Як розділити диски в Windows 10 - комп'ютерна діагностикаНова операційна система від Microsoft, що пройшла гучну стадію релізу, викликала суперечливі відгуки у користувачів. Це і не дивно — компанія з Редмонда вже близько двох десятиліть є монополістом на ринку програмного забезпечення домашніх комп'ютерів, а із зростанням її популярності закономірно зростає і кількість критики. Хочеться нам того чи ні, але з часом Windows 10 стане новою домінуючою операційною системою на ринку, тому має сенс адаптуватися до неї вже зараз.


Поділ диска


Одним із затребуваних аспектів роботи з будь-якою операційною системою є управління дисками — тут обзавестися знаннями стоїть як профі, так і рядовим користувачам — потреба розділити жорсткий диск виникає у всіх. На щастя, Microsoft зменшила свій запал у прагненні напихати свої нові ОС безліччю нововведень, відмовляючись від своїх же вдалих рішень. Багато в чому це проявилося і в управлінні таким елементом, як жорсткий носій — чудово організований інтерфейс був запозичений у попередньої версії 8.1. У посідає зараз перше місце за популярністю Windows 7 робота з пам'яттю відбувається аналогічної у версії 10, тому дана стаття буде корисна набагато більшому колу користувачів.


Заперечити можуть лише прихильники стороннього софту, але, як показує практика, його використання (як і купівля ліцензії) не виправдано для рядового користувача, так і для більшості з них частка використовуваних можливостей залишається надзвичайно низькою — потреба ділити жорсткий диск виникає рідко.


Зміст статті:

 • 1 Відкриття утиліти для роботи з дисками
 • 2 Створення нового тому на вільному місці
 • 3 Створення розділу

 • Відкриття утиліти для роботи з дисками

  Для початку роботи з носіями (неважливо, чи хочете ви розподілити, перерозподілити або видалити), необхідно відкрити вбудовану програму, назва якої в 10-ї редакції ОС не змінилося ще з часів «сімки» - «Керування дисками». Для цього необхідно виконати наступні маніпуляції:

 • В рядку пошуку меню «Пуск» шукаємо Панель управління;
 • Клікаємо на пункті «Адміністрування»;
 • У вікні вибираємо ярлик «Управління комп'ютером»;
 • Після чого вибираємо «Управління дисками».
 • Нижче представлені слайди, на яких показаний вище описані кроки  Панель управління - Адміністрування

  Управління комп'ютером

  Управління дисками

  Створення нового тому на вільному місці


  Створення нового тому на жорсткому диску


  На скріншоті видно відкрите вікно програми і список доступних для зміни розділів. Для створення нового необхідно клацнути на піктограмі диска і в випадаючому списку вибрати пункт «Стиснути тому». У нашому випадку можливе лише стиснення тома «диск D:» на ньому більше простору, та й проробляти подібні маніпуляції з системним розділом не рекомендується.


  Чому саме «Стиснути»? Простір на диску має обмежений характер, взяти його «з повітря» не вийде. Так як у нас жорсткий носій повністю поділений між вже існуючими дисками, це єдиний варіант - розділити пам'ять для розділу. Інший спосіб пропонує скористатися вільним місцем у нерозмічену області (вона також з'являється в даному списку), або відформатувати один з розділів, видалити його і на що утворилася нерозмічену області створити два нових, прийнятного для вас розміру. Варто зауважити, що в останньому випадку будуть втрачені всі дані, що зберігаються на цьому томі, тому представлений на скріншоті спосіб в цьому плані — найбільш зручний і швидкий.

  Після активації пункту «Стиснути» відкриється вікно, в якому система попросить вас проявити терпіння почекати кілька хвилин. По закінченні цього часу на екран буде видана інформація про максимальному обсязі для нового томи — в нашому випадку це трохи менше 77 Гб. Користувачеві буде запропоновано самостійно вибрати розмір нового розділу, який буде лежати в межах зазначених раніше 77 Гб. Ми вибираємо 51200 Мб — це рівно 50 Гб.


  Стискання тому в Windows 10


  Простір можна буде використовувати для зручності каталогізації своїх даних або для паралельної установки іншої операційної системи.

  Після установки значення натискаємо кнопку «Стиснути» і чекаємо. Час очікування може змінюватись дуже сильно — на SSD-дисках процес займе лічені хвилини, на старих машинах — в пару-трійку разів довше (так як жорсткий накопичувач значно уступає по швидкості роботи). По завершенню процесу ви побачите помітні поліпшення на діаграмі знизу — серед синіх смужок, які позначають існуючі диски, з'явиться чорна з міткою «Не розподілено».

  Створення розділу

  Після стиснення вільної пам'яті на жорсткому диску, саме час приступати до створення нового розділу. У Windows 10 управління здійснюється шляхом натискання правою кнопкою миші по нерозмічену області та активацією пункту «Створити простий том».


  Створення нового розділу в Windows 10


  Буде викликаний «Майстер створення простого томи», за допомогою якого користувачеві буде запропоновано керування розміром тома. За замовчуванням диск встановлене значення буде дорівнювати розміру вільного простору — його варто змінювати лише в тому випадку, якщо у ваших планах створити більш, ніж один диск. Також буде запропоновано вибрати назву і мітку томи, після чого відкриються параметри форматування розділу. Рекомендується скористатися значеннями, встановленими в windows за замовчуванням і натиснути «Форматувати». Тепер ви отримали в своє розпорядження новий том.

  Так як управління дисками в Windows 10 аналогічно «сімці», то пропонуємо наочно подивитися відео, як розділити диски в Windows 7.