При завантаженні Windows 10 з'явився чорний екран, що робити? - комп'ютерна діагностикаІноді користувачі Windows 10 після оновлення системи і подальшої перезавантаження можуть спостерігати чорний екран з курсором миші посередині (бувають випадки без курсор). Ця стаття розповідає, як виправити дану помилку і не встановлювати систему заново.

Частими винуватцями є драйвери відеокарт компанії AMD та nVidia. Визначити це можна за непрямими ознаками, чути звук привітання Windows 10, але екран залишається чорним. В деяких випадках цю помилку спостерігають при виході з сну або глибокого сну комп'ютера.


Також проблема може бути викликана підключеним монітором або телевізором до комп'ютера. Проблему допомагає вирішити відключення додаткового обладнання. Якщо це не допомогло, то варто наосліп переключити відеосигнал на головний монітор. Для цього треба постаратися зайти в систему і натиснути поєднання клавіш Window P. На екрані праворуч з'явиться меню з вибором відображення. Вам необхідно просто натиснути кнопку Enter.

Бувають випадки, коли екран привітання видно (там, де необхідно ввести пароль, а після входу в систему відображається тільки чорний дисплей. Щоб виправити цю ситуацію допомагають такі маніпуляції. На екрані введення знизу з правого боку необхідно натиснути на кнопку Вкл-Викл при цьому утримувати клавішу Shift, і вибрати пункт «Перезавантаження». Після цього з'явиться меню, де потрібно вибрати розділ «Діагностика» - «Доп. параметри» - «Відновлення системи».


Чорний екран буває причиною наслідків зараження комп'ютера вірусом. Щоб цього не відбувалося потрібно мати хороший антивірусний захист.


Зміст статті:

 • 1 Перший метод перезавантаження системи наосліп
 • 2 Другий метод перезавантаження комп'ютера наосліп
 • 3 Скасування швидкого запуску ОС Windows 10
 • 4 Виправлення з допомогою інтегрованого відеоадаптера
 • 5 Усунення несправностей шляхом перевстановлення драйверів відео
 • 6 Видалення драйверів в безпечному режимі

 • Перший метод перезавантаження системи наосліп

  При запуску Windows 10 власники відеокарт AMD Radeon часто стають свідками чорного екрану на моніторі комп'ютера. Частим винуватцем цього ставати функція системи швидкого запуску. Щоб її вимкнути і виправити ситуацію існує кілька способів, але для початку необхідно перезавантажити комп'ютер.

  Отже, при запуску користувач бачить чорний екран, але чує, як завантажилася ОС. Далі необхідно наосліп спробувати перезавантажити комп'ютер. Для цього після завантаження потрібно натиснути декілька разів на клавішу Backspace. Це дія прибирає заставку екрана і введені символи у полі з паролем. Після натискають Enter. Якщо користувач має пароль на вхід, то йому слід ввести свої дані, а потім натиснути клавішу вводу. При цьому, не забуваючи про розкладку клавіатури. У Windows 10 вона за замовчуванням стоїть російською мовою.

  Завантаживши систему, слід перезавантажити комп'ютер. Щоб це зробити, потрібно натиснути поєднання клавіш Win R, потім переключити мову на англійську і акуратно ввести команду shutdown /r. Після кілька разів натискають на кнопку введення. Як правило, зображення з'являється на екрані.

  Другий метод перезавантаження комп'ютера наосліп

  Другий спосіб дуже схожий на перший, але відрізняється деякими діями. Тут також при завантаженні Windows 10 слід натиснути клавішу Backspace кілька разів, далі п'ять разів на кнопку Tab (ці дії допоможуть, коли при запуску вікно вітання не відображається потрібно потрапити на кнопки вкл-викл). Потім натиснути Enter, далі клавіша стрілка верх і знову кнопка введення. Після даних маніпуляцій комп'ютер повинен перезавантажитися.
  [warning]
  Але буває, коли дані способи не допомагають з незрозумілих причин. У цьому випадку можна скористатися третім методом. Для цього можна утримувати кнопку вимикання комп'ютера або ноутбука до тих пір, поки він не вимкнеться. Робити це не рекомендується, так як це може привести до поломки обладнання.
  [/warning]
  Якщо після всіх описаних методів на екрані з'явитися картинка, то це говорить про те, що винні драйвера відеокарти. Частою причиною такої помилки є встановлення швидкого запуску системи, викликають чорний екран.

