Sorry Google Chrome can't run this app як виправити - комп'ютерна діагностикаПриблизно з квітня 2015 року користувачі браузерів на безкоштовному движку Chromium (Opera, Яндекс.Браузер, Vivaldi, Аміго та ін) при запуску браузерних ігор та інших веб-додатків замість старту зазначених програм отримували повідомлення «Sorry, Chrome can't run this app». Перезапуск браузера і самих додатків нічого не давав, і користувачам залишається лише гадати про причини того, що відбувається. У цій статті я постараюся «розвіяти туман» навколо цієї проблеми, і розповім, чому виникає проблема Google Chrome can't run this app, які її особливості і як позбавитися від помилки на вашому браузері.


Помилка Sorry Google Chrome can't run this app


Зміст статті:

 • 1 Причини появи помилки
 • 2 Виправляємо Sorry Google Chrome can't run this app
 • 3 Висновок

 • Причини появи помилки

  Дана проблема Sorry Google Chrome can't run this app проявляє себе практично на всіх браузерах, що використовує безкоштовний браузерний движок Chromium з відкритим кодом (з повним списком браузерів на основі даного движка ви можете ознайомитися в Вікіпедії). Зокрема, Chromium використовують такі популярні браузери як Opera і Яндекс Браузер, на яких працюють мільйони російських користувачів.


  Початок скарг на роботу цих браузерів припадає на першу половину квітня 2015 року, коли розробники Chromium – компанія Google оголосила про припинення підтримки плагінів NPAPI Chromium (Unity Player, Java і Silverlight), і випустила 42 версію Хром без підтримки NPAPI. Сама технологія NPAPI (в перекладі дана абревіатура перекладається як «програмний інтерфейс програмних модулів Netscape») була розроблена ще в 90х роках, сильно застаріла, мала безліч недоліків, що робило її використання в браузерах небезпечним.


  Проблема в браузері


  Приблизно до 01 вересня 2015 року технологія NPAPI Chromium була повністю відключена, а користувачі браузерів на даному движку замість запуску веб ігор та інших програм отримували повідомлення про те, що Гугл Хром не може запустити це додаток, а також рада використати інший браузер. Також у проблемному повідомлення згадувалася неможливість підтримки даними браузером плагіна Unity Web Player (розроблений для запуску і підтримки 3D-ігор на движку Unity).

  Також у вас можуть бути проблеми в роботі Adobe Flash Player та вискакувати помилка couldn't load plugin.


  Найбільш забавним виникає в повідомленні є те, що в числі альтернатив проблемним браузерів на Хромиум крім IE і Firefox називається браузер Opera, який також працює на Хромиум, а значить також має подібну проблему.


  Виправляємо Sorry Google Chrome can't run this app

  Нижче я подам список порад, здатним виправити розглядається мною проблему Sorry Google Chrome can't run this app в браузерах і ВК.

 • Змініть браузер. Найбільш легким і простим радою є запуск потрібних вам веб-ігор і інших програм через браузер, який не використовує Хромиум. Найбільш відомі і популярні з таких браузерів – це Opera, Internet Explorer, Safari;
 • Використовуйте більш стару версію Гугл Хром з підтримкою NPAPI (41 версія або ще старше). Перед установкою повністю видалити поточну версію Хром через стандартне системне видалення програм. Якщо після встановлення 41 версії у вас не відкриваються сторінки, тоді зайдіть у властивості ярлика Гугл Хром (права клавіша миші на ярлику, потім вибираємо «Властивості»), переходимо у вкладку «Ярлик», і в полі «Об'єкт» дописуємо в самому кінці -no-sandbox , потім тиснемо на «Ок» внизу і запускаємо браузер. І так, не забудьте відразу ж відключити автоматичне оновлення браузера, а то проблема знову повториться;
 • Спробуйте включити NPAPI в настройках браузера для усунення Sorry Google Chrome can't run this app. Запускаємо браузер, і в браузерною рядку пишемо chrome://flags/#enable-npapi, тиснемо на введення. Потім у вікні під написом «Включити NPAPI» тиснемо на «Включити». Закриваємо браузер, потім запускаємо його знову і пробуємо зіграти в раніше недоступну гру. Відразу обмовлюся, що Гугл обіцяв прикрити ручне включення NPAPI ще в минулому році, але хто знає, може на вашій версії браузера з Хромиум у вас вийде;


  Включаємо NPAPI


 • Перевірте ваш ПК на вірусні програми. Існують мінімальні шанси, що в появі помилки Sorry Google Chrome can't run this app винні різні шкідники. Використовуйте потужні антивірусні програми (напр., Dr.Web CureIt!) для перевірки вашого комп'ютера на наявність шкідливих програм.
 • Висновок

  У більшості випадків поява проблеми "Sorry, Google Chrome can't run this app" цілком закономірно, і стосується політики Гугл (і ряду інших розробників) щодо браузерів на основі движка Хромиум. Найбільш простим виходом буде використання іншого браузера, що використовує альтернативний движок, на якому ви зможете грати в улюблені ігри без будь-яких проблем.