому є завантажувальний хмара і через нього система буде намагатися виконати завантаження. В нашому випадку, це CD-ROM. Виконавши це нескладне дію, шукаємо на клавіатурі F10 і виходимо з bios зберігши внесені зміни.

  Тепер ви знаєте, як виставити параметри BIOS для завантаження комп'ютера з образу жорсткого диска, який встановлений на знімному носії. Надалі, буде дана відповідь на питання, як відформатувати жорсткий диск, якщо на ньому встановлена операційна система? Зверніть увагу, що подібні дії однаково ефективні у всіх версіях Windows, включаючи нову 10.

  Після виходу з біос, завантаження через знімний накопичувач розпочнеться автоматично, такі дії залежать від того, який цей спосіб ви виберете.

  Acronis Disk Director

  Сівши через подібну утиліту, інсталювати Windows XP, 7, 8, чи 10 не вийде, а от форматування жорсткого диска зробити можна буде без особливих проблем. Але бувають і винятки. В основному, завантажувальний диск Windows всіх версій (10), містить великий список різноманітних утиліт. Acronis Disk Director, легко може бути в ньому.

  Так чи інакше, запустивши програму, вибираємо рядок «Запустити консоль управління».

  Після чого, з'явиться вміст нашого комп'ютера з усіма наявними гвинтами.

  Далі, нічого нового! Навівши курсор на потрібний диск і натиснувши праву кнопку миші, з'явиться велике контекстне меню. Тут і нарізка, і перейменування, багато іншого, але ми вибираємо те, що шукали – «Форматування». І бачимо наступне.

  Знайомі параметри неправда. Встановивши налаштування як на картинці, тиснемо «ок». Для початку форматування, знадобиться ще два кліка. Першим застосуйте заплановані операції.

  Другим, власне почніть форматування, шляхом натискання на «Продовжити».

  Через кілька хвилин, диск очиститься. А коли справу зроблено, то і з утилітою прощаємося.

  Форматування за допомогою псевдоустановки ОС

  Якщо ви не знаєте, яким чином встановлювати операційні системи Windows XP, 7, 8, 10, тоді доведеться вам це пояснити кілька етапів процедури. Адже саме тут, можна схитрувати і досягти тієї ж мети – очистити диск С.
  насправді такий процес вимагає мінімум дій. Завантажуємося через хмарний жорсткий диск і бачимо наступне.

  Якщо на цьому етапі натиснути комбінацію Shift F10», вам відкриється доступ до командного рядка. І тут на допомогу прийдуть деякі команди:

 • "format/FS:NTFS X: /q";
 • "format/FS:FAT32 X:/q".
 • Перший, проведе швидке форматування в системі NTFS. Другий, відповідно в FAT32, замість Х, вводимо букву диска і тиснемо «Enter». Однак будьте обережніше, адже BIOS-середа, може видавати невірні позначення дисків. Ввівши таку команду, ця проблема вирішиться – «wmic logicaldisc get deviceid, volumename, size, description».

  Якщо ж такий спосіб дуже проблематичний, тоді при виборі мови встановлюваною ОС, натискаємо «Далі». Потім «Повна установка» і потрапляємо в кінцевий пункт.

  Вибравши необхідний жорсткий диск і натиснути на рядок «Настройка диска», з'являться деякі можливості, що застосовуються до нього. Тут можна як відформатувати, так і видалити диск або ж, розширити її обсяг.

  ERD Commander

  Ще один засіб за допомогою якого можна швидко очистити системний жорсткий диск. Для цього, завантажується через образ жорсткого диска і переходимо в розділ MicroSoft Diagnostic and Recovery Toolset. Далі, в вікнах натискаємо «далі» (2-3 рази) і потрапляємо, ось таке меню.

  Вибравши пункт «Очищення диска», вибираємо диск, після чого проводиться його форматування.

  Ось в принципі і все. Крім перелічених, існує ще безліч утиліт даної спеціалізації, але принцип їх роботи особливо не зміниться. Головне розуміти, що наступним кроком після форматування системного жорсткого диска, буде установка Windows XP, 7, 8, або навіть 10-ї версії. Тому заздалегідь подбайте про її наявність на завантажувальному носії, адже через утиліту для форматування, ОС не встановити.