  Скасування швидкого запуску ОС Windows 10

  Перезавантаживши комп'ютер, наосліп і отримавши бажаний результат, багато користувачів заспокоюються. Але як показує практика даремно. Через деякий час чорний екран повертається. Щоб назавжди позбутися від нього необхідно вимкнути функцію швидкого запуску Windows 10.

  Для цього потрібно клацнути на кнопці «Пуск» правою клавішею миші та вибрати розділ «Панель управління». Далі пункт «Обладнання і звук» - «Електроживлення». У меню, з лівої сторони слід вибрати розділ «Дії кнопок харчування». Верхній частині вибирають пункт «Змінити параметри, які зараз недоступні». Перегорнувши до підрозділу, відповідального за завершення роботи, зняти галочку напроти пункту швидкий запуск. Після потрібно зберегти налаштування і насолоджуватися роботою Windows 10.

  Виправлення з допомогою інтегрованого відеоадаптера

  Цей метод допомагає у разі виникнення чорного екрану після невдалого оновлення або установки відеодрайвера. Якщо комп'ютер має дві відеокарти, з яких не працює дискретна, то можна спробувати виправити всі помилки з допомогою інтегрованого адаптера.

  Для цього підключаємо монітор до другого відеовиходу і намагаємося виправити (шляхом відкоту змін оновлення або застосування функції відновлення системи) дискретну відеокарту.

  Усунення несправностей шляхом перевстановлення драйверів відео

  У деяких випадках Windows 10 чорний екран можна виправити тільки шляхом видалення відеодрайвера. Для цього потрібно потрапити в безпечний режим, вибравши пункт зображення з низьким дозволом. Щоб до нього потрапити наосліп існує два способи:

  Перший метод описаний вище, де необхідно потрапити в меню діагностики. Після чого слід клікнути три рази клавішу стрілка вниз – Enter– два рази стрілочка вниз – Enter– два рази стрілка вліво. Після цього при запуску Windows 10 буде показано меню, де потрібно буде вибрати безпечний режим.

  Другий метод заснований на використання командного рядка. Для цього потрібно як було описано вище потрапити наосліп в Windows 10. Натиснути комбінацію клавіш Win R і введіть команду cmd.
  Далі переключити на англійську розкладку надрукувати команду:

  bcdedit /set default safeboot network – потім Enter

  Почекавши пару секунд ввести комбінацію, яка перезавантажує комп'ютер shutdown /r. Після включення ПК повинно з'явитися вікно з вибором завантаження системи.

  Видалення драйверів в безпечному режимі

  З вищеописаних маніпуляцій, що викликають завантаження системи в безпечному режимі, після перезавантаження з'явиться меню. Тут, необхідно натиснути на клавіші 3 або 5 (F3, F5), які запустять роботу системи в режимі низького дозволу. Далі можливі два варіанти події:

 • Перший варіант – це спроба відновлення роботи системи, яка запускається в панелі управління у відповідному розділі.
 • Другий варіант – це видалення відеодрайвера і запуск системи без нього. Картинка повинна з'явитися, так як будуть завантажені стандартні драйвера. Після чого можна спробувати встановити необхідні компоненти для відеокарти заново.
 • Якщо користувач, що має завантажувальну флешку Windows 10, то чорний екран можна виправити за допомогою її. При завантаженні носія вибирається пункт відновлення. Далі – точка відновлення, або в крайньому випадку – скидання системи.