Як заскринить екран комп'ютера - все про комп'ютери

Рекламний блок

Питання про те, як заскринить екран комп'ютера або зробити скріншот зустрічаються дуже часто. І на цьому сайті вже є кілька статей на цю тематику. Наприклад, ми розглядали програми для створення скріншотів, а також програми для запису відео з екрану. Але, в цей раз мова піде про те, як заскринить екран комп'ютера.

Отже, заскринить екран комп'ютера або ноутбука можна двома способами: за допомогою клавіші Print Screen або за допомогою спеціальної програми для створення знімків екрану. Розглянемо спочатку перший варіант.


В операційній системі Windows зробити скріншот можна за допомогою клавіші Print Screen. В будь-який момент, при використанні будь-якої програми, ви можете натиснути на клавішу Print Screen і заскринить весь екран комп'ютера (ноутбука). При цьому зроблений скріншот поміщається в буфер обміну, іншими словами скріншот копіюється в тимчасову пам'ять комп'ютера, точно також як текст після використання комбінації клавіш CTRL-C.

Для того щоб зберегти отриманий скріншот у вигляді картинки, вам потрібно відкрити будь-який графічний редактор (наприклад, Paint або Photoshop) і вставити скопійоване зображення. Після цього картинку потрібно зберегти за допомогою меню «Файл – Зберегти Як».

Якщо ви хочете отримати скріншот не всього екрану, а окремого вікна, то ви можете використовувати комбінацію клавіш Alt-PrintScreen. В цьому випадку в буфер обміну буде копіюватися лише те вікно, з яким ви працюєте в даний момент. Ця комбінація клавіш дуже зручна, оскільки можна відразу видалити зі скріншота все не потрібне.

Як і в попередньому випадку, після використання комбінації клавіш Alt PrintScreen скріншот копіюється в буфер обміну і для того щоб зберегти його у вигляді файлу, вам потрібно вставити картинку в будь-який графічний редактор.

Крім цього ви можете заскринить екран ноутбука за допомогою спеціальних програм для створення скріншотів. Такі програми дозволяє відразу зберігати скріншот у вигляді файлу, що економить багато часу. В операційній системі Windows 7, а також більш нових версіях Windows, є програма під назвою «Ножиці». Дана програма розроблена для швидкого створення скріншотів, їх редагування та збереження у вигляді файлів. Для того щоб запустити дану програму, відкрийте меню "Пуск" і перейдіть в розділ «Всі програми – Стандартні».

Після запуску даної програми ви побачите невелике вікно, а програма запропонує вам виділити ту частину екрана, яку ви хочете заскринить.

Після виділення потрібної частини екрану, відкриється вікно, в якому можна редагувати отриманий скріншот.

Після редагування отримане зображення можна зберегти у вигляді файлу. Для цього потрібно скористатися меню «Файл – Сохранить». При збереженні ви зможете вибрати формат зображення. Тут доступні такі формати: JPG, GIF і PNG.

Рекламний блок