Як дізнатися яка в мене звукова карта - все про комп'ютери

Рекламний блок

Звукова карта це компонент комп'ютера, на який зазвичай не звертають увагу. Тому дуже часто навіть просунуті користувачі ПК не знають, яка звукова карта коштує на комп'ютері. А адже ця інформація може знадобитися, наприклад, для того щоб знайти і викачати драйвери. У цьому матеріалі ми розповімо про те, ка дізнатися яка у вас звукова карта.


Визначення моделі звукової карти потрібно почати з відкриття Диспетчера пристроїв. Ви можете це зробити кількома способами. Найпростіший варіант, це просто відкрити меню Пуск (або стартовий екран, якщо ви використовуєте Windows 8) і ввести в пошук фразу «Диспетчер пристроїв». Після цього система сама знайде і запропонує вам відкрити цю програму.

Після того як ви відкрили Диспетчер пристроїв, вам потрібно знайти розділ «Звукові, відео та ігрові пристрої» і знайти нам звукову карту. Зверніть увагу, в розділі «Звукові, відео та ігрові пристрої» може бути кілька пристроїв, наприклад, крім звукових карт там з'являються веб-камери та інші медіа пристрою. Тому дуже важливо не переплутати.

На нашому скріншоті, в якості назви звукової карти зазначено «VIA High Definition Audio». З цього можна зробити висновок, що на комп'ютері використовується звукова карта VIA. Але, назва конкретної моделі невідомо. Це пов'язано з тим, що на комп'ютері використовується інтегрована звукова карта. У випадку дискретної звукової карти, в Диспетчері пристроїв повинно відображатися повна назва моделі.

Для отримання більш конкретної інформації про інтегрованої звукової карти нам знадобиться програма Everest. Запускаємо цю програму і переходимо на вкладку «HD audio». Тут буде вказана конкретна модель аудіо чіпа, який використовується на вашій материнській платі.

У нашому випадку, аудіо чіп називається «VIA VT1708S»

Рекламний блок