Що робити, якщо телефон сильно нагрівається - комп'ютерна допомога


Дуже часто власники мобільних пристроїв стверджують, що їх телефон під час функціонування має властивість підвищувати свою температуру. Головна задача - визначити причини (від чого гріється телефон) і наслідки такої поведінки.

Даний нагрівання абсолютно нормальний і не є дефектом. Тим не менш, є ряд моделей телефонів, які сильно нагріваються навіть при тривалих розмовах.


Можливі причини і методи вирішення

Всі електротехнічні вироби при функціонуванні нагріваються. Електротехнічні вузли використовують для функціонування струм і у зв'язку з цим нагріваються.


Фото: мобільний телефон


Температура мобільного апарата може підвищуватися з наступних причин:

 • використовуються завдання, які споживають значну кількість струму;
 • неполадки в самому мобільному пристрої;
 • нагрівання телефону – нормальна ситуація, так як при роботі електротехнічних приладів виділяється тепло.
 • При зарядці

  Нагрівання телефону при зарядці від мережі є цілком звичайним явищем і не має викликати особливого занепокоєння. Всі телефони нагріваються в різного ступеня при заряді акумулятора.


  Такої поведінки телефону є цілком розумне пояснення: процесу заряду акумулятора супроводжує тепловиділення, яке і обумовлює підвищення температури телефону. Важливо, щоб цей нагрів не перевищував нормативних параметрів виробника телефону. Нагріваються при зарядці всі телефони, якісь моделі більше, якісь менше.


  Фото: зарядка мобільного телефону


  Важливо зауважити тривалість функціонування телефону від акумулятора. Якщо заряд акумулятора стрімко обнуляється при несуттєвому використанні телефону і його частковому завантаженні, то рекомендується провести перевірку справності зарядного блоку пристрою.

  При розмові

  Нічого дивно при нагріванні акумулятора при використанні телефону в режимі розмови немає, так як батарея апарату віддає певну кількість енергії при розмові. При цьому відбувається експрес розрядка апарату.


  Фото: перегрів при розмові


  Додатковою причиною нагріву телефону є те, що під час розмови телефон знаходиться постійно в руці, притискається до щоки і отримує від цього чимало тепла. Тривалість розмови сильно впливає на температуру телефону – у всіх любителів довгих розмов акумулятор істотно нагрівається. Нічого кримінального в цьому немає. Цілком звичайна штатна ситуація.

  У районі камери

  Частенько користувачі телефонів помічають надмірне нагрівання телефону в області камери. Насправді камера тут не винна, а причина нагріву криється в процесорі, який розміщений в безпосередній близькості від камери. Рівень нагрівання процесора залежить від завантаження телефону та тривалості роботи на ньому.


  У вас проблеми з підключенням до wi-fi? Читайте статтю, що робити, якщо ноутбук не підключається до wifi.

  Выбыраем WIFI USB адаптер для телевізора. Як це зробити, знаходиться тут.

  В режимі очікування

  Набагато більш небезпечний сигнал – підвищення температури батареї в режимі очікування. Така поведінка акумулятора складно пояснити, так як немає ні підвищеної завантаження апарату, ні якихось інших об'єктивних причин. Вирішити проблему можна лише заміною акумулятора на новий.

  Навряд чи вийде врятувати акумулятор, при перших ознаках його несправності від нього потрібно позбавлятися. Інші варіанти можуть бути небезпечними як для телефону, так і для його користувача.


  Фото: телефон в очікуванні


  Необґрунтований нагрівання телефону може бути не тільки з причини зіпсованого акумулятора. Частенько нагрівання обумовлений несправностями інших вузлів. Як варіант – потрапляння вологи всередину телефону, при якому контакти всередині апарату можуть окислитися і спровокувати невеликі замикання. У такій ситуації необхідна також чистка деяких елементів.

  Якщо ж ніяких особливих пригод з пристроєм не було останнім часом, а він постійно гріється в режимі очікування, його вкрай необхідно здати в сервісний центр, так як самостійно в домашніх умовах відповісти на питання «чому гріється телефон?» майже неможливо.

  Відео: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТЕЛЕФОН ГРІЄТЬСЯ

  Телефон сильно нагрівається і швидко розряджається

  Нерідко нагрівання телефону супроводжується його швидкою розрядкою. Критичного в цьому нічого немає, але привід задуматися цілком обґрунтований.

  Якщо апарат гріється частіше і частіше, то слід визначити, в якій області телефону зростає температура:

 • при нагріванні задній частині необхідно перевірити акумулятор. Можливо, він зносився і не повністю виконує свою функцію. Допоможе в цій ситуації заміна акумулятора;
 • при нагріванні передній частині слід звернути увагу на сенсорний екран, який нагрівається при тривалій роботі. Іноді нагрівання передньої частини мобільного апарату може бути обумовлено некоректної роботи процесора.
 • Прискореної розрядці апарату сприяють:

 • зіпсований акумулятор. Для з'ясування цієї обставини слід вставити в апарат інший акумулятор і перевірити, чи немає відмінності в інтенсивності розрядки. Якщо апарат так само розряджається, то необхідно шукати іншу причину;


  Фото: зіпсований акумулятор


 • механічні впливу на телефон, при яких може зіпсуватися підсилювач потужності. Відремонтувати пошкоджену деталь може тільки професіонал;
 • неоригінальне зарядний пристрій;
 • комп'ютерні віруси. Уникнути подібної проблеми дозволить якісна антивірусна програма.

 • Рішення проблеми з Інтернетом в iPhone 5s. Читайте у статті, iPhone 5s не підключається до WIFI.

  Чому низька швидкість інтернету? Відповідь тут.

  Чому збиваються настройки роутера? Рішення налаштуванням далі.

  Виходячи з описаних фактів, випливає висновок – телефон не буде грітися тільки при обмежених навантаженнях. Всі елементи телефону при інтенсивному використанні мають особливість випромінювати теплові хвилі, що при значному використанні може викликати необґрунтоване занепокоєння власника